TVN Warszawa | Ulice

Remont na Trasie Siekierkowskiej. "Mniejszy ruch to dobra okazja do przyspieszenia prac drogowych"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace na Trasie Siekierkowskiej potrwają trzy tygodnie

Od 26 marca na estakadzie łączącej Trasę Siekierkowską z ulicą Płowiecką będzie wymieniana dylatacja. Jak zaznacza stołeczny ratusz, roboty będą prowadzone przy częściowym ruchu.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, prace na estakadzie potrwają trzy tygodnie.

"Mniejszy ruch na stołecznych ulicach to dobra okazja do przyspieszenia niektórych prac drogowych" - przekonuje ZDM w komunikacie wysłanym do mediów.

Prace na estakadzie w kierunku Mokotowa

Trasa Siekierkowska to bardzo ważna arteria komunikacyjna, który łączy Mokotów z Pragą Południe, a zazwyczaj pokonują ją dzień w dzień tysiące pojazdów, w tym ciężarowe. "Intensywna eksploatacja sprawia, że elementy konstrukcji są narażone na szybsze zużycie" - wyjaśniają urzędnicy.

Prace będą prowadzone na estakadzie łączącej trasę z Płowiecką, na jezdni w kierunku Mokotowa. "Podczas robót wymienione zostanie urządzenie dylatacyjne oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu. Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego, wylewany jest beton, który potrzebuje kilka dni na związanie. Dopiero po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia" - opisuje ratusz.

Zwężenie do jednego pasa

Mimo mniejszego ruchu na ulicach, ratusz przestrzega, że roboty mogą spowodować utrudnienia. Prace mają być prowadzone etapowo. Zwężony będzie jeden pas na odcinku kilkudziesięciu metrów alei generała Wieniawy-Długoszewskiego prowadzącej w kierunku Mokotowa (zaraz za zjazdem nad ulicą Ostrobramską).

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zamkniętych z powodu koronawirusa Łazienkach Królewskich:

Zamknięte Łazienki Królewskie
Zamknięte Łazienki KrólewskieMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości