Przeszukali mieszkanie i auto młodego mężczyzny. Znaleźli prawie 24 kilogramy narkotyków

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
Policjanci zabezpieczyli prawie 24 kilogramy narkotyków
Policjanci zabezpieczyli prawie 24 kilogramy narkotyków
KSP
KSPPolicjanci zabezpieczyli prawie 24 kilogramy narkotyków

20-latek z Pragi Północ odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków i przygotowanie ich do obrotu. Podczas przeszukania jego auta i mieszkania policjanci znaleźli niemal 24 kilogramy substancji odurzających. Zidentyfikowano między innymi klefedron, amfetaminę, kokainę i heroinę. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na ponad milion złotych.

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zdobyli informację o jednym z mieszkańców Pragi Północ, który może posiadać znaczne ilości narkotyków przeznaczonych do obrotu. - Policjanci ustalili, kim jest ten mężczyzna, gdzie najczęściej przebywa i jakim jeździ samochodem - informuje nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Kiedy 20-latek swoim renault clio podjechał pod blok, gdzie mieszkał, policjanci przystąpili do akcji. - Pozwolili mężczyźnie przesiąść się do chevroleta lacetti zaparkowanego nieopodal bloku, w którym - jak podejrzewali - mógł przechowywać narkotyki, a następnie przystąpili do jego zatrzymania - podkreślił policjant.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Znaleźli narkotyki warte ponad milion złotych

Nie mylili się - miał je w samochodzie i mieszkaniu. Policjanci znaleźli w sumie 14 kilogramów substancji psychotropowych w postaci klefedronu, dwa kilogramy Alfa-PVP, prawie trzy kilogramy amfetaminy, blisko cztery kilogramy marihuany, 0,8 kilograma heroiny i niewielką ilość kokainy. - W sumie 24 kilogramy narkotyków i substancji psychotropowych, z których można przygotować ponad 47 tysięcy porcji - podał rzecznik KSP.

- Ponadto podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do porcjowania środków odurzających: wagi, szkła powiększające, tacki, folię do zgrzewarki, torebki foliowe, zgrzewarkę. Mogło to wskazywać, że 20-latek nie tylko posiada narkotyki, ale także wprowadza je do obrotu - zauważył Marczak.

Według policji, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 1 250 000 złotych.

Grozi mu więzienie, na razie trafił do aresztu

Po zatrzymaniu 20-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i przygotowywania do wprowadzenia ich do obrotu. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Za zarzucane czyny może mu grozić do 10 lat więzienia.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości