Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa

To kolejny taki akt agresji. Chyba najbardziej niebezpieczny - tak o podpaleniu w Zamościu mobilnego punktu szczepień przeciw COVID-19 oraz budynku sanepidu mówił w TVN24 doktor Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw COVID-19. - Dopóki te osoby nie zostaną zidentyfikowane i ukarane, to musimy mieć ochronę. Częstsze kontrole policji, straży miejskiej powinny być w tej chwili kierowane właśnie wokół punktów szczepień. Szczególnie tam, gdzie mamy te punkty szczepień słabo zabezpieczone - ocenił.

"No jab, no job" - w obliczu czwartej fali pandemii coraz częściej słychać hasło "brak szczepionki, brak pracy". Amerykańskie i brytyjskie koncerny dostały zielone światło na powrót pracowników do biur, ale pod jednym warunkiem: pracownicy muszą być zaszczepieni. Pozostali będą mogli pracować, ale zdalnie. Maria Mikołajewska sprawdziła, czy podobną drogą pójdzie Europa.

To nie jest koniec walki z pandemią - ostrzegają eksperci. Wiele wskazuje na to, że możemy potrzebować trzeciej, przypominającej dawki szczepionki. Wariant Delta rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie, co przy zwalniającym tempie szczepień powoduje bardzo niebezpieczną sytuację. Anna Wilczyńska.