Skręcał w lewo, wpadł pod inne auto. Drogowcy zapowiadają przebudowę sygnalizacji na Trakcie Brzeskim

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nagranie zderzenia na Trakcie Brzeskim
Nagranie zderzenia na Trakcie Brzeskim Jacek
wideo 2/5
JacekNagranie zderzenia na Trakcie Brzeskim

W jednym z ostatnich wypadków na Trakcie Brzeskim ranne zostały dwie osoby. Nagranie świadka pokazuje, że jeden z kierowców zajechał drogę innemu podczas lewoskrętu. Do podobnych sytuacji dochodziło tam wielokrotnie, dlatego mieszkańcy Wesołej domagają się zmian na skrzyżowaniu z ulicami I Praskiego Pułku i Jana Pawła II. Drogowcy robili już przymiarki do przebudowy, ale na razie brakowało na nią pieniędzy. Sytuacja może się zmienić, gdy radni zadecydują o budżecie na nadchodzący rok. 

Moment wypadku zarejestrował kierowca czekający na skręt z Traktu Brzeskiego w ulicę I Praskiego Pułku. Na filmie widzimy, że zielone światło mają jadący Traktem Brzeskim w obu kierunkach. Co ważne, na skrzyżowaniu nie ma wydzielonej fazy do lewoskrętu, więc osoby wykonujące ten manewr muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka i czekać na dogodny moment. Gdy na skrzyżowanie wjeżdża jadący w stronę Mińska Mazowieckiego nissan, z lewej strony pojawia się ford skręcający w ulicę Jana Pawła II. Dochodzi do zderzenia. Nissan wpada wprost na przednią część forda, a ten obraca się w lewo pod wpływem uderzenia.

Pod opiekę pogotowia trafiły wówczas cztery osoby, w tym dziecko. Policja przekazała później, że hospitalizacji wymagało dwoje uczestników wypadku. Kierowcy byli trzeźwi.

Półtora miesiąca temu informowaliśmy również o zderzeniu renault i bmw, które odbiło się od drugiego auta i wpadło na latarnię. Jedna osoba trafiła wtedy do szpitala. Wcześniej strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydostać ją z wraku samochodu.

O zderzeniu podczas lewoskrętu pisaliśmy też jesienią ubiegłego roku. - Ford, jadący w kierunku centrum, skręcał z Traktu Brzeskiego w ulicę Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu w jego prawy bok uderzyła jadąca w stronę Mińska Mazowieckiego skoda. W wyniku tego zderzenia ford wpadł na latarnię, która złamała się i upadła na jezdnię - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Dodał też, że skoda wpadła potem na dwa inne auta, czekające na światłach po południowej stronie skrzyżowania. Mimo wielu zniszczeń, szczęśliwie nikt w tej kolizji nie ucierpiał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Brakowało pieniędzy na przebudowę skrzyżowania

O przebudowę skrzyżowania apelowała jesienią 2019 roku radna Wesołej Karolina Piórkowska. W interpelacji do władz dzielnicy wskazała, że głównym problemem są lewoskręty, bez wydzielonej osobnej fazy sygnalizacji świetlnej. Natężenie ruchu w tym miejscu powoduje, że podczas jednej zmiany świateł zwykle zaledwie dwóch, trzech kierowców jest w stanie skręcić w lewo.

"Skutkiem tego, wielu kierowców skręca w lewo na czerwonym świetle" - alarmowała radna Piórkowska. "Sąsiedztwo szkoły, przedszkola i żłobka sprawia, że ruch na tym skrzyżowaniu jest bardzo duży, a przez przejścia dla pieszych przechodzi wiele osób. Skutkiem ostatniej kolizji z 18 września 2019 roku, rozbity samochód wpadł na przejście, stwarzając ogromne zagrożenie dla pieszych" - pisała wówczas radna.

W odpowiedzi na jej apel ówczesne Biuro Polityki Mobilności i Transportu (dziś Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym) w ratuszu przekazało, że w 2019 roku został zatwierdzony projekt przebudowy skrzyżowania. "W projekcie zostało przewidziane wydzielenie faz do skrętu w lewo z Traktu Brzeskiego w ulicę I Praskiego Pułku i w ulicę Jana Pawła II. Dla wlotów ulic Jana Pawła II i I Praskiego Pułku realizacja skrętów w lewo w programach sygnalizacji jest przewidziana łącznie z pozostałymi relacjami dla tych wlotów" - czytamy w piśmie.

Za inwestycję miał odpowiadać Zarząd Dróg Miejskich. Od tamtej pory nie rozpoczęły się jednak żadne prace. Radna rok później, czyli jesienią 2020 roku, przygotowała petycję do drogowców, pod którą podpisało się ponad 260 mieszkańców. W odpowiedzi ZDM przekazał, że "rozważa" przebudowę pobliskiego skrzyżowania i w ramach tego zadania mogą zostać wprowadzone zmiany wnioskowane przez radną w miejscu, gdzie Trakt Brzeski krzyżuje się z ulicami I Praskiego Pułku i Jana Pawła II.

Rzecznik ZDM Jakub Dybalski wyjaśnia, że projekt zmian był rzeczywiście uzgodniony, ale nie dało się go zrealizować, bo zabrakło finansowania dla tej inwestycji.

Drogowcy analizują zakres prac

Apel o wprowadzenie zmian na skrzyżowaniu radna Piórkowska ponowiła znów po zderzeniu z lipca tego roku.

"Zarząd Dróg Miejskich potwierdza konieczność wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu. Obecnie analizujemy możliwość i zakres kompleksowego remontu sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Wprowadzenie tych zmian pozwoliłoby jednocześnie na wydzielenie faz do skrętu w lewo, co w naszej opinii rozwiązałoby opisywany problem. Po przeprowadzeniu analiz będziemy mogli starać się o uzyskanie finansowania od Rady Warszawy na wykonanie projektu i prac w terenie" - odpowiedziała radnej wicedyrektorka ZDM Karolina Gałecka.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć efekty? Rzecznik drogowców zapowiada, że ZDM wystąpi o finansowanie dla inwestycji w budżecie miasta na rok 2022. Jeśli radni przyznają pieniądze, będzie możliwe ruszenie z przetargami. - Trudno wskazać orientacyjny termin prac, nie znając pełnego zakresu zmian. Nie wiem więc, czy na przykład projekt i prace udałoby się zrobić w ciągu jednego roku - zastrzega Dybalski.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jacek

Pozostałe wiadomości

Kolejny przełom w sprawie zabytkowych prochowni w parku Żeromskiego. W konkursie na trzyletnią dzierżawę jednej z nich zwyciężyła Marianna Zjawińska, czyli twórczyni kawiarni, która działała w tym samym miejscu przez dekadę. Przez blisko dwa lata w Prochowni nie działo się praktycznie nic.

Żoliborski Dom Kultury rozstrzygnął przetarg na dzierżawę Prochowni. Kolejne zaskoczenie

Żoliborski Dom Kultury rozstrzygnął przetarg na dzierżawę Prochowni. Kolejne zaskoczenie

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

To nie była tylko decyzja oskarżonego. To była wspólna decyzja. Wspólnie biesiadowali, wspólnie pili alkohol, wspólnie wsiedli - przekonywał w sądzie obrońca byłego policjanta, który odpowiadał za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Kobyłce. Pijany Adrian B. wsiadł do dwuosobowego kabrioletu, zabierając trzech kolegów. Dwaj, którzy jechali na dachu, zginęli. We wtorek zapadł prawomocny wyrok: osiem i pół roku więzienia.

Pijany policjant wiózł kolegów na dachu kabrioletu. Oni zginęli, on uciekł. Wyrok

Pijany policjant wiózł kolegów na dachu kabrioletu. Oni zginęli, on uciekł. Wyrok

Autor:
Klaudia
Ziółkowska
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest prokuratorskie postępowanie dotyczące kradzieży w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. W sprawie nie postawiono nikomu zarzutów. Śledczy opisują, co zostało skradzione.

Zaginęła ekspozycja w ministerstwie. Prokuratura:  "Kradzież wyrobów z kości słoniowej i skór zwierząt zagrożonych gatunków"

Zaginęła ekspozycja w ministerstwie. Prokuratura: "Kradzież wyrobów z kości słoniowej i skór zwierząt zagrożonych gatunków"

Autor:
kz/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd Rejonowy w Radomiu wydał wyrok w sprawie 68-latka, który wyrzucił przez okno z drugiego piętra trzymiesięcznego szczeniaka. Pies odniósł poważne obrażenia. Nigdy nie będzie samodzielnie chodził i do końca życia będzie wymagał specjalnej opieki.

Wyrzucił psa przez okno. Sąd wydał wyrok

Wyrzucił psa przez okno. Sąd wydał wyrok

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
PAP

Policjant wystrzelił z pistoletu ostrą amunicją w okno siedziby Komisariatu II Policji w Radomiu. Nikomu nic się nie stało, na miejscu pracowała prokuratura. W sprawie będzie prowadzone śledztwo.

Policjant przeładowywał broń, doszło do wystrzału. Uszkodzona szyba i elewacja. Prokuratura przeprowadzi śledztwo

Policjant przeładowywał broń, doszło do wystrzału. Uszkodzona szyba i elewacja. Prokuratura przeprowadzi śledztwo

Autor:
kz/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę rano na Pradze Północ zderzyły się podmiejski autokar i autobus MZA. Obaj kierowcy zostali poszkodowani. Policja wyjaśnia przyczyny wypadku.

Czołowe zderzenie autobusów. Są ranni

Czołowe zderzenie autobusów. Są ranni

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas próby zatrzymania mężczyzny w Pruszkowie (Mazowieckie) policjanci użyli broni. Strzały padły w kierunku samochodu, którym uciekał poszukiwany mężczyzna. Do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, którzy prowadzili działania w jednym z bloków przy ulicy Powstańców. - Jedna osoba została zatrzymana, nikt nie odniósł obrażeń - informuje policja.

Ostrzelany samochód i ucieczka do bloku. Akcja antyterrorystów w Pruszkowie

Ostrzelany samochód i ucieczka do bloku. Akcja antyterrorystów w Pruszkowie

Autor:
aw/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali mieszkańca Otwocka podejrzanego o posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

W mieszkaniu miał mały arsenał, 51-latek z zarzutami

W mieszkaniu miał mały arsenał, 51-latek z zarzutami

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
PAP

W liceum na warszawskim Targówku doszło we wtorek do bójki dwóch uczniów, w trakcie której użyte zostało ostre narzędzie - poinformował oficer dyżurny stołecznej policji. Jeden z nastolatków został ranny w policzek.

Szarpanina w warszawskim liceum, jeden z nastolatków raniony nożem w policzek

Szarpanina w warszawskim liceum, jeden z nastolatków raniony nożem w policzek

Aktualizacja:
Autor:
momo,
dg/kab,
adso
Źródło:
tvn24.pl, "Super Express"

We wtorek jedno z wejść na stację metra Stokłosy zostało zamknięte z uwagi na remont wrót. Mieszkańcy okolicznych osiedli narzekali na chaos i brak informacji. Zarząd Transportu Miejskiego wsłuchał się w skargi i uzupełnił oznaczenia.

Zamknęli jedno z wejść do stacji metra, pasażerowie skarżyli się na brak informacji. ZTM reaguje

Zamknęli jedno z wejść do stacji metra, pasażerowie skarżyli się na brak informacji. ZTM reaguje

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Powstał raport, który szczegółowo pokazuje, jak mieszkańcy stolicy korzystają z sieciowych hulajnóg oraz rowerów miejskich. Przeanalizowano 15 milionów przejazdów wykonanych w 2021 i 2022 roku.

Hulajnogi popularne w Śródmieściu, rowery - na kampusach i wzdłuż Wisły

Hulajnogi popularne w Śródmieściu, rowery - na kampusach i wzdłuż Wisły

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wyniku rozmów przeprowadzonych we wtorek pomiędzy Związkiem Zawodowym Maszynistów w Polsce a zarządem Warszawskiej Kolei Dojazdowej udało się osiągnąć wstępne porozumienie. Strajku generalnego nie będzie, przynajmniej na razie. Kolejne rozmowy zaplanowano na styczeń.

Jest wstępne porozumienie, strajku generalnego nie będzie

Jest wstępne porozumienie, strajku generalnego nie będzie

Autor:
dg
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Na drodze wojewódzkiej numer 571 kierowca cysterny zjechał do rowu. Kierowca został ewakuowany z kabiny auta przez strażaków. Trafił do karetki. Na miejscu pracują służby.

Cysterna z mlekiem zjechała do rowu. Strażacy ewakuowali kierowcę

Cysterna z mlekiem zjechała do rowu. Strażacy ewakuowali kierowcę

Aktualizacja:
Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nową trasą w ciągu ulicy Kasprzaka na Woli tramwaje pojadą w styczniu 2024 roku - zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na Wolskiej prace potrwają dwa miesiące dłużej.

Tramwaje pojadą nowymi torami na Kasprzaka. Prezydent Warszawy podał datę

Tramwaje pojadą nowymi torami na Kasprzaka. Prezydent Warszawy podał datę

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Na stacji benzynowej we Włochach kierowca samochodu osobowego wjechał w słupek. Uderzył w przeszkodę tak nieszczęśliwie, że auto zawisło. Skończyło się mandatem.

Taksówkarz wjechał w słupek. Auto zawisło

Taksówkarz wjechał w słupek. Auto zawisło

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uprawomocnił się wyrok na rektora uczeni medycznej, który odpowiadał przed sądem za zniszczenie zabytku. Mirosław C. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniu. Zasądzono też karę finansową.

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca samochodu osobowego uderzył w słup przy wyjeździe z giełdy rolnej w Broniszach. Wcześniej zjechał na przeciwległy pas ruchu. Mężczyzna trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Wyjeżdżał z giełdy. "Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w słup"

Wyjeżdżał z giełdy. "Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w słup"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy stacji Legionowo Piaski pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej potrącił chłopaka, który prowadził rower przez przejazd kolejowy. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Legionowo - Wieliszew.

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedno z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Warszawie czekają zmiany. Na ulicy Stawki drogowcy planują doświetlić pasy oraz wprowadzić przed nimi azyle. Kierowcy będą jeździć po dwóch pasach, zamiast obecnych czterech.

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Autor:
b/ral
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nocny alarm w ostrołęckiej komendzie. Policjanci poszukiwali 15-latka, którego zaginięcie zgłosiła matka. Poinformowała, że może mu grozić niebezpieczeństwo.

Po północy matka zgłosiła zaginięcie 15-letniego syna

Po północy matka zgłosiła zaginięcie 15-letniego syna

Autor:
sk/gp
Źródło:
tvn24.pl

Policjanci z drogówki na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli subaru. Okazało się, że kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile. W foteliku z tyłu samochodu siedziało 4-letnie dziecko.

Miał dwa promile. Zabrał 4-letniego syna "na przejażdżkę"

Miał dwa promile. Zabrał 4-letniego syna "na przejażdżkę"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W łazience na drugim piętrze szpitala położniczego przy Inflanckiej wybuchł pożar. Prawdopodobną przyczyny było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar w szpitalu położniczym. "Ewakuowano dziewięć mam z noworodkami i dwóch ojców"

Pożar w szpitalu położniczym. "Ewakuowano dziewięć mam z noworodkami i dwóch ojców"

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP

Coraz głośniej wybrzmiewają apele przeciwników zakazu wjazdu do miast najstarszych samochodów. Planowanym wprowadzeniem ekostrefy od 1 lipca w Krakowie zajmie się sąd, po skardze między innymi wojewody. W czwartek przeciwnicy wyrzucania trujących aut ze stolicy protestować chcą na sesji rady miasta. Radni zdecydują czy i kto za nieco pół roku nie wjedzie do centralnych dzielnic Warszawy. Materiał Łukasza Wieczorka.

Centra miast nie dla starych samochodów. "Biedni ludzie mają kupować bardzo kosztowne auta"

Centra miast nie dla starych samochodów. "Biedni ludzie mają kupować bardzo kosztowne auta"

Autor:
Łukasz
Wieczorek,
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

W okolicy Nasielska (Mazowieckie) policjanci zauważyli samochód jadący "wężykiem". Jak podają, kierowca mercedesa wydmuchał 2,5 promila. - Swoje lekkomyślne zachowanie tłumaczył tym, że skończyła mu się kawa - przekazała podkomisarz Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kompletnie pijany jechał do sklepu. "Tłumaczył, że skończyła mu się kawa"

Kompletnie pijany jechał do sklepu. "Tłumaczył, że skończyła mu się kawa"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Paliła się hala z tekstyliami w Woli Rębkowskiej w powiecie garwolińskim (Mazowieckie). Działania prowadziło 20 zastępów straży pożarnej. Strażacy usuwali materiały z wnętrza budynku. Działania zakończyli we wtorek w nocy. Nie ma osób poszkodowanych.

Pożar hali z używaną odzieżą. Kilkugodzinna akcja strażaków

Pożar hali z używaną odzieżą. Kilkugodzinna akcja strażaków

Aktualizacja:
Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pożar wybuchł w budynku mieszkalnym pod Otwockiem (Mazowieckie). Jedna osoba trafiła do szpitala. Pracę rozpoczęła policja. Z jej ustaleń wynika, że to 28-latka zaprószyła ogień.

Za spowodowanie pożaru odpowie przed sądem

Za spowodowanie pożaru odpowie przed sądem

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wołanie dziecka usłyszeli policjant po służbie i pracownik pobliskiej restauracji. Siedmioletni chłopiec wzywał pomocy dla swojej mamy, która padła ofiarą przemocy. Napastnika udało się zatrzymać w trakcie ucieczki.

Siedmiolatek biegł ulicą i wzywał pomocy

Siedmiolatek biegł ulicą i wzywał pomocy

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Psy pogryzły samicę łabędzia oraz jej młode. Rannymi ptakami zaopiekowali się ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy.

Wolno puszczone psy zaatakowały łabędzicę i jej młode. Pomogli ratownicy WOPR

Wolno puszczone psy zaatakowały łabędzicę i jej młode. Pomogli ratownicy WOPR

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy wyłowili z jednego ze stawów w Łazienkach Królewskich ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura, zlecono sekcję zwłok.

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało. Jest prokuratorskie śledztwo

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało. Jest prokuratorskie śledztwo

Aktualizacja:
Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia