Śródmieście

Śródmieście

Dyrektor Legii o ataku na piłkarzy: były krzyki, kopnięcia i uderzenia

Nocny atak kibiców na piłkarzy Legii po powrocie drużyny z przegranego meczu z Lechem 0:3 odbił się szerokim echem także w chorwackich mediach. Swoją wersję wydarzeń przedstawił dyrektor techniczny legionistów Ivan Kepcija. - Wszyscy są zszokowani, że coś takiego miało miejsce - powiedział w rozmowie z gazetą "Jutarnji".

Porzucona paczka w metrze. Dwie stacje były zamknięte

W pociągu I linii metra pozostawiono nieznaną paczkę. Na miejsce wezwano policje. Wyłączone z ruchu były dwie stacje.- Paczka została pozostawiona w pociągu na stacji Ratusz Arsenał – poinformowała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.Wyłączono z ruchu tę stację, a także przystanek Świętokrzyska na I linii. Utrudnienia zakończyły się po ponad 30 minutach.- Na miejsce został wezwany patrol policji w celu rozpoznania – zaznaczyła Bartoń.Jak podawał Zarząd Transportu Miejskiego, kolejka kursowała tylko na odcinkach: Metro Młociny - Dworzec Gdański i Kabaty - Centrum.ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O ROZBUDOWIE II LINII METRA:

Klub komentuje atak: "Ochrona nie miała podstaw do niepokoju"

Na oficjalnej stronie Legii Warszawa pojawiło się oświadczenie po niedzielnym incydencie dotyczącym zajścia z udziałem piłkarzy i kibiców stołecznego klubu. Zapewniono, że trwa sprawdzanie jak grupa agresywnych osób dostała się na teren stadionu.

"Piłkarze Legii pobici przez kibiców"

Najpierw dotkliwa porażka na boisku, później - już po powrocie do Warszawy - nieprzyjemności przed swoim stadionem. Piłkarze Legii mieli zostać pobici przez własnych kibiców. - Były przepychanki, poszturchiwania. Emocje wzięły górę - przyznaje w rozmowie ze sport.tvn24.pl osoba blisko związana z klubem. Legia nie komentuje zajścia.

Protest przed Sądem Najwyższym

Od nas zależy, czy będziemy żyli w wolnym kraju europejskim, z otwartymi granicami, nowoczesnym czy kraju izolowanym, wyprowadzonym z Unii Europejskiej - mówił w niedzielę przed Sądem Najwyższym w Warszawie przewodniczący KOD Krzysztof Łoziński.

Piesza Masa Krytyczna przyszła do drogowców

"Co najmniej od 2 lat priorytetem Zarządu Dróg Miejskich jest poprawa bezpieczeństwa i wygody pieszych w Warszawie" - twierdzą urzędnicy i chwalą się swoimi działaniami. To odpowiedź na sobotnią Pieszą Masę Krytyczną.

Zielona Świętokrzyska. Jednak się dało

Szpalery drzew, eleganckie żywopłoty, łąki kwietne, ławki, kąciki do siedzenia. Mieszkańcy na zmiany na Świętokrzyskiej czekali trzy lata i to dzięki ich inicjatywie jest taka zielona. Urzędnicy pochwalili się zakończeniem prac przy zazielenianiu ulicy.

In vitro w Warszawie. Wkrótce lista klinik

Możliwe, że już w październiku warszawiacy będą mogli skorzystać z miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. 12 października ogłoszona ma zostać lista klinik, które przy wsparciu ratusza pomogą stołecznym parom.

Nowe życie starej Gwardii

Przez ostatnie miesiące zamknięta na cztery spusty, w piątek znów otworzyła drzwi dla klientów. Hala Gwardii w nowym gastronomiczno-handlowo-kulturalnym wydaniu rozpoczęła działalność.

Komisja weryfikacyjna uchyliła reprywatyzację Marszałkowskiej 43

Komisja weryfikacyjna zdecydowała o uchyleniu decyzji zwrotowej dotyczącej kamienicy przy Marszałkowskiej 43. Obecnej właścicielce zarzuciła natomiast "działanie w złej wierze" i odmówiła prawa do użytkowania wieczystego. Oznacza to, że, według komisji, kamienica powinna wrócić w ręce miasta.

Samolot nie odleciał z placu Defilad. Sprawdzamy powody

Inspektor zdecydował jasno - samolot z placu Defilad powinien zniknąć. Decyzja w tej sprawie zapadła na początku września i - jak dowiadujemy się w Powiatowym Nadzorze Budowlanym - nikt się od niej na razie nie odwołał. Dlaczego więc biały IŁ nadal nie odleciał z parku Świętokrzyskiego?