Śródmieście

Śródmieście

"Jak to można powiedzieć, że to był marsz patriotów, polskich patriotów"

Patriotyzm, który nie wszyscy rozumieją tak samo. To, co dla uczestników marszu narodowców jest wyrazem miłości do Polski, dla uczestników Powstania Warszawskiego jest powodem do wstydu. Ci, z którymi rozmawiał reporter "Czarno na białym" nie mają wątpliwości: "czysta krew" czy znak falangi to hasła i symbole, od których zaczęła się wojna.

"Proszę za nimi iść". Były policjant o wytycznych w sprawie demonstrantów

Policja nie jest od tego, żeby pilnować politycznych przeciwników obecnej władzy. A jest do tego wykorzystywana bardzo mocno. Jak nigdy dotąd - mówi były policjant, który kilka dni temu - jak twierdzi z tego powodu - zrezygnował z pracy. Reporterowi "Czarno na białym" opowiada o poleceniach, by śledzić antyrządowych demonstrantów, wyciągać ich z tłumu i ścigać za okrzyki.

Radni "za" wieżowcami w Śródmieściu. MJN zgłasza plan do prokuratury

W czwartek wieczorem miejscy radni komisji planowania wydali pozytywną opinię o planie zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Południowego. Zakłada on budowę pięciu wieżowców, w tym wysokościowca Archidiecezji Warszawskiej. Aktywiści z Miasto Jest Nasze przekonują, że projekt planu jest niezgodny z prawem i zgłaszają sprawę do prokuratury.

Zieliński: pięć transparentów mogących naruszać prawo na marszu

- Dotychczasowa analiza nagrań z Marszu Niepodległości ujawniła pięć transparentów z hasłami mogącymi naruszać porządek prawny - poinformował wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Dodał, że stołeczna policja prowadzi także kilka innych postępowań w sprawie zajść podczas zgromadzeń 11 listopada.

Nie będzie przeprosin dla byłego dyplomaty. MJN wygrywa w sądzie

Sąd oddalił powództwo biznesmena i byłego dyplomaty Roberta Szustkowskiego, który domagał się przeprosin za umieszczenie go na warszawskiej mapie reprywatyzacji przygotowanej przez stowarzyszenie Miasto jest Nasze. - Sąd stanął po stronie transparentności życia publicznego - skomentował Jan Śpiewak.

Decyzja o reprywatyzacji Nowogrodzkiej 6a uchylona

Komisja weryfikacyjna uchyliła w środę decyzję wydaną w imieniu prezydent Warszawy o reprywatyzacji Nowogrodzkiej 6a. Kamienicę wraz z lokatorami przejęła spółka Jowisz, która odkupiła prawa do niej po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli.

"Dudniący" most, który ucywilizował Pragę

Był pierwszym stalowym mostem w Warszawie, to dzięki niemu na Pragę dotarły wodociąg i gazociąg. Z mieszkańcami stolicy pożegnał się na zawsze 1944 roku, podczas Powstania Warszawskiego, ale czasem o sobie przypomina. Dokładnie 153 lata temu otwarto most Kierbedzia.

"Ten plac na tereny obronne chciał przeznaczyć Mikołaj II"

- Pomnik, mauzoleum Lecha Kaczyńskiego, ludzie takie rzeczy mówią - tak o celu "zamknięcia" placu Piłsudskiego mówiła w "Faktach po Faktach" Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy przekonywała również, że broniła lokatorów pokrzywdzonych przez reprywatyzację, a także odniosła się do pomysłu wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki.