Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

Zbudują tunel pod linią kolejową w Sulejówku. Utrudnienia dla pieszych i kierowców

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
PKP PLKRusza budowa tunelu pod torami kolejowym w Sulejówku

We wtorek ruszają prace w Sulejówku. W alei Marszałka Józefa Piłsudskiego zostanie wybudowany tunel pod linią kolejową. 

Zaznaczono, że obiekt zastąpi obecny przejazd. Kierowcy nie będą musieli czekać przed zamkniętymi rogatkami. "PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają budowę tunelu pod torami, który zastąpi przejazd drogowo-kolejowy w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego" - przekazały PKP PLK.

Nowa droga, chodnik, ścieżka rowerowa

Podkreślono, że inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Jak wskazały PKP PLK, w Sulejówku powstanie nowa droga, która przebiegnie po jednym pasie ruchu w każdą stronę. "Będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Dojście do tunelu pieszym zapewnią schody. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano windę" - zapewniają PLK.

Prace ruszą we wtorek. W pierwszej kolejności zostaną usunięte kolizje z podziemną infrastrukturą i zostanie przygotowany teren budowy. Następnie zostanie przygotowany wykop pod torami.

Jak podkreślają PLK, zaplanowane roboty został uzgodnione w rozkładzie jazdy. "Utrzymany będzie ruch pociągów pasażerskich i towarowych na obu torach" - przekazał PKP PLK.

Utrudnienia

Roboty spowodują zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w al. Marszałka Piłsudskiego dla samochodów i pieszych. "Zakres robót wymaga wprowadzenia tymczasowej zmiany organizacji ruchu, którą wykonawca uzgodnił z zarządcami dróg. Zalecane są objazdy sąsiednimi przejazdami w Wesołej i Sulejówku" - zaznaczył PKP PLK.

Inwestycja w Sulejówku o wartości około 60 mln zł realizowana jest w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowej z drogami - etap II - część wiaduktowa". Prace mają zostać ukończone do III kwartału 2023 roku. "Zadanie jest wykonywane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Województwem Mazowieckim i Miastem Sulejówek. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają ok. 31 mln zł netto wartości inwestycji" - informuje PKP PLK.

W piątek ruszyły przygotowania do budowy linii tramwajowej do Wilanowa:

Tramwaj do Wilanowa

Dworzec Zachodni - Grójecka
Dworzec Zachodni - GrójeckaTramwaje Warszawskie
wideo 2/2

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości