Od bramy Stadionu Narodowego do zastrzyku. Szczepienie krok po kroku

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do punktu szczepień wchodzi się przez bramę numer 5 lub wjeżdża przez bramę nr 6 na parking podziemny
Do punktu szczepień wchodzi się przez bramę numer 5 lub wjeżdża przez bramę nr 6 na parking podziemnyTVN24
wideo 2/3
Do punktu szczepień wchodzi się przez bramę numer 5 lub wjeżdża przez bramę nr 6 na parking podziemnyTVN24

Najpierw rejestracja na parkingu podziemnym, potem kwalifikacja medyczna i przyjęcie szczepionki we właściwym punkcie na poziomie zero. Wyjaśniamy, jak wyglądają szczepienia na koronawirusa na Stadionie Narodowym. - Nie musimy przychodzić wcześniej. Cały proces trwa kilkanaście minut, wszystko idzie bardzo sprawnie - zapewnia rzecznik PGE Narodowego Michał Proszowski.

Punkt w tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym działa codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00. Tam odbywa się proces rejestracji i szczepień na koronawirusa. Jak dotrzeć do punktu?

Komunikacją miejską:

Osoby, które przychodzą na miejsce pieszo lub przyjeżdżają komunikacją miejską, wchodzą na teren stadionu przez bramę numer 5 od strony ulicy Wybrzeże Szczecińskie. To dość długi spacer od najbliższych przystanków komunikacji miejskiej na rondzie Waszyngtona - zamiast iść na piechotę, można tam zaczekać na autobus linii 902, który kursuje co 15 minut i dowozi pod właściwą bramę. Najpierw trzeba się zarejestrować, więc z bramy kierujemy się tunelem, przez szklane drzwi na parking podziemny, gdzie znajduje się rejestracja.

Samochodem:

Osoby, które przyjeżdżają na miejsce autem, nie muszą korzystać z bramy numer 5. Idą do punktu rejestracji prosto z podziemnego parkingu. Dla zmotoryzowanych dostępne są bezpłatne miejsca parkingowe w podziemiach stadionu. Na parking wjeżdża się przez bramę numer 6 od strony Wybrzeża Szczecińskiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Punkt szczepień na NarodowymPGE Narodowy

Cztery kolejki do rejestracji

W punkcie rejestracji na parkingu podziemnym przygotowano cztery strefy, do których osoby trafiają w zależności od wyznaczonej godziny szczepienia, na przykład: 12.00, 12.15, 12.30 i 12.45. Na początku kolejki stoi steward, któremu należy pokazać SMS-a z potwierdzeniem terminu wizyty. Po sprawdzeniu, steward kieruje do poszczególnych stref czasowych.

Jeżeli ktoś przyszedł wcześniej, nie jest wpuszczany do kolejki. Musi poczekać na ławce. - Zdarzają się osoby, które maja szczepienie na przykład o godzinie 16, a przychodzą o godzinie 10. Taka osoba czeka wówczas sześć godzin - ostrzega rzecznik prasowy PGE Narodowego Michał Proszowski. - Na szczepienie wystarczy przyjść na godzinę, na którą jest się zapisanym. Nie musimy przychodzić wcześniej, nie musimy stać w kolejce. Jeśli ktoś ma szczepienie o godzinie 12.30 i o godzinie 12.30 jest w punkcie rejestracji, to praktycznie w ogóle nie czeka - przekonuje.

Każda z czterech kolejek mieści około 60 osób, bo - jak informuje Proszowski - właśnie tyle można zaszczepić w ciągu kwadransa. Daje to mniej więcej 240 osób na godzinę. - Wszyscy, którzy zostali zapisani na szczepienie, na pewno je otrzymają. Nawet jeśli się spóźnią, będziemy szukać rozwiązania, strefy, w której ta osoba będzie mogła wejść na szczepienie - zaznacza rzecznik.

Z tych strefowych kolejek wchodzi się do punktu rejestracji, gdzie potwierdzana jest obecność na liście i otrzymuje się kwestionariusz zdrowotny. Tę ankietę wypełnia się już na poziomie zero, gdzie znajduje się właściwy punkt szczepień.

Kolejki do punktu rejestracji wyznaczone są według godziny szczepieniaTVN24

Punkt szczepień

Osoby, które przeszły proces rejestracji, wjeżdżają schodami ruchomymi lub windą do punktu szczepień na poziomie zero. Tam znajdują się stoliki, przy których wypełnia się kwestionariusz zdrowotny. Po wypełnieniu formularza, otrzymuje się numerek. Po chwili jest on widoczny na telewizorach. Lektor wyczytuje numery osób, które mają przygotować się do badań.

Najpierw czeka nas pomiar czynności życiowych; tętna i saturacji. Następnie przechodzi się do stolika, przy którym lekarz kwalifikuje nas medycznie, skąd kierujemy się bezpośrednio do miejsca szczepienia preparatami firmy Pfizer albo AstraZeneca. Każda osoba, już w momencie zapisania się otrzymuje skierowanie na konkretną szczepionkę. Na tym etapie nie można już tego zmienić.

Po przyjęciu szczepionki przechodzi się do punktu zapisu na drugą dawkę. Obok znajduje się też strefa, gdzie można odpocząć po zabiegu. Każda osoba otrzymuje blankiet potwierdzający przyjęcie pierwszej lub drugiej dawki szczepionki. Po odpoczynku można już przejść do wyjścia. - Cały proces trwa kilkanaście minut, wszystko idzie bardzo sprawnie - przekonuje Michał Proszowski.

Szczepienia na Stadionie NarodowymTVN24

Dobrze oznakowane

Władze szpitala zapewniają też, że osoby, które przyjeżdżają na szczepienie, na pewno nie zgubią sią na miejscu. - Wszystko jest dobrze oznakowane, są strzałki, kartki, flipcharty i banery, żeby wszyscy czuli się bezpieczni i żeby było to jak najbardziej jasne i klarowne - zapewnia Iwona Sołtys, rzeczniczka Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, którego filią jest tymczasowa placówka na Narodowym.

Seniorzy potrzebujący pomocy opiekuna mogą wejść wraz z nim do punktu szczepień (może być tylko jeden opiekun na jedną szczepioną osobę).

Informacje o szczepieniach można uzyskać też, dzwoniąc na infolinię pod numer 989 lub w punkcie przy bramie nr 2 od strony ronda Waszyngtona w godzinach 12.00 - 16.00 lub pod numerem telefonu 503 944 720 w godz. 8.00-20.00.

Do punktu szczepień na Narodowym dowozi też bezpłatna linia autobusowa nr 902.

Trasa linii 902WTP

Autorka/Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Od soboty trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą na rzece Narew w miejscowości Łacha. Strażacy i Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe szukają zaginionego przy użyciu sonarów i dronów.

Mężczyzna zniknął pod wodą. Akcja poszukiwawcza na Narwi

Mężczyzna zniknął pod wodą. Akcja poszukiwawcza na Narwi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Mławy eskortowali samochód z rodzącą kobietą. Przyszła mama jechała do szpitala w Działdowie, ale jedyna droga w rejonie Mławki była zablokowana z powodu tragicznego wypadku. Liczyła się każda sekunda.

Wiózł rodzącą żonę do szpitala. Droga była zablokowana po tragicznym wypadku

Wiózł rodzącą żonę do szpitala. Droga była zablokowana po tragicznym wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Mieszkańcy mogą już korzystać z pierwszego odcinka Skweru Krasińskiego na Żoliborzu. Pojawiły się nowe alejki i różnorodna zieleń. Jednocześnie trwają prace na drugim odcinku.

Nowe alejki i zieleń. Skwer Krasińskiego po pierwszych zmianach

Nowe alejki i zieleń. Skwer Krasińskiego po pierwszych zmianach

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Może jak jest Niebieska Karta, to powinna być jakaś Zielona albo Żółta Karta dla takich rodzin jak nasza?"

"Może jak jest Niebieska Karta, to powinna być jakaś Zielona albo Żółta Karta dla takich rodzin jak nasza?"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

19-letni kierowca bmw, który przywiózł swojego znajomego do ciechanowskiej komendy, zaparkował na miejscu dla osób niepełnosprawnych i stracił prawo jazdy.

Źle zaparkował przed komendą, stracił prawo jazdy

Źle zaparkował przed komendą, stracił prawo jazdy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zatrzymali go, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, bo ma dwa aktywne zakazy prowadzenia aut. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę taksówki, który jechał slalomem. Zajechał mu drogę, by powstrzymać go od dalszej jazdy. Kierowca udawał, że źle się czuje. Badanie wykazało jednak, że był pod wpływem narkotyków.

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trwają prace remontowe na torach tramwajowych do zajezdni Annopol. W poniedziałek roboty wejdą w kolejny etap, który oznacza utrudnienia dla kierowców. Będą objazdy.

Budują zajezdnię Annopol. Zmiany w kursowaniu komunikacji

Budują zajezdnię Annopol. Zmiany w kursowaniu komunikacji

Źródło:
PAP

Strażnicy miejscy patrolujący rejon Pragi zauważyli dym unoszący się nad terenem dawnej jednostki wojskowej. W tej okolicy często gromadzą się osoby w kryzysie bezdomności. Z zagrożonego terenu wyprowadzono mężczyznę.

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W podwarszawskim Józefowie przypadkowo odkryto cenny zabytek sprzed tysięcy lat. Podczas prac w ogrodzie mieszkaniec znalazł krzemienną siekierę pochodzącą prawdopodobnie z okresu neolitu.

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy ogłosili dwa przetargi na realizację projektów z budżetu obywatelskiego. Zmiany dotyczą między innymi wolskich i bielańskich ulic. Celem zwycięskich projektów ma być poprawa komfortu pieszych i rowerzystów oraz estetyki przestrzeni miejskiej.

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przeciwko mieszkańcowi powiatu mławskiego toczyło się lub wciąż toczy osiem postępowań karnych. Wszystkie dotyczą łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dlaczego tak notoryczne łamanie prawa jest w Polsce możliwe i co można zrobić, by to zmienić?

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Służby interweniowały pod Piasecznem. Zgłoszenie dotyczyło pożaru grilla gazowego - informuje straż pożarna.

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przechodnie spacerujący po Śródmieściu zauważyli na chodniku porzucony karton. W środku znajdowały się dokumenty. Okazało się, że ich zawartość była chroniona prawem.

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek na krajowej "pięćdziesiątce", gdzie zderzyły się samochód ciężarowy, dostawczy oraz motocykl. Jedna osoba nie żyje, trasa była zablokowana.

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl