Budują tunel w Sulejówku, Koleje Mazowieckie odwołują niektóre pociągi

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Koleje MazowieckiePociąg Kolei Mazowieckich (zdjęcie ilustracyjne)

W związku z kolejnym etapem budowy tunelu drogowego pod torami w Sulejówku przez najbliższy miesiąc będą utrudnienia w kursowaniu pociągów. Niektóre składy Kolei Mazowieckich zostaną odwołane, będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

"Ze względu na budowę tunelu drogowego w stacji Sulejówek Miłosna, w dniach od 3 do 31 października 2022 roku, ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów-Sulejówek Miłosna będzie prowadzony tylko po jednym torze. W związku z tym część pociągów KM zostanie odwołana, a wybrane pociągi będą kursować z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna" - poinformowały w komunikacie Koleje Mazowieckie. W zastępstwie niektórych pociągów na odcinku Warszawa Rembertów-Sulejówek pasażerów przewiozą autobusy.

Honorowanie biletów

W czasie utrudnień obowiązywać będzie honorowanie biletów KM w pociągach PKP Intercity: "Niemcewicz" w relacji Sulejówek Miłosna-Warszawa Wschodnia oraz "Inka" w relacji Warszawa Wschodnia-Sulejówek Miłosna. "Bilety na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich w powyższych pociągach będą honorowane wyłącznie w dni robocze oraz tylko przy przejazdach w jedną stronę. Na podstawie ważnego biletu jest również możliwość podroży z bagażem lub psem. Przewóz roweru możliwy jest wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym, po wykupieniu specjalnej rezerwacji, a także biletu na przewóz roweru" - przekazały Koleje Mazowieckie.

Posiadając bilet KM, w obu pociągach można zająć dowolne miejsca, ale należy je zwolnić w momencie, gdy wsiądzie pasażer z biletem i przypisaną miejscówką.

Bilety KM w obu kierunkach będą honorowane również w miejskich autobusach linii 173 na odcinku Warszawa Wschodnia - Al. Piłsudskiego oraz 514 na odcinku Wola Grzybowska-PKP Rembertów.

Budowa tunelu w Sulejówku

O rozpoczęciu budowy tunelu w Sulejówku informowaliśmy na tvnwarszawa.pl w sierpniu. Jak informowały wówczas PKP PLK, powstanie nowa droga, która przebiegnie po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Wybudowane zostaną także chodnik i ścieżka rowerowa. Dojście do tunelu pieszym zapewnią schody. Z kolei dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano windę. Powstający obiekt zastąpi obecny przejazd. Kierowcy nie będą musieli czekać przed zamkniętymi rogatkami. 

Inwestycja w Sulejówku o wartości około 60 mln zł realizowana jest w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowej z drogami - etap II - część wiaduktowa". Prace mają zostać ukończone do III kwartału 2023 roku. 

Przejazd kolejowy w SulejówkuPKP PLK

Czytaj też: Kładka nad Warszawą Główną wreszcie otwarta:

Kładka nad stacją Warszawa Główna oddana do użytku
Kładka nad stacją Warszawa Główna oddana do użytkuArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Koleje Mazowieckie

Pozostałe wiadomości