Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Rejs, wejściówki do muzeów, jazda w symulatorze metra. Prezenty za szczepienie przeciw COVID-19

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Punkt szczepień na Bulwarach WiślanychMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPunkt szczepień na Bulwarach Wiślanych

Władze stolicy upominkami zachęcają warszawiaków do szczepienia się przeciw COVID-19. Na osoby odwiedzające miejskie punkty szczepień powszechnych oraz punkty wakacyjne czeka niemal półtora tysiąca prezentów. Za szczepienie można dostać między innymi wejściówki do muzeów i teatrów, bilety komunikacji miejskiej czy przejazd w symulatorze metra. 

Przeciw COVID-19 zaszczepiło się w pełni nieco ponad 59 procent warszawiaków. Oznacza to, że obie dawki szczepionki bądź preparat jednodawkowy przyjęły już 1 062 243 osoby. Natomiast pierwszą dawkę podano już 1 155 345 osobom. Stolica pozostaje drugim miejscem na Mazowszu pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. Nieznacznie wyprzedza ją wyłącznie Podkowa Leśna (60,2 procent).

Wiceprezydentka stolicy Renata Kaznowska poinformowała w sobotę rano o nowej akcji promującej szczepienia przeciw COVID-19. Urzędnicy firmują ją hasłem: "Zaszczep się! Bądź zdrowy! Miej szansę na prezent fajowy".

"W punktach szczepień powszechnych i w wakacyjnych punktach szczepień (ZOO, Park Wodny Moczydło, Bulwary Wiślane, skwer Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu) czekać będzie prawie 1500 upominków. A wśród nich: bilety komunikacji miejskiej, do teatrów, wejściówki do muzeów, Centrum Nauki Kopernik, Pałacu Kultury i Nauki, Parku Kultury w Powsinie, warszawskich filtrów i Grubej Kaśki MPWIK, przejazdy w symulatorze metra, podróż statkiem po Wiśle, koszulki z autografami artystów i sportowców, oraz wiele, wiele innych" - zapowiedziała Kaznowska.

Jak dodała, upominki będą dostępne aż do wyczerpania zapasów. Decyduje kolejność zgłoszenia się do punktu szczepień.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W punktach wakacyjnych można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy e-skierowanie. Szczepienia są tam wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparat Pfizer).

Od ubiegłego poniedziałku nie działa punkt szczepień na stadionie Legii. Został przeniesiony do przychodni przy ulicy Chmielnej 14. Bez zmian funkcjonują pozostałe punkty: w hali na Ossowskiego 25 na Targówku, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy Strumykowej 21 i w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1a.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: