"Osoby postronne weszły do tunelu metra"

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło na stacji metro Wilanowska
Do zdarzenia doszło na stacji metro Wilanowska
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plDo zdarzenia doszło na stacji metro Wilanowska

Z dużymi utrudnieniami musieli liczyć się pasażerowie warszawskiego metra. - Dwie osoby weszły do tunelu, szukają ich wartownicy - informowała Anna Bartoń, rzeczniczka metra. 10 stacji było zamkniętych. Po godzinie ruch wznowiono.

Do zdarzenia doszło przed godziną 15 na stacji metro Wilanowska. - Wartownik zauważył osoby, które weszły na torowisko. Wartownicy ruszyli w ich kierunku - podała Anna Bartoń.

W związku z tym zamknięto 10 stacji. Pociągi pierwszej linii kursowały na trasie skróconej MŁOCINY – POLITECHNIKA. Stacje: Pole Mokotowskie, Racławicka, Wierzbno, Wilanowska, Służew, Ursynów, Stokłosy, Imielin, Natolin, Kabaty były wyłączone z ruchu.

- Powiadomione zostały wszystkie służby - dodała rzeczniczka.

- Około 14:20 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn na torach metra. Z pierwszych ustaleń wynika, że wspomniani mężczyźni weszli do tunelu metra Wilanowska i pobiegli w kierunku metra Ursynów, a następnie na tej stacji się oddalili – poinformował nas Rafał Markiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

- Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie wyżej wspomnianych osób – dodał.

Warszawski Transport Publiczny poinformował z kolei, że uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa "ZA METRO" na trasie: Metro Politechnika 07 – Waryńskiego – Batorego – al. Niepodległości – al. Wilanowska – Rolna – al. Harcerzy Polskich – KEN – os. Kabaty.

Chwilę po godzinie 16 ruch wznowiono. W komendzie stołecznej usłyszeliśmy jednak, że mężczyźni, którzy weszli do tunelu, wciąż są poszukiwani.

Do zdarzenia doszło na stacji Wilanowska Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości