Śródmieście

Śródmieście

Zatrzymani w klubie nocnym to trzej biznesmeni i policjant

Zatrzymani w akcji specjalnej CBA, to trzej biznesmeni i policjant - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w źródłach bliskich śledztwa. We wtorek po południu agenci zatrzymali ich na gorącym uczynku - podczas transakcji przekazania łapówki w jednym z klubów nocnych w centrum Warszawy.

Miesięcznica smoleńska: policja wylegitymowała 90 osób

- Podczas wtorkowej miesięcznicy smoleńskiej policja wylegitymowała 90 osób, wystawiła sześć mandatów i skierowała 35 wniosków do sądu o ukaranie - poinformował w środę Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji komisarz Sylwester Marczak.

Nocny pościg przy rondzie Dmowskiego

Dwóch obywateli Gruzji próbowało uciec podczas rutynowej kontroli na drodze. Policjanci rozpoczęli pościg, w wyniku którego zatrzymali mężczyzn. - W środę będą przesłuchiwani, kierowca prawdopodobnie usłyszy zarzuty - informują funkcjonariusze ze śródmiejskiej komendy.

Zatrzymani za reprywatyzację. Nieoficjalnie: są wnioski o areszt

Wrocławska prokuratura regionalna skierowała do sądu wnioski o areszt trzech osób – byłej urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości Marzeny K., byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej mecenasa Grzegorza M. i biznesmena Janusza P., zatrzymanych w sprawie reprywatyzacji Chmielnej 70 – dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa.

Kaczyński: wiosną pomniki i raport dotyczący katastrofy

- Na wiosnę 2018 roku powinniśmy mieć pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej oraz ostateczne raporty tych, którzy dążą do tego, by ustalić prawdę - powiedział we wtorek na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński. - I będzie prawda. Prawda, której jeszcze dzisiaj nie znamy, i ja jej nie znam, ale prawda, albo stwierdzenie: dzisiaj, w tych okolicznościach, które mamy, tej prawdy do końca ustalić się nie da - zastrzegł.

Furtka na kod i brama na pilota. Przed siedzibą PiS stanie ogrodzenie

Nie będzie pytań przed drzwiami prezesa, nie będzie kamer przed drzwiami samochodów. Przed siedzibą PiS rośnie brama i bez kodu nikt jej nie pokona. Opozycja zarzuca PiS-owi, że partia chce się odgrodzić od społeczeństwa, bo ogrodzony ma zostać też Sejm. Sprawie przyglądał się Dariusz Prosiecki z "Faktów" TVN.

Konserwator nie zgodził się na ogrodzenie Sejmu

Stołeczny konserwator zabytków nie zgodził się na budowę trzymetrowego płotu wokół Sejmu. Przy wydawaniu decyzji posiłkował się opinią rady eksperckiej działającej przy prezydent Warszawy. Od postanowienia można się jednak odwołać.

Mecz na Narodowym. Saska Kępa zamknięta

W niedzielę o 18 na stadionie PGE Narodowym reprezentacja Polski zagrała rewanżowy mecz z Czarnogórą. Wydarzenie oznacza utrudnienia na ulicach Saskiej Kępy. Częściej kursuje natomiast metro.

Pięć najdroższych lokalizacji w Warszawie

Określenie "najdroższa lokalizacja do zamieszkania" nie jest oczywiste. Sprytny spec od reklamy zdołałby ogłosić najdroższym kilka miejsc na raz. Wystarczy tylko odpowiednio dobierać dane do tezy. Nasz ranking też nie jest obiektywnym punktem widzenia. Dlatego lojalnie ostrzegamy – jeśli ktoś z czytelników planuje kupić mieszkanie w najdroższym miejscu w Warszawie, powinien dogłębnie przemyśleć sprawę i ustalić własną definicję "najdroższości".

W głowie im to, co na głowie

To "wielkie święto kapeluszy, fascynatów, kapeluszników, modystów i wszystkich miłośników tych wspaniałych ozdób głowy" - chwalili się organizatorzy Dnia Kapelusza.

Weekend pod znakiem utrudnień. Mecz, biegi i frezowanie

Frezowanie, biegi i mecz na stadionie. Drugi weekend października upłynie pod znakiem utrudnień w stolicy. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami, a pasażerowie komunikacji miejskiej ze zmienionymi trasami autobusów i tramwajów.

Trzy adresy, trzy grzywny. Do tego jeszcze 10 tysięcy

Dziewiętnaście tysięcy złotych - taką karę za nieobecność na czwartkowych posiedzeniach komisji weryfikacyjnej otrzymała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zespół Patryka Jakiego analizował cztery działki na placu Defilad. Wśród świadków zeznawał między innymi były wiceprezydent miasta Jarosław Jóźwiak.

Sąd: Zieloni nie znieważyli kotwicy Polski Walczącej

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uniewinnił troje działaczy Partii Zieloni od zarzutu znieważenia znaku Polski Walczącej. W czerwcu 2016 roku, podczas Marszu Godności, trzymali oni transparent, gdzie na końcu kotwicy namalowane zostały symbole płci. Wyrok nie jest prawomocny.

Audi uderzyło w barierki na moście

Kolizja na moście Poniatowskiego. Nie jeździły autobusy w kierunku Pragi. Z utrudnieniami musieli liczyć się również kierowcy. Pierwsze informacje i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kto ma decydować o reprywatyzacji? Dziś ważna decyzja sądu

W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny ma ogłosić decyzje w sprawie pierwszych wniosków Hanny Gronkiewicz-Waltz o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego. Sąd rozstrzygnie, czy decyzje reprywatyzacyjne wydaje prezydent miasta, czy komisja weryfikacyjna.

Cztery nieruchomości jednego dnia. Wezwano byłego wiceprezydenta stolicy

Czterema działkami na placu Defilad zajmie się w czwartek komisja weryfikacyjna. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 10. Na świadków wezwano byłych urzędników stołecznego ratusza, w tym poprzedniego wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka, który deklaruje, że komisji się nie obawia i na niej się stawi.

Jaki ogłosił, że kamienica wraca do miasta. "Nie od razu, nie w całości"

Trzy miesiące i sześć decyzji, w tym o Poznańskiej 14. Kamienica z lokatorami - jak oświadczyła komisja weryfikacyjna - "wróciła" do miasta. Na razie wróciła jednak tylko teoretycznie. W praktyce stała się początkiem kolejnych problemów dla właścicieli i samych lokatorów. Materiał Leszka Dawidowicza z programu "Czarno na Białym".