Dziewięć zastępów, podnośniki i kilka godzin działań. Nocny pożar zabytkowej kamienicy na Pradze

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Pożar kamienicy na Pradze
Pożar kamienicy na PradzeArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6
Pożar kamienicy na Pradze

Kilka godzin płonęła kamienica przy Stalowej na Pradze. Ogień pojawił się na samej górze budynku, trawił dach zabytku.

Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem.

- Informację o pożarze dostaliśmy o 21.11. Zgłoszenie dotyczyło pożaru dachu opuszczonej kamienicy przy Stalowej 73. To budynek murowany z cegły znajdujący się bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Szwedzka. Po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do pożaru poszycia dachowego - podsumował akcję w poniedziałek rano Mariusz Hantulski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Gasili pożar z wysokości

Jak dodał, budynek był niezamieszkały, a okna zamurowane lub zakratowane. - W pierwszej kolejności strażacy polali prądy wody z wysokości - z podnośników i drabin mechanicznych. Równolegle trwało sprawdzenie stanu tego budynku celem przeszukania wszystkich pomieszczeń. Nikogo nie znaleźliśmy w środku, pożar został ugaszony przed godziną 1 w nocy. Na miejscu pracowało łącznie dziewięć zastępów gaśniczych i dwa z drabinami jako wsparcie - dodał Hantulski.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzinArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Jak dodał strażak, na miejscu był także administrator budynku, ale też policja, pogotowie gazowe oraz nadzór budowlany.

Wcześniej informację o pożarze potwierdził redakcji Kontaktu 24 Maciej Jabłoński ze stołecznej straży pożarnej. Mówił, że z budynku wyprowadzono cztery osoby, wszystkie były przytomne i trafiły pod opiekę pogotowia ratunkowego.

Budynek przy Stalowej 73 znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Jak pisaliśmy w 2016 roku, już wtedy budynek się sypał i wyprowadzono stamtąd wówczas ostatnich lokatorów.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości