Warszawski sylwester bez fajerwerków. "Eksplozje sztucznych ogni stresują zwierzęta"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rafał Trzaskowski / Facebook"Na sylwestrze nie będzie fajerwerków"

Już po raz drugi z rzędu miejski sylwester w Warszawie odbędzie się bez fajerwerków, w trosce o bezpieczeństwo czworonogów i dzikich zwierząt. - Chcemy dać dobry przykład – mówi prezydent stolicy.

- Rok temu podjąłem decyzję, że na warszawskim sylwestrze nie będzie fajerwerków, bo płoszyły one nasze zwierzęta. Większość czworonogów była chyba z tego zadowolona, w związku z tym w tym roku taka sama decyzja. Na warszawskim sylwestrze nie będzie fajerwerków. Chcemy dać dobry przykład i liczymy na wsparcie mieszkańców. Pomóżmy wspólnie zwierzakom - tłumaczył swoją decyzję Rafał Trzaskowski. I zachęcał do wrzucania na profile w mediach społecznościowych zdjęć i nagrań zwierzaków z hasztagiem #WarszawaNieStrzela.

Bezpieczeństwo zwierząt

Jak przypomina stołeczny ratusz, eksplozje sztucznych ogni stresują zwierzęta. "Właściciele psów i kotów powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo czworonoga, jak również odpowiednie oznakowanie w postaci czipa czy adresatki" – przypominają urzędnicy w komunikacie prasowym.

Mieszkańcy mogą zgłosić przypadek znalezienia zagubionego czworonoga do straży miejskiej. Funkcjonariusze odwożą zaczipowane zwierzęta pod adres właściciela. Ekopatrol przekazuje je także do specjalistycznych placówek, między innymi do schroniska Na Paluchu, ośrodka CITES czy Ptasiego Azylu, a także lecznic weterynaryjnych, współpracujących ze strażą.

Sylwester z telewizją TVN

Tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez urząd miasta i telewizję TVN, odbędzie się ponownie na placu Bankowym. Na widzów czeka pięć godzin zabawy.

Na futurystycznej scenie o wymiarach 40x24 metry zobaczymy i usłyszymy zespoły: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, a także Edytę Górniak, Aleksandrę Gintrowską, Sylwię Grzeszczak, Reni Jusis, Anię Karwan, Ewelinę Lisowską, Patrycję Markowską, Natalię Szroeder oraz Baranovskiego, Grzegorza Hyżego, Libera i Sławka Uniatowskiego.

Sylwester w Warszawie

Scena na placu BankowymTVN24
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/b