Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Już układali się do snu, kiedy weszła policja. Zatrzymani za kradzieże na Pradze i Bemowie

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IV, KRP VIIZatrzymani za kradzieże na Pradze Południe i na Bemowie

Południowoprascy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o podwójną kradzież z włamaniem. Z relacji policji wynika, że włamali się do cukierni, gdzie wykuli dziurę w ścianie i z sąsiedniego sklepu ukradli telefony warte ponad 21 tysięcy złotych. Podejrzanego o kradzieże alkoholu 27-latka zatrzymali z kolei funkcjonariusze z Bemowa.

Jak informuje oficer prasowy południowopraskiej komendy Joanna Węgrzyniak, trzy tygodnie temu do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wpłynęło zgłoszenie o podwójnej kradzieży z włamaniem na terenie dzielnicy. - Najpierw ktoś włamał się do cukierni poprzez uszkodzenie zamków w drzwiach. Skradziono stamtąd 100 złotych. W cukierni została wykuta dziura do sąsiedniego sklepu z telefonami komórkowymi, skąd z kolei zginęło 20 telefonów o łącznej wartości ponad 21 tysięcy złotych – wyjaśnia Węgrzyniak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dbali, żeby nikt nie wiedział gdzie mieszkają

Sprawą zajęli się policjanci operacyjni, którzy szybko ustalili, że sprawców było dwóch i że są to obcokrajowcy pochodzący zza wschodniej granicy. - Pozyskane informacje na temat obu podejrzanych jednoznacznie wskazywały, że ich zatrzymanie nie będzie łatwe. Byli to mężczyźni, którzy nie mieli żadnego stałego miejsca pobytu i bardzo dbali o to, by nikt nie wiedział, gdzie mieszkają. W przeszłości niejednokrotnie popadali w konflikt z prawem, często się ukrywali i skrzętnie unikali jakichkolwiek kontaktów ze stróżami prawa – wylicza oficer prasowy.

Podejrzanych udało się jednak zatrzymać kilka dni temu. - Jak się okazało, 36-letni obywatel Ukrainy i 52-letni Gruzin mieszkali w samochodzie, w ustronnej części jednej z dzielnic, w otoczeniu starych, opuszczonych kamienic. W chwili zatrzymania prawdopodobnie już układali się do snu, ponieważ nawet nie mieli na nogach butów – relacjonuje Węgrzyniak. I dodaje, że obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do cukierni i sklepu z telefonami.

Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

"Przychodził do sklepu i regularnie kradł alkohol"

Ale to nie koniec zatrzymań w ostatnim czasie na terenie Warszawy. Wywiadowcy z Bemowa również otrzymali zgłoszenie. - Na miejscu okazało się, że mężczyzna skradł alkohol, jednak nie była to jego pierwsza kradzież w tym sklepie. Od końca kwietnia 27-latek przychodził do sklepu i regularnie kradł alkohol. Mężczyzna został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli monitoring w tej sprawie – informuje z kolei oficer bemowskiej komendy Marta Sulowska.

Dodaje, że policjanci ustalili też, że 27-latek ma ponadto związek z kradzieżą roweru na terenie Ochoty. - Mężczyzna był doskonale znany policjantom, był kilkukrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, był poszukiwany przez organy ścigania. Pięciokrotnie przebywał w zakładzie karnym, więzienne mury opuścił w kwietniu, gdzie spędził kilka miesięcy za podobne przestępstwa. Niedługo po wyjściu z więzienia bemowscy policjanci udowodnili mu kradzieże rowerów. Wówczas usłyszał on cztery zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Z przestępstw uczynił sobie stałe źródło utrzymania – podkreśla Sulowska.

Tym razem podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne dotyczące kradzieży w warunkach recydywy. Decyzją sądu został on też tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za kradzież grozi kara do pięciu lat więzienia.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Rejonowa Policji VII