Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Remont na Trasie Siekierkowskiej. "Mniejszy ruch to dobra okazja do przyspieszenia prac drogowych"

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  katke
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Prace na Trasie Siekierkowskiej potrwają trzy tygodnie

  Od 26 marca na estakadzie łączącej Trasę Siekierkowską z ulicą Płowiecką będzie wymieniana dylatacja. Jak zaznacza stołeczny ratusz, roboty będą prowadzone przy częściowym ruchu.

  Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, prace na estakadzie potrwają trzy tygodnie.

  "Mniejszy ruch na stołecznych ulicach to dobra okazja do przyspieszenia niektórych prac drogowych" - przekonuje ZDM w komunikacie wysłanym do mediów.

  Prace na estakadzie w kierunku Mokotowa

  Trasa Siekierkowska to bardzo ważna arteria komunikacyjna, który łączy Mokotów z Pragą Południe, a zazwyczaj pokonują ją dzień w dzień tysiące pojazdów, w tym ciężarowe. "Intensywna eksploatacja sprawia, że elementy konstrukcji są narażone na szybsze zużycie" - wyjaśniają urzędnicy.

  Prace będą prowadzone na estakadzie łączącej trasę z Płowiecką, na jezdni w kierunku Mokotowa. "Podczas robót wymienione zostanie urządzenie dylatacyjne oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu. Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego, wylewany jest beton, który potrzebuje kilka dni na związanie. Dopiero po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia" - opisuje ratusz.

  Zwężenie do jednego pasa

  Mimo mniejszego ruchu na ulicach, ratusz przestrzega, że roboty mogą spowodować utrudnienia. Prace mają być prowadzone etapowo. Zwężony będzie jeden pas na odcinku kilkudziesięciu metrów alei generała Wieniawy-Długoszewskiego prowadzącej w kierunku Mokotowa (zaraz za zjazdem nad ulicą Ostrobramską).

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zamkniętych z powodu koronawirusa Łazienkach Królewskich:

  Zamknięte Łazienki KrólewskieMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

  Autor:katke

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: ZDM