Ostatni etap prac na Gagarina. Kolejne zmiany w ruchu i jazdy testowe tramwaju

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tramwaj do Wilanowa. Przelot od Beethovena do Idzikowskiego
Tramwaj do Wilanowa. Przelot od Beethovena do IdzikowskiegoTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Tramwaj do Wilanowa, budowa widziana z drona

Prace przy budowie linii tramwajowej na Sielce w ciągu ulicy Spacerowej i Gagarina zbliżają się do końca. Ratusz zapowiada, że pierwsze składy z pasażerami pojadą na przełomie maja i czerwca. Otwarcie Spacerowej dla kierowców obu kierunkach ma nastąpić już w połowie przyszłego miesiąca.

Przedstawiciele stołecznego ratusza poinformowali na środowym spotkaniu dla dziennikarzy, że prace w ciągu ulicy Gagarina weszły już w finalną fazę.

Od piątku, 26 kwietnia, od godziny 22 do poniedziałku, 29 kwietnia, do godziny 4 drogowcy będą układali ostatnią warstwę nawierzchni na jezdni ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej, od Czerniakowskiej do Sieleckiej. Są to prace przełożone z poprzedniego tygodnia – wtedy plany pokrzyżowała pogoda. Ponownie zostanie zamknięta również jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Na obu asfaltowanych ulicach kierowcy będą jeździli – w dwóch kierunkach – po jednej części drogi. Natomiast ostatni etap asfaltowania Gagarina – pomiędzy Sielecką a Belwederską – przewidziany jest na weekend po majówce, czyli 11 i 12 maja.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy GagarinaUM Warszawa

Tramwajarze testują torowisko

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, w nocy z piątku na sobotę, po raz pierwszy od 1973 roku tramwaj skręcił z ulicy Puławskiej w Goworka. Tramwajarze testowali rozjazd na tym skrzyżowaniu. - Tramwaj dojechał do platformy przystankowej. Testowaliśmy działanie zwrotnic oraz ich układów sterowniczych. Przy okazji sprawdziliśmy stan sieci trakcyjnych. Testy wypadły dobrze - powiedział Konrad Niklewicz z zarządu Tramwajów Warszawskich.

Z kolei jak przekazał dyrektor kontraktu z Tramwajów Warszawskich Artur Stankiewicz, kolejne testy torowiska są zaplanowane na noc z poniedziałku na wtorek. - To będzie pierwszy zjazd wzdłuż Goworka i Spacerowej. Chcemy też wjechać w ulicę Gagarina - zapowiedział Stankiewicz.

Wiceprezydent Michał Olszewski podał orientacyjną datę oddania trasy. Tramwaj z pasażerami najprawdopodobniej pojedzie ulicą Gagarina na przełomie maja i czerwca. Podkreślił przy tym, że ten termin jest uzależniony od robót drogowych. Również w maju oddana zostanie jezdnia ulicy Spacerowej w kierunku Puławskiej oraz Gagarina w pełnym przekroju.

Wkrótce otwarcie Chełmskiej i zamknięcie Dolnej

W najbliższych dniach należy spodziewać się zmian w organizacji w związku z budową głównej nitki tramwaju do Wilanowa. Urzędnicy zapowiedzieli, że skrzyżowanie ulicy Jana III Sobieskiego z Idzikowskiego zostanie zamknięte w nocy z poniedziałku na wtorek, z 29 na 30 kwietnia. To kolejne miejsce, gdzie będą przebudowywane podziemne instalacje i zostaną ułożone tory. Tramwajarze zamkną też fragment ulicy Idzikowskiego, łączący ulicę Jana III Sobieskiego i aleję Witosa. Funkcję objazdu dla kierowców chcących dojechać do Jana III Sobieskiego przejmie otwarta ulica van Beethovena.

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sobieskiego i Idzikowskiego UM Warszawa

Kolejne duże zmiany czekają na kierowców w drugiej połowie maja. Zapowiadane otwarcie Spacerowej w obu kierunkach jest kluczowe dla objazdów komunikacji miejskiej. Autobusy, które normalnie kursują ulicą Spacerową, aby dotrzeć do Puławskiej wjeżdżają w Dolną. - W związku z planowanym udrożnieniem Spacerowej w połowie maja autobusy pojadą swoją stałą trasą. Dzięki temu możliwe będzie udostępnienie wykonawcy linii tramwajowej do Wilanowa drugiej połowy skrzyżowania Chełmska-Dolna. Nastąpi zamknięcie wlotu ulicy Dolnej - zapowiedział Tamas Dombi, dyrektor Biura Zarządzania Ruchem Drogowym w stołecznym ratuszu. Jednocześnie otwarty zostanie wjazd w ulicę Chełmską.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele stołecznego ratusza, aktualnie trwają prace nad organizacją objazdów dla linii autobusowych.

Autorka/Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie

Pozostałe wiadomości

Zatrzymali go, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, bo ma dwa aktywne zakazy prowadzenia aut. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 25.05 w wielu miejscach Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Intensywnie pada, pojawia się grad i silnie wieje. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem przechodzą przez kraj. Strażacy interweniowali ponad 260 razy, najczęściej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Na Kontakt 24 dostajemy od was nagrania i zdjęcia.

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Źródło:
PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę taksówki, który jechał slalomem. Zajechał mu drogę, by powstrzymać go od dalszej jazdy. Kierowca udawał, że źle się czuje. Badanie wykazało jednak, że był pod wpływem narkotyków.

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy miejscy patrolujący rejon Pragi zauważyli dym unoszący się nad terenem dawnej jednostki wojskowej. W tej okolicy często gromadzą się osoby w kryzysie bezdomności. Z zagrożonego terenu wyprowadzono mężczyznę.

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W podwarszawskim Józefowie przypadkowo odkryto cenny zabytek sprzed tysięcy lat. Podczas prac w ogrodzie mieszkaniec znalazł krzemienną siekierę pochodzącą prawdopodobnie z okresu neolitu.

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy ogłosili dwa przetargi na realizację projektów z budżetu obywatelskiego. Zmiany dotyczą między innymi wolskich i bielańskich ulic. Celem zwycięskich projektów ma być poprawa komfortu pieszych i rowerzystów oraz estetyki przestrzeni miejskiej.

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przeciwko mieszkańcowi powiatu mławskiego toczyło się lub wciąż toczy osiem postępowań karnych. Wszystkie dotyczą łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dlaczego tak notoryczne łamanie prawa jest w Polsce możliwe i co można zrobić, by to zmienić?

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Służby interweniowały pod Piasecznem. Zgłoszenie dotyczyło pożaru grilla gazowego - informuje straż pożarna.

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przechodnie spacerujący po Śródmieściu zauważyli na chodniku porzucony karton. W środku znajdowały się dokumenty. Okazało się, że ich zawartość była chroniona prawem.

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek na krajowej "pięćdziesiątce", gdzie zderzyły się samochód ciężarowy, dostawczy oraz motocykl. Jedna osoba nie żyje, trasa była zablokowana.

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na jeziorku w Parku Szczęśliwickim w niektórych miejscach utrzymuje się beżowo-zielony kożuch. O stanie akwenu zaalarmował nas czytelnik na Kontakt 24. Urząd dzielnicy wyjaśnia, że to glony, które pojawiły się wraz ze wzrostem temperatury. W tym roku wyjątkowo wcześnie.

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca miejskiego autobusu w Warszawie błyskawicznie ruszył z pomocą, kiedy na jezdni zobaczył jeża. Zatrzymał autobus i przeniósł zwierzę w bezpieczne miejsce - na pobliski pas zieleni.

Kierowca autobusu uratował jeża

Kierowca autobusu uratował jeża

Źródło:
tvnwarszawa.pl