Darmowe kursy samoobrony dla kobiet i mężczyzn. Ruszają zapisy

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zajęcia z samoobrony organizowane przez straż miejską (zdjęcie ilustracyjne)Straż Miejska Warszawa

Straż miejska po raz drugi w tym roku organizuje bezpłatne kursy z samoobrony "Bezpieczna Warszawianka" i "Bezpieczny Warszawiak". Zapisy telefoniczne ruszają w najbliższą środę. W kursie będzie mogło wziąć udział 96 warszawianek i 32 warszawiaków.

Kursy samoobrony organizowane przez instruktorów ze straży miejskiej cieszą się ogromną popularnością. Początkowo były organizowane tylko dla pań. Ale ponieważ zainteresowanie wykazywali także panowie, strażnicy miejscy postanowili pójść - nomen omen - za ciosem. Zapisy na bezpłatne zajęcia dla kobiet i mężczyzn ruszą w środę 22 marca i będą prowadzone w godzinach 8.00-14.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą wyłącznie telefonicznie. Numer telefonu, pod którym można się zgłaszać, to 22 855 33 13. Jeśli zostaną wolne miejsca zapisy będą prowadzone także w czwartek, 23 marca, w godzinach 8.00-14.00.

Jak wskazuje straż miejska kursanci i kursantki w trakcie zajęć będą uczyć się podstawowych technik samoobrony. Dowiedzą się, jak reagować w sytuacji zagrożenia, i jak poradzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Instruktorzy pokażą, jak odeprzeć atak agresora oraz wykorzystać do tego podręczne przedmioty. W trakcie kursu odbędzie się także kurs pierwszej pomocy.

W tej edycji zostaną zorganizowane dwie grupy dla mężczyzn i sześć grup dla pań. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do czerwca. W kursie będzie mogło uczestniczyć 96 warszawianek i 32 warszawiaków.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch siedzibach straży miejskiej. Pierwsza to Sołtyka 8/10 na Woli. Tam uczyć się będą cztery grupy kobiet i dwie grupy mężczyzn. Dwie grupy kobiet będą ćwiczyć przy ulicy Kobielskiej 5 na Pradze-Południe.

Kurs z samoobrony - harmonogram zajęćStraż Miejska Warszawa

Zobacz także: GROM pokazał, jak szkolił się Kedyw 

GROM pokazał, jak szkolił się Kedyw

"Uzyskujemy chwyt na zasadzie lustra"
"Uzyskujemy chwyt na zasadzie lustra"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Autorka/Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Warszawa

Pozostałe wiadomości

Strażacy prowadzili poszukiwania na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować.

Na dzikiej plaży nurt Wisły porwał 32-latka

Na dzikiej plaży nurt Wisły porwał 32-latka

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

Panoramę Warszawy z 46. piętra można podziwiać z budynku Varso Tower, wchodzącego w skład kompleksu biurowo-usługowego Varso Place. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy najświeższe zdjęcia.

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skala tej inwestycji - jak na owe czasy - była potężna. Powstały o niej piosenki, zagrała też w wielu filmach. Właśnie mija pół wieku odkąd warszawiacy po raz pierwszy przejechali Trasą Łazienkowską.

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Czerniakowskiej zderzyły się dwa samochody. Jeden przeleciał przez barierę energochłonną i zakończył jazdę na poręczy kładki dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę w alei Krakowskiej doszczętnie spłonął samochód osobowy. Na szczęście podróżującym osobom udało się opuścić pojazd, przed rozwinięciem się pożaru.

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na autostradzie A2 pod Grodziskiem Mazowieckim zapaliła się ciężarówka, przewożąca warzywa. Pojazd stanął w płomieniach, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Do akcji gaśniczej ruszyli strażacy.

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Garwolina przejął się losem małego dzika. Przygarnął do mieszkania w bloku zwierzę, która błąkało się po lesie. Sąsiedzi wezwali policję. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Źródło:
PAP

Na Bielanach kierowca opla wyprzedzał ciężarówkę i z impetem zderzył się z citroenem. - Widziałem, jak ten człowiek wyjechał prosto na mnie - opowiedział o niebezpiecznym zdarzeniu redakcji Kontaktu 24 pan Kacper, kierowca citroena.

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl