"Sugerujemy, by parkować na obrzeżach Warszawy i dalej przemieszczać się transportem miejskim"

Autor:
pop
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl
W niedzielę ogromne utrudnienia w stolicy
W niedzielę ogromne utrudnienia w stolicy TVN24
wideo 2/12
TVN24W niedzielę ogromne utrudnienia w stolicy

W związku z niedzielnym Marszem Miliona Serc, a także koncertami i wydarzeniami sportowymi, warszawskich policjantów w weekend wspierają funkcjonariusze z całego kraju. Komenda Stołeczna Policji ostrzega przed utrudnieniami na drogach i radzi, by korzystać z komunikacji miejskiej.

ZOBACZ: Odliczanie do Marszu Miliona Serc. Co trzeba wiedzieć o niedzielnym zgromadzeniu.

Na sobotę oraz niedzielę w Warszawie zaplanowane są duże koncerty, imprezy sportowe i zgromadzenia, w tym organizowany przez Koalicję Obywatelską Marsz Miliona Serc.

- Naszym głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, pomagamy i chronimy. Dlatego zostały skierowane dodatkowe siły do Warszawy, żeby zapewnić odpowiednią ochronę podczas wszystkich zaplanowanych wydarzeń – zapowiedział rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Sylwester Marczak. Dodatkowe patrole z całego kraju do wsparcia garnizonu stołecznego skierował komendant główny policji.

Trasa Marszu Miliona SercUM Warszawa

Podinsp. Marczak zaapelował do uczestników wydarzeń, aby pamiętali o obowiązujących stopniach alarmowych dotyczących zagrożenia terrorystycznego.

- Apelujemy, by każdy, gdy zauważy coś niepokojącego - pozostawiony bagaż czy pakunek, szczególnie w takich miejscach jak dworce, stacje metra i trasa przejścia marszu - informował policjantów na miejscu bądź pod numerem 112 - podkreślił. Przypomniał też, aby podróżni nie zapominali o swoich bagażach.

Będą lustracje i kontrole pirotechniczne

- Zgodnie z rekomendacją policji na trasie marszu ustawione będą betonowe zapory, odbędą się też lustracje i kontrole pirotechniczne - dodał podinsp. Marczak.

Rzecznik KSP wyjaśnił, że weekendowe działania policjantów zostały podzielone na kilka obszarów. Bezpieczeństwa będą pilnować m.in. policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, to właśnie oni przeprowadzą kontrole pirotechniczne m.in. na trasie marszu.

Najbardziej widoczni będą jednak policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy przygotowują zabezpieczenia na drogach i będą odpowiedzialni za kierowanie ruchem, w tym zamykanie ulic. Najwięcej utrudnień można się spodziewać na terenie Śródmieścia.

Apel o rozsądne parkowanie

- Sugerujemy, żeby korzystać z transportu miejskiego, żeby parkować na obrzeżach Warszawy i dalej przemieszczać się transportem. Transport będzie wzmocniony decyzją władz Warszawy tak, żeby mógł się odbywać płynnie – powiedział podinsp. Marczak.

Podkreślił, że podczas całego marszu niezwykle ważne będzie także zapewnienie korytarza życia. „Stąd apel o właściwe parkowanie pojazdów" – zapowiedział.

Trasa gotowa na milion uczestników

- Ta trasa jest gotowa na przyjęcie miliona uczestników - mówił w czwartek generał Michał Domaradzki, szef stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. I dodawał: - Cała trasa marszu objęta jest monitoringiem miejskim. Zarówno na początku trasy przemarszu, jak i na końcu kolumny zgromadzenia będą karetki pogotowia, a na trasie patrole medyczne. Sam organizator zabezpieczył na ten cel ponad tysiąc osób służby porządkowej, aby komunikować się z uczestnikami zgromadzenia i dbać o właściwy jego przebieg. W rejonie miejsca startu będą wystawione zapory antyterrorystyczne. Dbamy o to, żeby wszyscy, którzy przyjadą na marsz, czuli się w Warszawie bezpiecznie.

Trwają ostatnie przygotowania do Marszu Miliona Serc. "Nie ma takiej siły, która mogłaby zatrzymać dobro i prawdę"
Trwają ostatnie przygotowania do Marszu Miliona Serc. "Nie ma takiej siły, która mogłaby zatrzymać dobro i prawdę"Paulina Chacińska/Fakty po Południu TVN24
  • Marsz Miliona Serc rozpocznie się w samo południe na rondzie Dmowskiego;
  • uczestnicy przejdą ulicą Marszałkowską do Świętokrzyskiej, po dojściu do ronda ONZ skręcą w aleję Jana Pawła II i przejdą do ronda Radosława;
  • zakończenie zgromadzenia zaplanowane jest na godzinę 16.

7. Na ulicach pojawią się informatorzy

W niedzielę pasażerom będą pomagali informatorzy Warszawskiego Transportu Publicznego. W kluczowych miejscach pokierują do najlepszego dostępnego środka transportu, pomogą przy korzystaniu z biletomatów. Na warszawskich ulicach będą pracowali także instruktorzy nadzoru ruchu. Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej będzie można sprawdzić na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego i w mediach społecznościowych WTP w godzinach 8-18 w relacji na żywo.

Fundacja "My Obywatele Unii Europejskiej" zachęca do wzięcia udziału w Marszu Miliona Serc
Fundacja "My Obywatele Unii Europejskiej" zachęca do wzięcia udziału w Marszu Miliona SercFundacja "My Obywatele Unii Europejskiej"

Autor:pop

Źródło: PAP/tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP/Twitter

Pozostałe wiadomości

"Mimo licznych apeli i informacji w mediach o kolejnych tragediach spowodowanych prędkością, dalej widzimy, że niektórzy traktują drogę jak tor wyścigowy" - mówią stołeczni policjanci i dodają, że tacy kierowcy nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Każdy z bohaterów opublikowanego przez policję filmu został ukarany mandatem w kwocie od 1,5 do 2,5 tysiąca złotych.

Jeżdżą szybko, "traktują drogę jak tor wyścigowy" i słono za to płacą. "Nie ma taryfy ulgowej"

Jeżdżą szybko, "traktują drogę jak tor wyścigowy" i słono za to płacą. "Nie ma taryfy ulgowej"

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwaszawa.pl

W czwartek około godziny 22 drogowcy zamykają rondo Sedlaczka. Będą tam układali ostatnią warstwę asfaltu. Przywrócenie ruchu zostało zaplanowane na poniedziałek, 4 grudnia - poinformował stołeczny ratusz.

Zamykają rondo Sedlaczka

Zamykają rondo Sedlaczka

Autor:
red.
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.p,

Dostała telefon z informacją, że jej syn miał wypadek i potrzebne są pieniądze. Postanowiła to sprawdzić i sama zadzwonił do syna, któremu, jak się okazało, nic się nie stało. Podobnych telefonów tego dnia było kilka do różnych osób. Dzwonili "członek rodziny" lub "policjant". "Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą" – przypominają policjanci.

Zadzwonił "syn" i powiedział, że miał wypadek w pracy. Postanowiła to sprawdzić

Zadzwonił "syn" i powiedział, że miał wypadek w pracy. Postanowiła to sprawdzić

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W najbliższy weekend, od 1 do 4 grudnia, Zarząd Dróg Miejskich planuje drugi etap frezowania ulicy Chodeckiej. Kierowcy pojadą objazdami. Nieczynna będzie pętla Bródno-Podgrodzie.

Drogowcy wracają na Chodecką. Kierowcy pojadą objazdami

Drogowcy wracają na Chodecką. Kierowcy pojadą objazdami

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na posesję małżeństwa seniorów na warszawskim Targówku wtargnął mężczyzna. Kręcącego się obok ich domu intruza zauważyła sąsiadka - strażniczka miejska, której udało się go obezwładnić. Mężczyzna był pijany.

Sąsiadka obezwładniła intruza i wyprowadziła go z posesji starszego małżeństwa

Sąsiadka obezwładniła intruza i wyprowadziła go z posesji starszego małżeństwa

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wodociągowcy chcą, wzorem innych krajów, by ze ścieków można było odzyskiwać wodę zdatną do spożycia. Jak zapowiadają, zapewnić ma to Kolektor Wiślany, który będzie w pełni gotowy do połowy przyszłego roku. Z opóźnieniem, bo pierwotnie mówiono, że system ma działać od końca 2023 roku.

"Ten kolektor jest największy w Warszawie, a wraz z nim budowane są jeszcze kolejne dwa"

"Ten kolektor jest największy w Warszawie, a wraz z nim budowane są jeszcze kolejne dwa"

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP

W szkole w Kadzidle (Mazowieckie) nożownik zaatakował uczniów. Do szpitali trafiły trzy osoby, stan dwóch z nich określany jest jako ciężki. Reporter TVN24 Mateusz Grzymowski dotarł do dwóch nastolatków, którzy byli w klasie podczas ataku. Ich relacje są dramatyczne. Według nich, 18-latek wyszedł z lekcji do łazienki i wrócił zamaskowany, z nożem w dłoni. Zaatakował "pierwsze osoby, które widział".

"Wyszedł z lekcji, wrócił w masce jak z horroru i zaatakował nożem"

"Wyszedł z lekcji, wrócił w masce jak z horroru i zaatakował nożem"

Autor:
mg/b/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl/PAP

Po tym, jak kapitan nie wpuścił go na pokład, wszczął awanturę na lotnisku. Strażnicy graniczni musieli go obezwładnić. Dopiero po chwili się uspokoił. Dostał mandat i przeprosił za swoje zachowanie.

Wpadł w szał, bo nie mógł polecieć do Barcelony

Wpadł w szał, bo nie mógł polecieć do Barcelony

Autor:
red.
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Neogotyckie meble z historycznej apteki przy Nowym Świecie po ponad sześciu latach sądowej batalii wróciły na miejsce. Przejdą konserwację i będą eksponowane w pierwotnym miejscu - oficynie Pałacu Branickich. Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków nie kryje radości z sukcesu.

Po sześcioletniej batalii neogotyckie meble wróciły do dawnej apteki

Po sześcioletniej batalii neogotyckie meble wróciły do dawnej apteki

Autor:
mg/b
Źródło:
PAP

Mimo zakazu używania pieców bezklasowych, a tym bardziej palenia odpadami, nie brakuje osób, które w ten sposób "oszczędzają". Tym razem strażnicy miejscy odwiedzili z tego powodu warsztaty: samochodowy na Woli i stolarsko-ślusarski na Ursynowie.

"Ciemny dym wydobywał się z komina, smród było czuć w całej okolicy"

"Ciemny dym wydobywał się z komina, smród było czuć w całej okolicy"

Autor:
red.
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek, 1 grudnia, ruszają pierwsze stołeczne lodowiska – na Moczydle i Stegnach. W mikołajki kolejne - przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta. Miasto przygotowuje też wiele innych zimowych atrakcji, między innymi półkolonie.

Czas na łyżwy, ruszają pierwsze stołeczne lodowiska

Czas na łyżwy, ruszają pierwsze stołeczne lodowiska

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarzawa.pl

Tuż nad naszymi głowami ciepło płynące z południa zderzy się z zimnym powietrzem z północy, czego efektem będą weekendowe śnieżyce. Jeśli chodzi o temperaturę, to mróz będzie coraz większy. Sprawdź prognozę pogody na 5 dni.

Najpierw mocno sypnie śniegiem, potem ściśnie silny mróz. Niż Robin "wywoła sporo zamieszania"

Najpierw mocno sypnie śniegiem, potem ściśnie silny mróz. Niż Robin "wywoła sporo zamieszania"

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

W czwartek po południu w Regułach pod Warszawą doszło do potrącenia kierującego hulajnogą przez nieoznakowany radiowóz. 20-letni mężczyzna został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Kierujący hulajnogą pod kołami nieoznakowanego radiowozu

Kierujący hulajnogą pod kołami nieoznakowanego radiowozu

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Około 15.24 doszło do zerwania sieci trakcyjnej na ulicy Marszałkowskiej w kierunku placu Bankowego. Tramwaje nie kursowały na odcinku do placu Zbawiciela do placu Bankowego.

Tramwaje wracają na Marszałkowską

Tramwaje wracają na Marszałkowską

Autor:
red.
Źródło:
PAP

Modernistyczny budynek przy ulicy Żwirki i Wigury 41 wygląda niepozornie, ale historię ma niesamowitą. Od domu małżeństwa Kotarskich przez sanatorium po siedzibę Luftwaffe. - Przed planowanym remontem zleciliśmy jego badania konserwatorskie - zapowiedział stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki.

Mieściły się tu sanatorium i siedziba Luftwaffe. Co kryje modernistyczny budynek na Ochocie?

Mieściły się tu sanatorium i siedziba Luftwaffe. Co kryje modernistyczny budynek na Ochocie?

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia