Setki wolnych miejsc parkingowych. Z aplikacji się o nich nie dowiesz

[object Object]
"W 40 procentach parkingi stoją puste"Radio Zet
wideo 2/4

W ratuszu wyraźnie słabnie entuzjazm do budowy podziemnych parkingów. Rafał Trzaskowski przekonuje, że na tych istniejących 40 procent miejsc jest pustych. I chciałby je efektywniej wykorzystać. Słuszne plany mogą jednak nie wytrzymać zderzenia z rzeczywistością.

- W 40 procentach parkingi podziemne każdego dnia stoją puste - stwierdził w marcu w radiu ZET prezydent stolicy. Jako przykład wskazał garaż pod centrum handlowym Złote Tarasy. Nie zdradził jednak, kto i kiedy wykonał takie badanie, dlatego postanowiliśmy o to dopytać.

- Obłożenie parkingów na średnim poziomie 60 procent dotyczy ścisłego centrum Warszawy, a konkretnie pięciu parkingów (czterech prywatnych i jednego miejskiego) położonych w najbliższym sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. Badanie było prowadzone przez pracowników stołecznego ratusza, którzy w terenie sprawdzali liczbę zajętych miejsc w dniach 17 - 18 stycznia, a także 21 stycznia tego roku - wyjaśnił Tomasz Demiańczuk z biura prasowego urzędu miasta.

Jak sprecyzował później, chodziło o parkingi pod placem Defilad (od strony ul. Marszałkowskiej) i na nim, garaże w biurowcach Warsaw Financial Center i Rondo 1, a także pod Złotymi Tarasami.

Rozmawialiśmy także z wiceprezydentem Robertem Soszyńskim, odpowiedzialnym między innymi za drogownictwo. Zastrzegł on, że analiza była "niepogłębiona, robocza, robiona na własny użytek". - Okazało się, że wolnych miejsc parkingowych jest istotnie dużo, choć nie zaryzykowałbym tak precyzyjnego stwierdzenia, że to 40 procent - zastrzegł Soszyński.

"Wiedza dla koneserów"

Nie spierając się o procenty, można stwierdzić, że wnioski urzędników są zbieżne z ustaleniami stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. W październiku 2017 roku, w odpowiedzi na powracające deklaracje budowy podziemnych parkingów, aktywiści opublikowali mapę, z której wynikało, że taka inwestycja jest niepotrzebna.

Policzyli wtedy miejsca na podziemnych parkingach komercyjnych i miejskich: pod biurowcami, centrami handlowymi czy hotelami. Doliczyli się 11 tysięcy takich stanowisk. "Wolne miejsca są praktycznie zawsze nawet w tych z ceną 5 zł/h" - przekonywali.

I apelowali o skuteczniejsze karanie mandatami za nielegalne parkowanie oraz podwyższenie stawek za postój w płatnej strefie, zanim zapadną decyzje o wydaniu milionów złotych. Zwrócili też uwagę na brak informacji o wolnych miejscach: "Poszukiwania parkingów uświadomiły nas, że informacja o istnieniu niektórych z nich to wiedza dla prawdziwych koneserów (np. pod placem Defilad czy w BUW-ie). Dlatego dziwimy się, że nie ma jeszcze aplikacji, która by na bieżąco informowała, gdzie jest ile wolnych miejsc".

Niespełna dwa lata później w te same nuty uderzył Rafał Trzaskowski w radiu ZET (tym razem cytat ze stycznia). - Nie ma potrzeby budowania 10 czy 15 parkingów (podziemnych – red.), bo mamy niewykorzystane miejsca. Najpierw chcemy wprowadzić aplikację pokazującą parkingi, które są, i lepiej oznaczyć te parkingi - zapowiedział w rozgłośni.

O "nieskonsumowanej wiedzy" powiedział nam również wiceprezydent Soszyński. - Bierzemy pod uwagę przeorganizowanie sposobu zarządzania miejscami parkingowymi i informacją na ich temat – zapowiedział ostrożnie.

E-parkowanie tylko w strefie

Bardziej efektywne wykorzystanie istniejących miejsc wydaje się kierunkiem oczywistym. Aplikacja rzeczywiście powstaje (już od trzech lat), ale efektem końcowym prezydent i jego zastępca mogą być rozczarowani. Bo wbrew oczekiwaniom, system e-parkowanie obejmie wyłącznie naziemne miejsca w płatnej strefie, nie uwzględni tych na podziemnych parkingach komercyjnych, ani nawet miejskich na Parkuj i Jedź (Park&Ride).

- Aplikacja wskazująca wolne miejsca postojowe nigdy nie miała być aplikacją uniwersalną, kompleksową. Przeznaczeniem systemu e-parkowanie są miejsca postojowe przyuliczne - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. - Co ciekawe, projekt unijny dotyczy jedynie 10 tysięcy miejsc. ZDM z własnej woli i za własne pieniądze pokryje e-parkowaniem całą Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego - dodaje.

Gałecka daje nadzieję na włączenie do systemu dwóch podziemnych parkingów należących do miasta, czyli pod placem Krasińskich i między Polną a Waryńskiego. Ale nie od razu. - Procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy i operatora e-parkowania powinna zakończyć się w drugim kwartale 2019 roku. W kolejnym etapie, po uruchomieniu projektu dla SPPN, będziemy mogli przystąpić do projektu dla parkingów podziemnych. Technicznie jest to jak najbardziej możliwe – zapewnia.

Dlaczego drogowcy nie włączą do e-parkowania miejsc komercyjnych? Sytuacja wydaje się jedną z tych, na której wygrywają wszyscy. Operator ma korzyść, bo więcej miejsc jest zajętych. Okoliczni mieszkańcy nie zmagają się z autami porzuconymi byle gdzie. A kierowcy nie krążą zirytowani w poszukiwaniu postoju.

Ale Zarządu Dróg Miejskich takie argumenty nie przekonują. - Nie jest w interesie miasta, aby kierować pojazdy na komercyjne parkingi, kiedy od 20 lat w Warszawie funkcjonuje SPPN, a jak wiemy jej celem jest zmniejszenie potoku pojazdów do centrum i zwiększenie rotacji na miejscach parkingowych. Poza tym, byłaby to duża niegospodarność finansowa, kiedy miasto stworzyłoby aplikację przeznaczoną dla podmiotów komercyjnych. Budżet pochodzi z podatków, jako miasto nie będziemy za pieniądze mieszkańców fundować podmiotom komercyjnym, które czerpią zysk z parkingów dedykowanej im aplikacji – tłumaczy Gałecka.

ZTM potrafi, ZDM nie może

Sposobem na wypełnienie podziemnych garaży może być także lepsza informacja zewnętrzna. Przy dwóch wspomnianych lokalizacjach brakuje jakichkolwiek komunikatów o liczbie wolnych miejsc. Szczególnie dotkliwe jest to w przypadku tego z wjazdem od Polnej. Jego istnienie zdziwiło nawet reporterów tvnwarszawa.pl z wieloletnim doświadczeniem w pracy na warszawskich ulicach.

Dlaczego drogowcy nie wymuszą na firmach, które dzierżawią garaże, wyjścia z takimi danymi na zewnątrz? - Niestety prawa rynku są takie, że podmiot zewnętrzny i tak odliczyłby sobie koszty budowy systemu od proponowanej stawki za dzierżawę. W rezultacie miasto i tak poniosłoby koszty związane z budową systemu – odpowiada Karolina Gałecka. Pytanie, czy mówienie o "systemie" nie jest przesadą, gdy chodzi o tak o elementarne dane.

Wyświetlacze pokazujące dokładną informację o liczbie zajętych i wolnych miejsc działają choćby na parkingach Park&Ride: Młociny III i Stokłosy. - W przypadku tego pierwszego system działa na zasadzie monitoringu sczytującego i zliczającego tablice rejestracyjne samochodów. Na Stokłosach funkcjonuje bezobsługowy system zliczania pobranych kart parkingowych. Działa ona także na parkingach Anin SKM oraz Ursynów, jednak w przypadku tych dwóch ostatnich obiektów nie jest wyświetlana informacja o liczbie zajętych / wolnych miejsc - tłumaczy Michał Grobelny z Zarządu Transportu Miejskiego.

Według Roberta Buciaka z Zielonego Mazowsza, przewodniczącego Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu, aplikacja niezbierająca danych z parkingów komercyjnych, nie ma sensu. - Bo parkowanie to system naczyń połączonych. Jeśli obejmie tylko miejsca naziemne, będzie zachętą do parkowania właśnie tam, bo to będzie łatwiejsze. Tymczasem ona powinna kierować przede wszystkim na parkingi podziemne - przekonuje.

Jednak, jak dowodzi Buciak, najważniejszą zachętą do parkowania pod ziemią, ale też inwestowania w takie garaże, będą wyższe ceny za parkowanie na powierzchni. Taką możliwość daje znowelizowana ustawa o drogach publicznych, która wejdzie w życie we wrześniu. Dziś w Warszawie ceny za parkowanie ustalone są na najwyższym poziomie przewidzianym we wciąż obowiązującej ustawie. Nie zmieniały się od ponad dekady i były jedną z głównych przyczyn klęski programu budowy podziemnych garaży w ramach partnerstwa prywatno-publicznego (PPP), o czym pisaliśmy niedawno na tvnwarszawa.pl.

Parking, na który dotrą nieliczni:

Parking przy PolnejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Piotr Bakalarski

Pozostałe wiadomości

Grupa przeciwników wprowadzenia Strefy Czystego Transportu w Warszawie zakłóca sesję rady miasta. Okrzykami i gwizdkami zagłuszają obrady. Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Jarosław Szostakowski zapowiedział, że do projektu uchwały zostaną wprowadzone poprawki ograniczające zasięg SCT.

Przeciwnicy Strefy Czystego Transportu zakłócają sesję. Radni KO chcą ograniczyć jej zasięg

Przeciwnicy Strefy Czystego Transportu zakłócają sesję. Radni KO chcą ograniczyć jej zasięg

Aktualizacja:
Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Regułach pod Warszawą zderzyły się dwa auta osobowe. Nikt nie został ranny. Są utrudnienia przed wjazdem do miasta.

"Wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia". Utrudnienia na wjeździe do Warszawy po kolizji

"Wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia". Utrudnienia na wjeździe do Warszawy po kolizji

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wyniku pożaru mieszkania w Markach pod Warszawą zginęła kobieta. Śledczy wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Pożar mieszkania, nie żyje kobieta

Pożar mieszkania, nie żyje kobieta

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na jednym z przejazdów kolejowych w Legionowie pociąg towarowy uderzył w auto. Nikomu nic się nie stało.

Auto wjechało pod pociąg towarowy

Auto wjechało pod pociąg towarowy

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Skierdach niedaleko Legionowa (Mazowieckie) piesza została potrącona przez kierowcę samochodu osobowego. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Przyczyny wypadku wyjaśni prokuratura.

Potrącenie pieszej koło Legionowa, kobieta zmarła w szpitalu

Potrącenie pieszej koło Legionowa, kobieta zmarła w szpitalu

Aktualizacja:
Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zabytkowe kamienice przy Krzywym Kole znów zachwycają. Elewacje wróciły do pierwotnego koloru, dekoracje sztukatorskie zostały naprawione. Na budynku pod numerem 30 znów widać ryczącego lwa.

Lew znów ryczy na Krzywe Koło

Lew znów ryczy na Krzywe Koło

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Gościem "Faktów po Faktach" był prezydent Rafał Trzaskowski, który jest obecnie w Dubaju na szczycie klimatycznym COP28. Zapowiedział, że neutralność klimatyczna w Warszawie ma nastąpić do 2050 roku, a w niektórych częściach stolicy do 2030 roku. Odniósł się też do projektu strefy czystego transportu, który spotkał się ze sprzeciwem wielu osób. - Jeśli nie chcemy się dusić w centrum miasta, to musimy podejmować ambitne decyzje. Nie ma innego wyjścia - powiedział prezydent stolicy. Przyznał, że propozycje zakładały, aby strefa była większa. - Radni proponują, żeby ta strefa była mniejsza i obejmowała ścisłe centrum Warszawy - mówił.

Trzaskowski: jeśli nie chcemy się dusić w centrum miasta, musimy podejmować ambitne decyzje

Trzaskowski: jeśli nie chcemy się dusić w centrum miasta, musimy podejmować ambitne decyzje

Autor:
ek//mrz
Źródło:
TVN24

Ciężki sprzęt wyburzeniowy, który pracuje na terenie przyszłego Muzeum Getta Warszawskiego między Sienną a Śliską zaniepokoił mieszkańców. Rzecznik mazowieckiego konserwatora i samo muzeum zapewniają, że burzone są wyłącznie powojenne dobudówki, niemające wartości historycznej.

Pył i gruz na budowie muzeum. Prace rozbiórkowe zaniepokoiły

Pył i gruz na budowie muzeum. Prace rozbiórkowe zaniepokoiły

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Grodzisku Mazowieckim z jednej z firm zniknęła kasetka z pieniędzmi. Złodziej włamał się do budynku w przebraniu klauna. W tym czasie jego kolega stał na czatach. Obaj zostali zatrzymani. Policjanci znaleźli skradzioną kasetkę i przebranie, a dodatkowo sporo narkotyków.

Włamał się do firmy w stroju klauna. "Ukradł kasetkę z pieniędzmi"

Włamał się do firmy w stroju klauna. "Ukradł kasetkę z pieniędzmi"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trakt Królewski i Stare Miasto rozbłysły świąteczną iluminacją. Rozświetlone zostało też miejskie lodowisko na Rynku Starego Miasta. Kolorowe światełka zapaliły się w środę przed godziną 16 wraz z ulicznymi latarniami. W czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski włączy lampki na 27-metrowej choince na placu Zamkowym.

Saturatory, sklepowa waga, telefon z tarczą. Świąteczna iluminacja retro już cieszy oko

Saturatory, sklepowa waga, telefon z tarczą. Świąteczna iluminacja retro już cieszy oko

Autor:
b
Źródło:
PAP

Na skrzyżowaniu Braci Wagów zderzyły się cztery samochody. Trzy z nich stały, by włączyć się do ruchu w ulicę Płaskowickiej. Jak podała policja, jeden z kierowców jest pijany. Wydmuchał 1,5 promila.

Czekali, by włączyć się do ruchu. Wjechał w nich pijany kierowca

Czekali, by włączyć się do ruchu. Wjechał w nich pijany kierowca

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszaw.pl

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Solaris na zakup 12 sztuk przegubowych, 18-metrowych autobusów elektrycznych. Pierwszy autobus Solaris Urbino Electric 18 ma być dostarczony w listopadzie 2024 roku. Każdy będzie wyposażony w klimatyzację odzyskującą ciepło.

Warszawa kupiła 12 elektrycznych autobusów

Warszawa kupiła 12 elektrycznych autobusów

Autor:
b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Laureatem Nagrody POLIN 2023 został Mariusz Sokołowski – białostocki nauczyciel zaangażowany w przywracanie pamięci o Żydach Wasilkowa i Białegostoku oraz autor publikacji poświęconej nauczaniu o wielokulturowości. Wyróżnienie w konkursie otrzymali: Ewa Paul i Stowarzyszenie Saga Grybów.

"Przywołują z niebytu niewypowiedziane od dekad imiona i nazwiska". Wręczono Nagrody POLIN

"Przywołują z niebytu niewypowiedziane od dekad imiona i nazwiska". Wręczono Nagrody POLIN

Autor:
b
Źródło:
PAP

Kolejny przełom w sprawie zabytkowych prochowni w parku Żeromskiego. W konkursie na trzyletnią dzierżawę jednej z nich zwyciężyła Marianna Zjawińska, czyli twórczyni kawiarni, która działała w tym samym miejscu przez dekadę. Przez blisko dwa lata w Prochowni nie działo się praktycznie nic.

Żoliborski Dom Kultury rozstrzygnął przetarg na dzierżawę Prochowni. Kolejne zaskoczenie

Żoliborski Dom Kultury rozstrzygnął przetarg na dzierżawę Prochowni. Kolejne zaskoczenie

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

To nie była tylko decyzja oskarżonego. To była wspólna decyzja. Wspólnie biesiadowali, wspólnie pili alkohol, wspólnie wsiedli - przekonywał w sądzie obrońca byłego policjanta, który odpowiadał za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Kobyłce. Pijany Adrian B. wsiadł do dwuosobowego kabrioletu, zabierając trzech kolegów. Dwaj, którzy jechali na dachu, zginęli. We wtorek zapadł prawomocny wyrok: osiem i pół roku więzienia.

Pijany policjant wiózł kolegów na dachu kabrioletu. Oni zginęli, on uciekł. Wyrok

Pijany policjant wiózł kolegów na dachu kabrioletu. Oni zginęli, on uciekł. Wyrok

Autor:
Klaudia
Ziółkowska
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest prokuratorskie postępowanie dotyczące kradzieży w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. W sprawie nie postawiono nikomu zarzutów. Śledczy opisują, co zostało skradzione.

Zaginęła ekspozycja w ministerstwie. Prokuratura:  "Kradzież wyrobów z kości słoniowej i skór zwierząt zagrożonych gatunków"

Zaginęła ekspozycja w ministerstwie. Prokuratura: "Kradzież wyrobów z kości słoniowej i skór zwierząt zagrożonych gatunków"

Autor:
kz/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd Rejonowy w Radomiu wydał wyrok w sprawie 68-latka, który wyrzucił przez okno z drugiego piętra trzymiesięcznego szczeniaka. Pies odniósł poważne obrażenia. Nigdy nie będzie samodzielnie chodził i do końca życia będzie wymagał specjalnej opieki.

Wyrzucił psa przez okno. Sąd wydał wyrok

Wyrzucił psa przez okno. Sąd wydał wyrok

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
PAP

Policjant wystrzelił z pistoletu ostrą amunicją w okno siedziby Komisariatu II Policji w Radomiu. Nikomu nic się nie stało, na miejscu pracowała prokuratura. W sprawie będzie prowadzone śledztwo.

Policjant przeładowywał broń, doszło do wystrzału. Uszkodzona szyba i elewacja. Prokuratura przeprowadzi śledztwo

Policjant przeładowywał broń, doszło do wystrzału. Uszkodzona szyba i elewacja. Prokuratura przeprowadzi śledztwo

Autor:
kz/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę rano na Pradze Północ zderzyły się podmiejski autokar i autobus MZA. Obaj kierowcy zostali poszkodowani. Policja wyjaśnia przyczyny wypadku.

Czołowe zderzenie autobusów. Są ranni

Czołowe zderzenie autobusów. Są ranni

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas próby zatrzymania mężczyzny w Pruszkowie (Mazowieckie) policjanci użyli broni. Strzały padły w kierunku samochodu, którym uciekał poszukiwany mężczyzna. Do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, którzy prowadzili działania w jednym z bloków przy ulicy Powstańców. - Jedna osoba została zatrzymana, nikt nie odniósł obrażeń - informuje policja.

Ostrzelany samochód i ucieczka do bloku. Akcja antyterrorystów w Pruszkowie

Ostrzelany samochód i ucieczka do bloku. Akcja antyterrorystów w Pruszkowie

Autor:
aw/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali mieszkańca Otwocka podejrzanego o posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

W mieszkaniu miał mały arsenał, 51-latek z zarzutami

W mieszkaniu miał mały arsenał, 51-latek z zarzutami

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
PAP

W liceum na warszawskim Targówku doszło we wtorek do bójki dwóch uczniów, w trakcie której użyte zostało ostre narzędzie - poinformował oficer dyżurny stołecznej policji. Jeden z nastolatków został ranny w policzek.

Szarpanina w warszawskim liceum, jeden z nastolatków raniony nożem w policzek

Szarpanina w warszawskim liceum, jeden z nastolatków raniony nożem w policzek

Aktualizacja:
Autor:
momo,
dg/kab,
adso
Źródło:
tvn24.pl, "Super Express"

We wtorek jedno z wejść na stację metra Stokłosy zostało zamknięte z uwagi na remont wrót. Mieszkańcy okolicznych osiedli narzekali na chaos i brak informacji. Zarząd Transportu Miejskiego wsłuchał się w skargi i uzupełnił oznaczenia.

Zamknęli jedno z wejść do stacji metra, pasażerowie skarżyli się na brak informacji. ZTM reaguje

Zamknęli jedno z wejść do stacji metra, pasażerowie skarżyli się na brak informacji. ZTM reaguje

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wyniku rozmów przeprowadzonych we wtorek pomiędzy Związkiem Zawodowym Maszynistów w Polsce a zarządem Warszawskiej Kolei Dojazdowej udało się osiągnąć wstępne porozumienie. Strajku generalnego nie będzie, przynajmniej na razie. Kolejne rozmowy zaplanowano na styczeń.

Jest wstępne porozumienie, strajku generalnego nie będzie

Jest wstępne porozumienie, strajku generalnego nie będzie

Autor:
dg
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Nową trasą w ciągu ulicy Kasprzaka na Woli tramwaje pojadą w styczniu 2024 roku - zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na Wolskiej prace potrwają dwa miesiące dłużej.

Tramwaje pojadą nowymi torami na Kasprzaka. Prezydent Warszawy podał datę

Tramwaje pojadą nowymi torami na Kasprzaka. Prezydent Warszawy podał datę

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Powstał raport, który szczegółowo pokazuje, jak mieszkańcy stolicy korzystają z sieciowych hulajnóg oraz rowerów miejskich. Przeanalizowano 15 milionów przejazdów wykonanych w 2021 i 2022 roku.

Hulajnogi popularne w Śródmieściu, rowery - na kampusach i wzdłuż Wisły

Hulajnogi popularne w Śródmieściu, rowery - na kampusach i wzdłuż Wisły

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uprawomocnił się wyrok na rektora uczeni medycznej, który odpowiadał przed sądem za zniszczenie zabytku. Mirosław C. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniu. Zasądzono też karę finansową.

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy stacji Legionowo Piaski pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej potrącił chłopaka, który prowadził rower przez przejazd kolejowy. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Legionowo - Wieliszew.

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedno z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Warszawie czekają zmiany. Na ulicy Stawki drogowcy planują doświetlić pasy oraz wprowadzić przed nimi azyle. Kierowcy będą jeździć po dwóch pasach, zamiast obecnych czterech.

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Autor:
b/ral
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nocny alarm w ostrołęckiej komendzie. Policjanci poszukiwali 15-latka, którego zaginięcie zgłosiła matka. Poinformowała, że może mu grozić niebezpieczeństwo.

Po północy matka zgłosiła zaginięcie 15-letniego syna

Po północy matka zgłosiła zaginięcie 15-letniego syna

Autor:
sk/gp
Źródło:
tvn24.pl

W łazience na drugim piętrze szpitala położniczego przy Inflanckiej wybuchł pożar. Prawdopodobną przyczyny było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar w szpitalu położniczym. "Ewakuowano dziewięć mam z noworodkami i dwóch ojców"

Pożar w szpitalu położniczym. "Ewakuowano dziewięć mam z noworodkami i dwóch ojców"

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP

Coraz głośniej wybrzmiewają apele przeciwników zakazu wjazdu do miast najstarszych samochodów. Planowanym wprowadzeniem ekostrefy od 1 lipca w Krakowie zajmie się sąd, po skardze między innymi wojewody. W czwartek przeciwnicy wyrzucania trujących aut ze stolicy protestować chcą na sesji rady miasta. Radni zdecydują czy i kto za nieco pół roku nie wjedzie do centralnych dzielnic Warszawy. Materiał Łukasza Wieczorka.

Centra miast nie dla starych samochodów. "Biedni ludzie mają kupować bardzo kosztowne auta"

Centra miast nie dla starych samochodów. "Biedni ludzie mają kupować bardzo kosztowne auta"

Autor:
Łukasz
Wieczorek,
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia