Śródmieście

Śródmieście

Ekspresowa decyzja na pomnik smoleński. Ratusz zapowiada odwołanie

Kiedy minister Mariusz Błaszczak uznał plac Piłsudskiego za zamknięty, jako powód wskazano względy bezpieczeństwa i cele obronne. Dziś teren przygotowywany jest pod budowę pomnika smoleńskiego. - Jedno nie wyklucza drugiego - przekonuje rzeczniczka wojewody mazowieckiego. Ratusz szykuje odwołanie.

Zarzuty dla właściciela budki. Przyznał się do podpalenia

Prokuratura Rejonowa w Śródmieściu wszczęła śledztwo dotyczące pożaru budki, do którego doszło w trakcie rozbiórki samolotu na placu Defilad. Zatrzymany we wtorek 29-letni Palestyńczyk, właściciel lokalu usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy, tłumaczył nerwową sytuacją.

Dziewięć samochodów w płatnej strefie, 25 wokół - bezkarnie

Krótki fragment ulicy w Śródmieściu, a na nim dziewięć samochodów zaparkowanych w strefie płatnego postoju i 25 aut, które właściciele zaparkowali poza liniami ją wyznaczającymi. Gdyby wszystkie 34 samochody zaparkowano właściwie, za całodzienny postój do miejskiej kasy mogłoby trafić 980 złotych. Ale 720 złotych przechodzi urzędnikom koło nosa. Tak przynajmniej wynika z wyliczeń członka grupy "Święte krowy warszawskie", który wziął pod lupę parkowanie przy ulicy Emilii Plater.

Ruszyły prace przy budowie pomnika smoleńskiego

29 stycznia Jacek Sasin złożył wniosek, 2 lutego wojewoda Zdzisław Sipiera go zatwierdził, a 5 lutego decyzja stała się ostateczna - informuje komitet budowy pomników smoleńskich. Na placu Piłsudskiego zaczęło się już grodzenie terenu budowy.

Samolot usunięty "mimo turbulencji"

Stało się. Samolot ustawiony wbrew prawu na zreprywatyzowanej działce na placu Defilad zniknął. - Służby zapakowały go na lawetę i wywiozły z centrum - powiedział nasz reporter.

Narodowcy i Obywatele RP przed Pałacem Prezydenckim

Przed Pałacem Prezydenckim odbyły się w poniedziałek wieczorem dwie demonstracje w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Środowiska narodowe manifestowały poparcie dla zmian, natomiast ruch Obywatele RP demonstrował sprzeciw wobec nacjonalizmu i antysemityzmu.

Najpierw dwie kolizje, potem wypadek. Most Łazienkowski jest dziś pechowy

To nie był dobry dzień dla kierowców jadących mostem Łazienkowskim. Najpierw na jezdni w stronę centrum zderzyły się cztery samochody, niedługo potem po drugiej stronie dwa, a po godzinie 14 - ponowie w stronę centrum - doszło do trzeciego zdarzenia. Jedna osoba trafiła do szpitala. Przez kilka godzin były poważne utrudnienia w ruchu.

Nowe przystanki na Bródnie i Nowolipkach

Od poniedziałku pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z nowych przystanków. Pojawią się na Bródnie i Nowolipkach. Ich montaż spowoduje niewielkie zmiany w kursowaniu autobusów.

Cztery grypsy z aresztu. Jakub R. oskarża służby. Reakcja Platformy

- Oczekujemy szybkich odpowiedzi na doniesienia medialne na temat powiązań między politykami PiS odpowiedzialnymi za nadzór nad specsłużbami a zatrzymanym w sprawie afery reprywatyzacyjnej Jakubem R. - mówili w sobotę politycy PO. Zapowiedzieli wniosek o zbadanie sprawy przez komisję weryfikacyjną.

Przejście na bulwary zalane

Nowe przejście podziemne pod Wisłostradą, na wysokości Bednarskiej, stoi pod wodą. - W jednym miejscu podtopiona jest skrzynka z bezpiecznikami - opisywał Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Most cały na czerwono. To nie alarm, tylko test

Świecący na czerwono most Śląsko-Dąbrowski miał ostrzegać o smogu. Ale tylko wtedy, gdy będzie on tak duży, że miasto wprowadzi darmową komunikację. Tymczasem właśnie taki kolor pojawił się tam w piątek, gdy powietrze było względnie czyste.

"Warszawski Central Park": marzyciele, futuryści i urzędnicy

Ci, którzy dostali zadanie by patrzeć w przyszłość, pokazali absolutnie zielony plac przy Pałacu Kultury i Nauki. Ci, którzy w Warszawie mieszkają, temat szybko podchwycili. Jednak ci, którzy decydują, jak stolica będzie wyglądać, mówią stanowczo: dyskusja o zieleni jest wzbogacająca, ale w mieści potrzebne jest również miasto.

Rdza zżera iglicę Pałacu Kultury. Miasto planuje remont

Zapisy ekspertyzy dotyczącej iglicy Pałacu Kultury i Nauki brzmią złowrogo. Wżery korozyjne punktowe, wżery korozyjne powierzchniowe, łuszcząca się farba. A na domiar złego grubość powłoki iglicy jest mniejsza, niż zaprojektowali architekci w latach 50. Władze pałacu też najwyraźniej się przestraszyły, bo planują remont iglicy.