Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Ściął totem przystankowy. Na ławce obok siedziały dwie kobiety

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plSamochód wjechał w przystanek w Alejach Jerozolimskich

Kierowca auta osobowego wjechał w przystanek autobusowy w Alejach Jerozolimskich. Jak dowiedział się nasz reporter, w tym czasie na ławce obok siedziały dwie młode kobiety. Policja podaje, że jedna z nich została poszkodowana.

Do zdarzenia doszło około godziny 18. - Kierowca volkswagena wjechał w przystanek Krucza 02 na jezdni w kierunku ronda Dmowskiego – relacjonuje Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Jak opisuje, auto skosiło totem z informacją przystankową i zatrzymało się na jego uszkodzonych elementach. - Prawa część pojazdu znajduje się obecnie jakieś 20-30 centymetrów nad ziemią – dodaje.

Na przystanku nie ma wiaty, ale obok totemu są ustawione ławki. Nasz reporter ustalił, że w czasie zderzenia siedziały na niej dwie młode kobiety, które zostały poszkodowane. - Obiema opiekują się strażacy. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które ma je przebadać – mówi Zieliński.

Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji podaje, że obrażenia odniosła wyłącznie jedna osoba. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie wymagała hospitalizacji. - Kierowca volkswagena był trzeźwy – zaznacza policjantka.

Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej i policja. W związku z działaniami służb prawy pas jezdni w kierunku ronda Dmowskiego jest zablokowany. - Po zakończeniu czynności policji, strażacy będą jeszcze musieli usunąć z chodnika uszkodzony samochód – wyjaśnia nasz reporter.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl