Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Kokaina warta kilkadziesiąt milionów w bananach. Znaleźli narkotyki w sklepach popularnej sieci

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP, RMF FM
Kokaina warta kilkadziesiąt milionów złotych była ukryta w bananachKSP
wideo 2/2
KSPKokaina warta kilkadziesiąt milionów złotych była ukryta w bananach

160 kilogramów kokainy zabezpieczyła policja w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych - informuje Komenda Stołeczna Policji. Narkotyki ukryte były w transporcie bananów.

Narkotyki znaleziono w kilku punktach w Warszawie i pobliskich miejscowościach. - Policjanci zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 milionów złotych - podał rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

"Dziwne zielone pakunki"

Według ustaleń PAP, kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszy karton z narkotykami znaleziono w sklepie spożywczym w Śródmieściu w czwartek. Pracownicy o odkryciu "dziwnych zielonych pakunków" ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami. Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie.

Z kolei reporter RMF FM ustalił nieoficjalnie, że kolejne zgłoszenia nadeszły z Bielan i podwarszawskich miejscowości. W każdym sklepie było po kilka kilogramów narkotyku.

Policjanci znaleźli narkotyki w sklepach popularnej sieciKSP

Sieć sklepów potwierdza

"Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów" - poinformowało biuro prasowe Carrefour Polska. "Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy" - zapewniło biuro prasowe sieci.

Sylwester Marczak przekazał, że działania realizowane są w Mazowieckiem i Łódzkiem. - W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 milionów złotych - podał rzecznik KSP.

Z informacji PAP wynika, że w piątek policjanci zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą ukrytą w kartonach z bananami. Jednak śledczy w związku z trwającymi czynnościami nie ujawniają ilości zabezpieczonych w piątek narkotyków

To nie pierwszy raz, kiedy policja znalazła kokainę w bananach:

Kokaina warta kilkadziesiąt milionów przyjechała z bananami z Ekwadoru

Narkotyki mogą być warte kilkadziesiąt milionówTVN24
wideo 2/3

Autor:mp/b

Źródło: PAP, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: KSP