Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Bajm, Edyta Górniak i Sylwia Grzeszczak. Sylwester z TVN na placu Bankowym

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ab
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Przygotowania do zabawy sylwestrowejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2
  Przygotowania do zabawy na placu Bankowym

  Tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez urząd miasta i telewizję TVN, odbędzie się ponownie na placu Bankowym. Na widzów czeka pięć godzin zabawy.

  Na placu Bankowym trwają przygotowania do zabawy - przygotowywana jest przede wszystkim scena. Widać pracujących robotników.

  "Zabawę na futurystycznej scenie zapewnią gwiazdy, którzy zaśpiewają polskie i zagraniczne wielkie przeboje ostatnich dekad" - zapewnia stołeczny ratusz.

  Bajm, Perfect, Reni Jusis...

  Na futurystycznej scenie o wymiarach 40x24 metry zobaczymy i usłyszymy zespoły: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, a także Edytę Górniak, Aleksandrę Gintrowską, Sylwię Grzeszczak, Reni Jusis, Anię Karwan, Ewelinę Lisowską, Patrycję Markowską, Natalię Szroeder oraz Baranovskiego, Grzegorza Hyżego, Libera i Sławka Uniatowskiego.

  Na placu Bankowym, jak co roku, zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie ona wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich.

  "Poza tym osoby niewidome i słabo widzące będą mogły skorzystać z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnione tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną. Teksty utworów zostaną wyświetlone na ekranie. W strefie będą obecni też przeszkoleni asystenci" - informują urzędnicy.

  Osoby niepełnosprawne będą mogły telefonicznie zamówić transport na plac Bankowy.

  Zmiany w ruchu

  Scena na której jednocześnie będzie mogło przebywać 30 osób, wyposażona zostanie w ekrany ledowe, projektory i lasery. Jej budowa rozpoczęła się 6 grudnia.

  W związku z pracami, od 6 grudnia do 2 stycznia zamknięte będą miejsca postojowe na placu Bankowym. Równocześnie z ruchu wyłączona zostanie jezdnia wzdłuż budynku, łącząca plac z ulicą Elektoralną.

  "Od poniedziałku, 16 grudnia do 2 stycznia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej – na odc. od ul. Przechodniej do ul. Orlej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115" - podaje ratusz.

  Zakaz parkowania

  Ponadto, od 16 grudnia do 2 stycznia wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicy Senatorskiej za skrzyżowaniem z Marszałkowską i na Elektoralnej od Orlej do placu Bankowego. 

  Dodatkowo od 16 grudnia zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Pl.Bankowy 01. Autobusy dotychczas korzystające z tego przystanku, będą zatrzymywały się na przystanku znajdującym się obok: Pl. Bankowy 03.

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  ab