Kontrole w przewozach na aplikację. Ponad 56 kierowców z fałszywym prawem jazdy

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
Policjanci zatrzymali 12 kierowców przewozu osób
Policjanci zatrzymali 12 kierowców przewozu osób
KGP
KGPPolicjanci zatrzymali 12 kierowców przewozu osób (wideo z października 2022 roku)

Policjanci stołecznej drogówki kontynuują kontrole przewozów na aplikację. Od początku roku przyłapali już 56 kierowców posługujących się fałszywymi prawami jazdy. W wyniku działań funkcjonariuszy wystawiono także ponad 300 mandatów i odholowano ponad 50 aut.

Informacje o kontrolach przekazał w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Jak wyjaśnił, to już kolejny raz, kiedy prowadzone są działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w przewozach osób. - To działania cyklicznie od lat prowadzone na terenie Warszawy. Dzisiaj (w czwartek - red.) prowadzimy je wspólnie z miastem, z Inspekcją Transportu Drogowego oraz ze strażą graniczną - poinformował.

Jak wskazał rzecznik, tego typu działania przynoszą efekty, jeżeli chodzi o wyłapywanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z przewozów, w tym między innymi przewozów na aplikację.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Efekty kontroli w przewozach osób

Z danych gromadzonych przez KSP wynika, że tylko w tym roku policja zatrzymała w ramach podobnych kontroli, aż 56 fałszywych praw jazdy. Dodatkowo 50 osób nie posiadało uprawnień do kierowania. Nałożono również 125 kar administracyjnych dla przewoźników na aplikacje.

Policjanci wystawili także ponad 300 mandatów karnych i odholowali ponad 50 pojazdów. - Spośród skontrolowanych kierowców, aż 18 przebywało na terenie kraju nielegalnie, więc zostali deportowani - wyjaśnił Marczak.

W piątek rzecznik KSP przekazał dodatkowo, że wśród skontrolowanych czterech kierujących nie posiadało uprawnień, a dwóch kierowało pod wpływem narkotyków.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy także o październikowych kontrolach, w wyniku których zatrzymano 12 kierowców przewozu osób. Policja podała wówczas, że mieli oni podrobione prawa jazdy i inne dokumenty. Część z nich była pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości