Marsz "Wszyscy na Warszawę" wystartuje z trzech miejsc

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada piątkową manifestację pod hasłem "Na Warszawę"
Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada piątkową manifestację pod hasłem "Na Warszawę"TVN24
wideo 2/5
TVN24Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada piątkową manifestację pod hasłem "Na Warszawę"

W piątkowe popołudnie odbędzie się manifestacja pod hasłem "Wszyscy na Warszawę". Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział, że przemarsz wystartuje równocześnie z trzech punktów stolicy o godzinie 17.

Przemarsz w piątek w Warszawie może być jednym z największych do tej pory. Zapowiadany już od kilku dni ma skrzyknąć mieszkańców nie tylko stolicy, ale i całej Polski.

Przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet już w czwartek zapowiedziały, że manifestanci zbiorą się w trzech miejscach: przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich, na placu Zamkowym, a także na placu Zawiszy, czyli - jak stwierdziły - "najbliżej siedziby zła, siedziby PiS-u" przy Nowogrodzkiej.

Nie wiadomo, jaki będzie punkt docelowy marszów. Przedstawicielki strajku wspomniały jednak, że wszystkie trzy grupy prawdopodobnie połączą się w jednym punkcie miasta.

Sprawdź, jak wyglądała czwartkowa manifestacja w Warszawie >>

Obowiązkowo w maseczkach

Organizatorki apelują, by z uwagi na sytuację epidemiczną przestrzegać obowiązujących zaleceń sanitarnych. W zapowiedzi wydarzenia zaznaczono, że każdy z uczestników powinien mieć maseczkę, utrzymywać dystans i pamiętać o dezynfekcji rąk.

Zalecają również uważność. "Nie wracaj sama/sam, ale w grupie min. 5, a najlepiej 10 osób. Zwróć uwagę na zachowania, które wydają Ci się niebezpieczne: nadużywanie alkoholu i używek, używanie materiałów pirotechnicznych, reaguj - zgłoś się do nas" - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Od ponad tygodnia trwają protesty w całej Polsce po tym, jak 22 października Trybunał Konstytucyjny, na czele którego stoi Julia Przyłębska orzekł, że niezgodne z konstytucją jest prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości