Śmiertelne potrącenie na torach

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelne potrącenie przez pociąg w Rembertowie
Śmiertelne potrącenie przez pociąg w Rembertowie
Aleksander Klekocki/tvnwarszawa.pl
Śmiertelne potrącenie przez pociąg w RembertowieAleksander Klekocki/tvnwarszawa.pl

Pociąg potrącił jedną osobę w Rembertowie, nie przeżyła. Jak poinformowały PKP PLK, "wtargnęła" ona na torowisko. Na miejscu pracowały służby. Pasażerowie podróżujący koleją musieli liczyć się z utrudnieniami.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Cyrulików.

O szczegóły zapytaliśmy straż pożarną. - Ratownicy rozpoczęli resuscytację poszkodowanego. Trwa też ustalanie, czy ktoś podróżujący pociągiem nie ucierpiał. Kolejne pociągi zatrzymują się na torowisku, trwa ich ewakuacja - poinformował po godz. 15 asp. sztab. Leszek Borlik z komendy stołecznej Państwowej Straży Pożarnej. Potrącenie okazało się śmiertelne.

Informację o zdarzeniu podał też facebookowy profil SKM Info. "Z powodu potrącenia człowieka przez pociąg Kolei Mazowieckich na stacji Warszawa Rembertów, na odcinku Warszawa Wschodnia - Sulejówek Miłosna występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników" - przekazano.

O szczegółach zdarzenia poinformowały też PKP Polskie Linie Kolejowe. "Dzisiaj około godziny 14:00 w okolicach stacji Warszawa Rembertów osoba postronna wtargnęła w miejscu poza przejściami i przejazdami pod pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Zachodnia – Mińsk Mazowiecki. Na miejscu pracują służby. Okoliczności zdarzenia ustali komisja" - napisał w mailu Karol Jakubowski, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.

Na miejscu był Aleksander Klekocki, reporter tvnwarszawa.pl. - Pracuje prokurator, ruch pasażerski odbywa się normalnie. Pociąg Kolei Mazowieckich, biorący udział w zdarzeniu, stoi około kilometra od stacji Warszawa Rembertów, w kierunku Warszawy Wschodniej - relacjonował.

Utrudnienia

Jak przekazał Jakubowski, ruch pociągów na stacji Warszawa Rembertów był utrzymany i odbywał się po sąsiednich torach. "Obsługa podróżnych na stacji Warszawa Rembertów w obu kierunkach odbywa się z wykorzystaniem wyłącznie jednej krawędzi peronowej" - opisał.

Jak dodał, w wyniku zdarzenia pociągi na trasie Warszawa – Mińsk Mazowiecki były opóźnione. O zmianach podróżni byli informowani na peronach. Szczegóły dostępne były również w portalu i aplikacji Portal Pasażera.

Około godziny 16:45 przywrócono ruch po wszystkich torach przez stację Warszawa Rembertów.

Przeczytaj także: Zderzenie na wjeździe do Warszawy

Zderzenie w Wilanowie
Zderzenie w Wilanowie Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

W niedzielę strażacy prowadzili poszukiwania 32-latka na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować. Równie tragicznie zakończyła się akcja ratunkowa na jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie, podczas której z wody wyciągnięto 33-letniego mężczyznę.

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

"Sprawcy uderzali i kopali 32-latka, powodując obrażenia twarzy" - opisuje wydarzenia z soboty Komenda Stołeczna Policji. Powodem bandyckiego ataku było zwrócenie uwagi na zbyt głośne zachowanie w tramwaju.

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Panoramę Warszawy z 46. piętra można podziwiać z budynku Varso Tower, wchodzącego w skład kompleksu biurowo-usługowego Varso Place. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy najświeższe zdjęcia.

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skala tej inwestycji - jak na owe czasy - była potężna. Powstały o niej piosenki, zagrała też w wielu filmach. Właśnie mija pół wieku odkąd warszawiacy po raz pierwszy przejechali Trasą Łazienkowską.

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Czerniakowskiej zderzyły się dwa samochody. Jeden przeleciał przez barierę energochłonną i zakończył jazdę na poręczy kładki dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę w alei Krakowskiej doszczętnie spłonął samochód osobowy. Na szczęście podróżującym osobom udało się opuścić pojazd, przed rozwinięciem się pożaru.

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na autostradzie A2 pod Grodziskiem Mazowieckim zapaliła się ciężarówka, przewożąca warzywa. Pojazd stanął w płomieniach, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Do akcji gaśniczej ruszyli strażacy.

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Garwolina przejął się losem małego dzika. Przygarnął do mieszkania w bloku zwierzę, która błąkało się po lesie. Sąsiedzi wezwali policję. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl