W autobusie miejskim zatrzymali na gorącym uczynku kieszonkowca. Wykorzystując tłok, mężczyzna rozpiął torebkę przewieszoną przez ramię kobiety, a następnie ukradł portfel z zawartością.
- Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji w długi weekend majowy prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości kieszonkowej. Pełnią swoją służbę w miejscach, gdzie prawdopodobieństwo działania złodziei jest największe, czyli w miejscach, gdzie są duże skupiska ludzi. Jednym z takich miejsc jest transport publiczny - informuje w komunikacie sierż. szt. Rafał Markiewicz ze stołecznej policji.
W autobusie miejskim linii 190 ich uwagę zwrócił mężczyzna, który bacznie przyglądał się pasażerom.
Otworzył torebkę i wyjął portfel
- Wykorzystując tłok panujący w autobusie, najpierw rozpiął torebkę przewieszoną przez ramię kobiety, a następnie ukradł portfel. Policjanci zatrzymali 52-latka na gorącym uczynku i poinformowali pokrzywdzoną o tym, że została okradziona - przekazuje sierż. szt. Rafał Markiewicz.
Od razu odzyskała też swój portfel, w którym były karty płatnicze, dowód osobisty i pieniądze. 52- letni mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu do pięciu lat więzienia.
Weekend majowy to czas wzmożonych działań policjantów WWP @Policja_KSP . W autobusie linii 190 zatrzymali oni na gorącym uczynku 52-latka. Wykorzystując tłok, mężczyzna rozpiął torebkę przewieszoną przez ramię, a następnie ukradł portfel. Mienie odzyskano, sprawcę zatrzymano. pic.twitter.com/SjX0I3r7Fn
— Policja Warszawa (@Policja_KSP) April 29, 2023
Stosując poniższe zasady możesz w znaczący sposób ograniczyć skutki działań, jakie mogą podjąć wobec Ciebie kieszonkowcy. · w miejscach niebezpiecznych trzymaj swoją torebkę, saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie; · nie trzymaj pieniędzy w jednym miejscu, rozdziel je i umieść w różnych miejscach; · klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować; · jeśli masz przy sobie większą ilość pieniędzy- unikaj zatłoczonych autobusów. Lepiej poczekać kilka minut na następny autobus, niż zostać okradzionym; · nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb; · płacąc za zakupiony towar nie pokazuj całej zawartości portfela, najlepiej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy; · podczas mierzenia garderoby, pakowania sprawunków, płacenia w sklepie, nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę – złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment; · zwracaj uwagę na "sztuczny tłok" i zamieszanie wokół Ciebie w sklepie, autobusie czy w innym miejscu; · zwiększ czujność, jeśli na przystanku autobusowym zauważysz grupę młodych ludzi z reklamówkami lub odzieżą przewieszoną przez rękę. Służy to do zamaskowania momentu penetracji, być może właśnie Twoich kieszeni; · na ulicy unikaj korzystania z wszelkich podejrzanych usług jak np. wróżenie, gry hazardowe, okazyjne możliwości zakupu itp.
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: KSP