Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Tak oszczędzają urzędnicy Trzaskowskiego

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kz/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  ShutterstockWarszawski ratusz

  Jakie działania związane z oszczędnościami podjął już ratusz? Ile urzędnicy już zaoszczędzili? I jak tych oszczędności będą szukać? – takie pytania za pośrednictwem interpelacji zadał warszawskiemu magistratowi radny Sławomir Potapowicz. A prezydent odpowiedział, co polecił swoim pracownikom. 

  Rafał Trzaskowski polecił urzędnikom odwołanie wszystkich planowanych do końca 2020 roku, finansowanych lub współfinasowanych przez ratusz wydarzeń, pikników, koncertów i imprez o charakterze promocyjnym, kulturalnym czy sportowym. "Już na tę chwilę Stołeczna Estrada odwołała między innymi takie imprezy jak Dni Ursynowa, Witaj Lato na Bielanach czy Bielańskie Wianki" – przekazał prezydent Warszawy. Według Trzaskowskiego, do minimum zostaną ograniczone wydatki na promocje miasta. Urzędnicy nie kupią gadżetów promocyjnych, muszą też zrezygnować z publikacji wizerunkowych folderów czy informatorów.

  Pracownicy ratusza mają też oszczędzać na kserokopiach, materiałach biurowych czy artykułach spożywczych.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Odwołane szkolenia, mniej delegacji

  Jeżeli chodzi o wydatki związane z kadrami, w ratuszu czasowo zamrożono obsadzanie wakatów. Jak zapewnia Trzaskowski, jego pracownicy nie korzystają też ze szkoleń podnoszących kwalifikacje. Te, które są konieczne, prowadzone są "na odległość". Do minimum ograniczono wydatki związane z delegacjami. "Dzięki powyższym działaniom urząd będzie mógł skierować swój wysiłek na utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy. Wszelkie odstępstwa od powyższych zasad każdorazowo wymagają zgody Kolegium Prezydenta" – twierdzi Trzaskowski.

  Wytyczne dla burmistrzów

  Wytyczne otrzymali też burmistrzowie dzielnic oraz dyrektorzy biur. Ci wszyscy zostali zobowiązani do informowania o inwestycjach, które są obligatoryjne. Dostali też wskazówki dotyczące nowych zadań. Mają realizować te, które "służą zapewnieniu utrzymania podstawowych funkcji urzędu".

  Trzaskowski nie zdradził jednak, ile ratusz już oszczędził.

  KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

  Koronawirus. Pytania i odpowiedzi

  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: nie wolno nam zapominać o wszystkich pozostałych chorych
  wideo 2/35

  Autor:kz/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

  Tagi:
  Raporty: