Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Pl. Bankowy: tramwaj wjechał w autobus. 10 osób rannych

Ulice

pl. Bankowy: tramwaj wjechał w autobus
Tomasz Zieliński/ Marcin Gula/ tvnwarszawa.plpl. Bankowy: tramwaj wjechał w autobus

Groźny wypadek na pl. Bankowym. Przed godz. 8.00 tramwaj linii 23 wjechał w autobus 160. Dziesięć osób zostało rannych. Prawie dwie godziny trwały utrudnienia dla pasażerów i kierowców.

- Kierowca tramwaju linii 23 jadący w stronę Pragi z nieznanych przyczyn uderzył w tył autobusu linii 160 w al. Solidarności - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- 10 osób zostało rannych. W większości nie są to jednak poważne obrażenia. Najbardziej ucierpiała motornicza z tramwaju "23"- informuje Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Wcześniej funkcjonariusze informowali o ośmiu osobach poszkodowanych.

Ustalają przyczyny wypadku

Jak poinformowała przed 15.00 w rozmowie z tvnwarszawa.pl Edyta Adamus ze stołecznej policji, przyczyny wypadku nadal nie są znane. - Cały czas pracujemy nad ich ustaleniem- dodała.

Wiadomo, że tramwaj był sprawny. - Poprzez symulację sprawdziliśmy wszystkie trzy rodzaje hamulców, które znajdują się w tramwaju. Wszystkie hamulce są sprawne- informuje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Maciej Karczyński, rzecznik policji
Maciej Karczyński, rzecznik policjiTVN24

Utrudnienia

Prawie dwie godziny całkowicie wstrzymany był ruch tramwajów w stronę Pragi.

Na kilkadziesiąt minut policja zamknęła także całkowicie przejazd w stronę mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Tylko autobusy były przepuszczane.

Kierowcy momentalnie stanęli w gigantycznym korku w al. Solidarności. Na szczęście przed godziną 10.00 został przywrócony normalny ruch.

as/par

Pozostałe wiadomości