Prace drogowców, tramwajarzy i ciepłowników. Zmiany w ruchu w pięciu dzielnicach

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace drogowe (zdjęcie ilustracyjne)ZDM

Od poniedziałku zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się na Woli, Bemowie, Ursynowie, Bielanach, a od wtorku na Mokotowie.

W nadchodzącym tygodniu na kilku stołecznych ulicach będą prowadzone prace związane z remontami nawierzchni, przebudową sieci ciepłowniczej, a także kolejnym etapem budowy linii tramwajowej.

Budują torowisko na Kasprzaka

Na Woli w ciągu ulicy Kasprzaka trwa budowa linii tramwajowej. Wraz z postępem prac zmienia się również organizacja robót i dojazdów. Od poniedziałku, 12 września, robotnicy będą wyjeżdżać z placu budowy, położonego między jezdniami Wolskiej, bezpośrednio na Kasprzaka. To rozwiązanie będzie wymagało zwężenia Kasprzaka do jednego pasa – na ok. 100 m przed bramą. Wyjazd dużych pojazdów odbywać się będzie w asyście osoby uprawnionej do kierowania ruchem i może powodować chwilowe wstrzymania ruchu. Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana w zależności od potrzeb, ale tylko w godzinach poza popołudniowym szczytem komunikacyjnym, czyli od godz. 20 do 14. W ten sposób pojazdy będą opuszczać plac budowy do wiosny przyszłego roku.

Budowa linii tramwajowej na Kasprzaka
Budowa linii tramwajowej na KasprzakaTramwaje Warszawskie

Ciepłownicy pracują na Bemowie

Również w poniedziałek rozpoczną się prace związane z remontem sieci ciepłowniczej w ciągu ulicy Człuchowskiej. Zmieni się organizacja ruchu. W tym czasie zamknięta będzie jezdnia w stronę Woli, pomiędzy Drzeworytników a Świetlików. Na tym odcinku kierowcy w obu kierunkach będą jeździli północną nitką. Jadący w kierunku Powstańców Śląskich przejadą na jezdnię północną u zbiegu Człuchowskiej z Drzeworytników i Raginisa. Na właściwą nitkę drogi (południową) wrócą na skrzyżowaniu z Świetlików. Taka organizacja będzie tam obowiązywać do końca prac, czyli do piątku, 21 października.

Człuchowska - objazd zamkniętego odcinka ulicyUM Warszawa

Ciepłownicy będą pracować także na ulicy Narwik. 12 września rozpocznie się tam budowa przyłącza. Zostanie wygrodzony pas Narwik od Deyny do Lazurowej. Na drugim pasie ruch pozostanie bez zmian. Tym samym na odcinku od Lazurowej do Deyny wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wyjazd z posesji położonych przy drodze oraz z Deyny możliwy będzie wyłącznie w stronę Pełczyńskiego. Wjazd w ulicy Narwik od strony Pełczyńskiego będzie zabroniony. Na ulicy Narwik, po stronie prac, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania, także na wyznaczonych miejscach postojowych. Prace w tym miejscu zakończą się w piątek, 16 września.

Nocne prace na Puławskiej

Od poniedziałku do piątku będą prowadzone prace na Puławskiej. Zaplanowano remont zachodniej jezdni na odcinku pomiędzy Poleczki a Samsonowską. Roboty będą prowadzone późnymi wieczorami i w nocy od godziny 21 do 4 nad ranem. W ciągu dnia kierowcy będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni. Prace na jezdni w stronę Piaseczna zostaną podzielone na dwa etapy. Na początku wymieniona zostanie nawierzchnia na prawym pasie drogi, a w drugiej części tygodnia drogowcy przeniosą się na pasy lewy i środkowy. Na całej długości placu budowy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez remontowaną jezdnię dostępne będą w przerwach technologicznych.

Frezowanie na Jarzębskiego

Przemianę przejdzie również ulica Jarzębskiego na Bielanach. 12 września rozpocznie się jej przebudowa. Obędzie się bez poważniejszych utrudnień w ruchu. Wymienione zostaną chodniki i azyle dla pieszych, a zjazdy do garażów i na osiedlowe parkingi zostaną wyłożone kostką. Całości dopełni wymiana nawierzchni jezdni. W pierwszym etapie drogowcy zajmą chodniki po zachodniej stronie (przeciwnej niż Urząd Dzielnicy Bielany). Część robót będzie prowadzona w skrajni jezdni. Wówczas zostaną one oznakowane i dodatkowo wygrodzone, co może spowodować zwężenie pasa drogi o około pół metra. Termin zakończenia frezowania Jarzębskiego to koniec 2022 roku. 

Szerzej na Czerniakowskiej

W przyszłym tygodniu nieco odetchną kierowcy poruszający się Czerniakowską. Na skrzyżowaniu tej ulicy z Gagarina zlokalizowane są dwie duże komory ciepłownicze, które wymagają przebudowy z uwagi na powstające: kolektor Mokotowski-Bis i tory tramwajowe. Na wakacje wykonawca uzyskał zgodę na zajęcie nieco większej powierzchni skrzyżowania. Dzięki temu prace mogły toczyć się sprawniej, ale kierowcy stracili jeden pas do jazdy prosto w obu kierunkach.

Od wtorku, 13 września zostanie przywrócona organizacja ruchu sprzed wakacji. Oznacza to, że z prawych pasów Czerniakowskiej (w obu kierunkach) oprócz skrętu w prawo będzie można także pojechać prosto.

Przeczytaj również: Kolejny etap przebudowy placu Trzech Krzyży. Utrudnienia

Utrudnienia na placu Trzech Krzyży
Utrudnienia na placu Trzech KrzyżyMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

W pobliżu Spichlerza Twierdzy Modlin z wody wyłowiono dłubankę. To archaiczna forma łodzi. Badacze mówią o sensacyjnym znalezisku.

Z dna Wisły wydobyli dłubankę. "Może być największa w Polsce"

Z dna Wisły wydobyli dłubankę. "Może być największa w Polsce"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Oglądałem wielką stertę tych zdjęć i musiałem wybrać. Miałem wybrać te zdjęcia i ułożyć w jakąś historię, ale historię wszyscy znamy. Tutaj nie chodzi o pokazanie samej walki - mówił fotoreporter Chris Niedenthal, który był gościem programu "Wstajesz i wiesz", opowiadając o nowym albumie, który pokazuje 100 pokolorowanych fotografii z 1944 roku.

"Nie ma tutaj żadnego lukrowania. To jest po prostu kolor"

"Nie ma tutaj żadnego lukrowania. To jest po prostu kolor"

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci wpadli na trop osób, które na terenie jednej z miejscowości w powiecie płońskim zajmowały się wytwarzaniem klefedronu - jednego z podstawowych składników dopalaczy. Zatrzymali trzy osoby, którym przedstawiono już zarzuty. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci zlikwidowali laboratorium klefedronu i zatrzymali trzy osoby

Policjanci zlikwidowali laboratorium klefedronu i zatrzymali trzy osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w Muzeum Warszawy otwarta zostanie wystawa "Sylwester 'Kris' Braun. Fotograf od powstania". Wydarzeniu towarzyszy premiera albumu o takim samym tytule. Poznajemy w nim szczegóły biografii wybitnego fotografa, a także historię jego asystentki Berty Weissberger. Jej udział w dokumentacji powstania został przez Brauna przemilczany.

"Fotograf od powstania" i przemilczana asystentka

"Fotograf od powstania" i przemilczana asystentka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

24-latka uwierzyła mężczyźnie, który do niej zadzwonił i podał się za pracownika "departamentu bezpieczeństwa”. Twierdził, że jej pieniądze zagrożone i należy mu je szybko przekazać na "przechowanie". Wykonała wszystkie polecenia.

24-latka uwierzyła pracownikowi "departamentu bezpieczeństwa". Oddała mu oszczędności i wzięła kredyt

24-latka uwierzyła pracownikowi "departamentu bezpieczeństwa". Oddała mu oszczędności i wzięła kredyt

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rodzina zgłosiła zaginięcie 80-latki. Trwała akcja poszukiwawcza, gdy do dyżurnego policji zadzwonił dzielnicowy, który na środku ruchliwej drogi zauważył starszą kobietę. Była zdezorientowana i wyczerpana. Gdy podał rysopis, okazało się, że to zaginiona.

Szła środkiem ruchliwej drogi. Nie wiedziała, gdzie jest

Szła środkiem ruchliwej drogi. Nie wiedziała, gdzie jest

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wydarzenia upamiętniające powstańczy zryw w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oznaczają zmiany w ruchu, parkowaniu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ratusz publikuje program wydarzeń zaplanowanych nie tylko na 1 sierpnia, ale także na kolejne dni.

Sześć dni obchodów rocznicy powstania. Zakazy parkowania i zamknięte ulice

Sześć dni obchodów rocznicy powstania. Zakazy parkowania i zamknięte ulice

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W masowej wyobraźni Powstanie Warszawskie jest czarno-białe, bo takie są zdjęcia z tamtego okresu. Ale przecież niebo było niebieskie, drzewa zielone, pył po bombardowaniu szary, a krew czerwona. Z okazji 80. rocznicy zrywu ukazał się album zawierający 100 fotografii z 1944 roku, które zostały pokolorowane. Trafią też na plenerową wystawę na ogrodzeniu Łazienek Królewskich.

Zobaczyć powstanie w kolorze. 100 zdjęć walczącej Warszawy

Zobaczyć powstanie w kolorze. 100 zdjęć walczącej Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wymagał pilnej naprawy, przywrócono jego estetykę. Zakończył się remont Pomnika Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich. Zaimpregnowano schody i odnowiono fragmenty z brązu. Monument będzie gotowy na uroczystości z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zdążyli z remontem pomnika przed rocznicą powstania

Zdążyli z remontem pomnika przed rocznicą powstania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trwa rozruch technologiczny dwóch ogromnych tarcz TBM, które będą drążyły tunele bemowskiego odcinka linii M2 na Karolin. Ratusz pokazał w poniedziałek początek prac. Tarcze Anna i Krystyna ważą po 650 ton - tyle, ile trzy samoloty pasażerskie i będą pracowały przez 24 godziny.

Jedna waży tyle, co trzy samoloty pasażerskie. Dwie tarcze wydrążą tunele metra na Bemowie

Jedna waży tyle, co trzy samoloty pasażerskie. Dwie tarcze wydrążą tunele metra na Bemowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wojskowy Instytut Medyczny, z którym związany jest ppłk Piotr Szymański, wszczyna postępowanie dyscyplinarne po tym, jak w sieci pojawiło się nagranie, na którym żołnierz wyzywa i szarpie się z kilkoma osobami w restauracji. Zachowanie oficera potępił także szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wulgarne zachowanie oficera. Wojskowy Instytut Medyczny wszczyna postępowanie dyscyplinarne

Wulgarne zachowanie oficera. Wojskowy Instytut Medyczny wszczyna postępowanie dyscyplinarne

Źródło:
PAP

Nie żyje dziewięcioletnia dziewczynka, potrącona przez kierowcę ciężarówki w Wesołej. Do tragedii doszło we wtorek, kiedy razem z mamą przejeżdżała przez jezdnię przejazdem rowerowym. Po wypadku obie trafiły do szpitala.

Była z mamą, gdy potrącił je kierowca ciężarówki. Dziewczynka zmarła w szpitalu

Była z mamą, gdy potrącił je kierowca ciężarówki. Dziewczynka zmarła w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Żuromińska policja interweniowała w sprawie kolizji dwóch aut na parkingu przed sklepem. Sprawcy jednak nie było na miejscu. Mężczyzna uciekł do lasu w pobliżu swojego domu. Okazało się, że 47-latek był pijany. Swoje pierwsze prawo jazdy miał od lutego.

W wieku 47 lat zdobył pierwsze prawo jazdy, stracił je po pięciu miesiącach

W wieku 47 lat zdobył pierwsze prawo jazdy, stracił je po pięciu miesiącach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Siedmiolatka z mamą zwiedzała stolicę. Wycieczkę na prom przerwało ukąszenie osy. Na szyi dziecka pojawił się rumień. Pomogli jej strażnicy miejscy i ratownicy medyczni.

Usłyszeli dramatyczny krzyk kobiety. Towarzyszyła jej zapłakana kilkuletnia dziewczynka

Usłyszeli dramatyczny krzyk kobiety. Towarzyszyła jej zapłakana kilkuletnia dziewczynka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzeum Powstania Warszawskiego dusi się w zbyt małym budynku. Koncepcję rozbudowy kompleksu wybrano w konkursie architektonicznym sześć lat temu, ale prace budowlane nawet się nie rozpoczęły. Brakuje pieniędzy. Miasto postawiło na inne inwestycje kulturalne, a rządowy program dofinansowania zawiera przeszkody, które - w ocenie stołecznych urzędników - są nie do obejścia.

Nie ma pieniędzy na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego

Nie ma pieniędzy na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

72-letni pracownik pływalni na Targówku usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak podaje prokuratura, był odpowiedzialny za obsługę i monitorowanie sprawności urządzenia, które dozowało chlor do wody. Pozostali dwaj pracownicy po przesłuchaniu zostali zwolnieni bez stawiania zarzutów.

"Do wody w basenie trafiło za dużo chloru". Trzech zatrzymanych pracowników, jeden z zarzutami

"Do wody w basenie trafiło za dużo chloru". Trzech zatrzymanych pracowników, jeden z zarzutami

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Przyleciał z Seulu, na lotnisku pokazał paszport Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Okazało się, że w bagażu miał drugi, prawdziwy pakistański paszport. Pakistańczyk musiał wrócić tam, skąd przyleciał, czyli do Korei Południowej.

Emiratczyk okazał się Pakistańczykiem. Musiał wrócić do Korei

Emiratczyk okazał się Pakistańczykiem. Musiał wrócić do Korei

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Młody kierowca przyjechał autem do komisariatu policji w Radomiu, by sprawdzić swój stan trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Do domu już autem nie wrócił, stracił też prawo jazdy. Miał je od kilku tygodni.

18-latek chciał sprawdzić czy jest trzeźwy i stracił prawo jazdy

18-latek chciał sprawdzić czy jest trzeźwy i stracił prawo jazdy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawskie zoo ma kolejnego nowego mieszkańca. Tym razem to mała ośliczka somalijska o imieniu Zuzia. Niebawem będzie można zobaczyć ją na wybiegu.

Zuzię porzuciła matka, ale ma dziewięciu ludzkich "tatusiów"

Zuzię porzuciła matka, ale ma dziewięciu ludzkich "tatusiów"

Źródło:
tvnwarszawa.pl