Policjanci rozliczali kolizję, gdy w radiowóz uderzyło inne auto. Są ranni

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dwa zderzenia na Wisłostradzie
wideo 2/4
Dwa zderzenia na Wisłostradzie

W niedzielę rano na Wisłostradzie doszło do dwóch zderzeń. Najpierw auto uderzyło w bariery energochłonne. Gdy policjanci rozliczali tę kolizję, w ich radiowóz uderzył inny samochód.

Do pierwszego zderzenia doszło po godzinie 8.15. - Toyota jadąca w kierunku centrum uderzyła w bariery energochłonne na wysokości Cytadeli - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Na miejsce kolizji wezwana została policja. - Policjanci wykonywali rutynowe czynności - kontrola dokumentów, stanu technicznego pojazdu. Nagle w ich radiowóz z impetem wjechał drugi samochód osobowy  - dowiedział się nasz reporter.

Auto uderzyło w tył radiowozu

Jak sprecyzowała Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji, w momencie zderzenia, funkcjonariusze znajdowali się w radiowozie. - W tył stojącego na prawym skrajnym pasie jezdni uderzyła kierująca fordem - mówiła.

Wezwane zostały kolejne załogi policji, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. - Policjanci uskarżali się na ból głowy i kręgosłupa. Zostali zabrani do szpitala - dodała Kędzierzawska. - Po kilkudziesięciu minutach jeden z nich opuścił szpital po wstępnych badaniach. Przebywa w domu na zwolnieniu lekarskim. Natomiast drugi funkcjonariusz został w szpitalu na dalsze badania - przekazała kilka godzin później.

Wcześniej policjantka zaznaczyła, że kierowcy samochodów osobowych zostali przebadani alkomatem. Byli trzeźwi. - W sprawie będzie toczyć się postępowanie przygotowawcze, które dokładnie ustali, kto zawinił - zastrzegła.

- Policjanci będą teraz wyjaśniać jak to się stało, że osoba kierująca fordem nie zauważyła oznakowanego radiowozu, który miał włączone sygnały świetlne - mówił nasz reporter. Czynności na miejscu zdarzenia trwały kilkadziesiąt minut. Oznaczało to spore utrudnienia dla kierowców. - Dwa pasy, prawy i środkowy, są zamknięte - ostrzegał Zieliński.

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/ec