Najnowsze

Są pieniądze na podwieszaną kładkę dla rowerów na Łazienkowskim

Najnowsze

Artur Węrzgynowicz / tvnwarszawa.plNa moście Łazienkowskim powstanie kładka rowerowa

Radni Warszawy przyznali pieniądze na budowę kładki rowerowej na moście Łazienkowskim. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Prace na moście łazienkowskim trwają. Wykonawca ma do końca października zapewnić przejezdność dla aut, a później dokończyć remont. Do jego zadań nie należy jednak budowa planowanej ścieżki rowerowej, która ma być podwieszana.

"Podwieszana pod mostem"

O tym, że miasto przeznaczy na tę inwestycję 16 mln zł, zdecydowali w czwartek radni Warszawy.

"Na tę kwotę składa się budowa stalowej konstrukcji kładki podwieszonej pod mostem oraz budowa przyczółków po obu stronach Wisły: na Cyplu Czerniakowskim i Wale Miedzeszyńskim. Pieniędzy wystarczy na realizację I etapu, który zapewni możliwość zjazdu rowerem na oba brzegi rzeki" - informuje Zarząd Dróg Miejskich na facebooku.

Później, w II etapie, drogowcy planują budowę dodatkowej kładki umożliwiającej przejazd nad Wałem Miedzeszyńskim i połączenie z planowaną drogą dla rowerów w al. Stanów Zjednoczonych. Jak informuje ZDM, w 2015 r. powstanie koncepcja kładki, która będzie podstawą do opracowania dokumentacji budowlanej i uzyskania niezbędnych uzgodnień i decyzji (w tym decyzji środowiskowej).

"Sama budowa może się rozpocząć w 2016 r. i zakończy się w 2017 r." – informuje ZDM.

Pożar mostu

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Ogień był gaszony przez 12 godzin, a temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji.

Strażacy ugasili pożar mostu
Strażacy ugasili pożar mostuTVN24

ran

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węrzgynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości