Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Weekendowe szczepienia bez rejestracji. Na bulwarach i w Parku Moczydło

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Punkt szczepień na Bulwarach WiślanychMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPunkt szczepień na Bulwarach Wiślanych

Ratusz uruchamia dwa nowe punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Oba będą działały wyłącznie w weekendy na Bulwarach Wiślanych oraz w Parku Wodnym Moczydło. Pacjenci będą mogli zaszczepić się w nich bez rejestracji jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson lub dwudawkowym Pfizerem.

Ratusz zapowiedział w piątek, że dwa nowe punkty szczepień przeciw koronawirusowi powstaną w miejscach, gdzie w weekendy wielu mieszkańców korzysta z pięknej pogody i możliwości spędzenia czasu na zewnątrz. Oba zaczynają funkcjonowanie w sobotę 26 czerwca.

Pierwszy weekendowy punkt szczepień będzie działał na Bulwarach Wiślanych w punkcie informacji turystycznej. Jego dokładna lokalizacja to bulwar Karskiego na wysokości ulicy Boleść. Chętni mogą zaszczepić się tam w soboty i niedziele w godzinach 10-16.

Drugi zostanie uruchomiony na terenie Parku Wodnego Moczydło. Pacjenci znajdą go przed wejściem do kompleksu basenów w namiocie, gdzie zimą działa lodowisko. Szczepienia będą odbywały się w sobotę i niedzielę w godzinach 14-19.

W komunikacie urzędu miasta podano, że oba punkty będą dysponowały szczepionkami firmy Pfizer (preparat dwudawkowy) oraz Johnson & Johnson (jednodawkowy). Pacjenci mogą zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji, wystarczy skierowanie. W punktach będą lekarze kwalifikujący, co pozwoli również na szczepienie dzieci od 12. roku życia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pozostałe punkty szczepień powszechnych

W Warszawie działają jeszcze cztery miejskie punkty szczepień powszechnych. Można się w nich zaszczepić przeciw COVID-19 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-18 na Białołęce, Targówku, w Śródmieściu i Wawrze.

Największy z nich jest na stadionie Legii. Można do niego dojechać specjalną linią autobusową 901, która zatrzymuje się między innymi przy Dworcu Centralnym i stacjach metra Świętokrzyska i Centrum. Pozostałe zlokalizowane są w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ulicy Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1a.

Warszawskie punkty szczepieńUrząd Miasta Warszawy

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: