Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Pożar dawnego dworca pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje

  TVN Warszawa | Okolice

  Autor:
  kk/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  TVN24Pożar dawnego dworca w Celestynowie

  W budynku starego dworca w Celestynowie w poniedziałek w nocy wybuchł pożar. Strażacy ewakuowali trzy osoby. W jednym z pomieszczeń trafili na nieprzytomnego mężczyznę, którego mimo reanimacji nie udało się uratować. Informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Dawny dworzec mieści się przy ulicy Kolejowej w Celestynowie (powiat otwocki). Strażacy zostali wezwani na miejsce około godziny 22.50.

  - Kiedy dotarliśmy na miejsce, na parterze drewnianego budynku zastaliśmy dwóch mężczyzn, którym pożar odciął drogę ucieczki. Paliła się klatka schodowa - relacjonuje Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

  Jak zaznacza, mężczyzn udało się ewakuować. Zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych. - Otrzymaliśmy od nich informację, że prawdopodobnie w lokalu na piętrze znajdują się dwaj inni mężczyźni - dodaje Łodygowski.

  Jedna osoba nie żyje

  W akcji gaśniczej brało udział 45 strażaków i 11 zastępów straży pożarnej. Na miejsce przyjechały też trzy karetki pogotowia ratunkowego i policja. - Strażacy podawali prądy wody na płonący budynek i przygotowywali się do wejścia do środka. Po ustaleniu lokalizacji pożaru, udało nam się wprowadzić ratowników na miejsce - opisuje Łodygowski. - Na piętrze znaleziono jednego mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Natychmiast został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego - zaznacza.

  Podczas przeszukiwania kolejnych pomieszczeń strażacy odnaleźli czwartą osobę. - Była przytomna. Ze względu na silne zadymienie nie można jej było ewakuować przez klatkę schodową - mówi strażak. W tym celu wykorzystana została drabina. Mężczyzna został ewakuowany przez okno.

  Łodygowski zaznacza, że trzy ewakuowane osoby nie potrzebowały hospitalizacji. - U nieprzytomnej osoby, po kilkudziesięciu minutach reanimacji, lekarz stwierdził zgon - dodaje.

  Akcja straży pożarnej zakończyła się po godzinie 3. Wyjaśnieniem przyczyny pożaru zajmie się policja.

  Pożar dawnego dworca w Celestynowie
  Google Maps

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  kk/ran