Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Dwójka dzieci potrącona na Gocławiu

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Samochód prowadziła ponad 70-letnia kobietaTVN24
wideo 2/2
Dzieci zostały potrącone na pasach

Na skrzyżowaniu Bora-Komorowskiego i Polskich Skrzydeł kierująca volkswagenem potrąciła dwójkę dzieci. Jedno z nich trafiło do szpitala.

Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, do wypadku na Gocławiu doszło ok. godz. 7.50 na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej.

12-latek przewieziony do szpitala

Potrącona została dwójka dzieci: 10-letnia dziewczynka i 12-letni chłopiec. - W wypadku ucierpiał 12-latek, który został przebadany przez ratowników karetki pogotowia. Chłopiec został przewieziony do szpitala - mówił Piotr Świstak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. I dodał, że 10-latce nic się nie stało.

- Kierująca volkswagenem była trzeźwa - przekazał Świstak.

Według wstępnych ustaleń policji, do wypadku doszło w momencie, gdy dzieci schodziły już z przejścia. Dziewczynka i chłopiec prawdopodobnie szli do szkoły. - Kierowcą była ponad 70-letnia kobieta. Jak informują policjanci, odpowie za spowodowanie wypadku. Kara, która będzie grozić kobiecie, będzie zależeć od obrażeń, jakie odniósł chłopiec - relacjonowała reporterka TVN24 Małgorzata Mielcarek.

Tomasz Oleszczuk z KSP dodał, że policja prowadzi dochodzenie, które pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Starsza kobieta potrącona na Bielanach

Piątkowy poranek obfituje w podobne zdarzenia. Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło także na Bielanach. Ucierpiała starsza osoba. Jak przekazuje Beata Czyszczoń z KSP, poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala. I dodała, że kierowca forda był trzeźwy. I tym razem wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu bez sygnalizacji świetlnej.

Na Mokotowie kierowca skody potrącił rowerzystę, a we Włochach zderzyły się autobus i auto dostawcze. Jedna osoba była poszkodowana.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl