Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE SASKIEJ

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace remontowe na ulicy Saskiej. Nie wejdą natomiast w życie zmiany w organizacji ruchu planowane na Smoczej. Drogowcy wstrzymali jej remont.

  Zakażenie koronawirusem w Szpitalu Czerniakowskim. Lekarze i pielęgniarki na kwarantannie

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  "Potrzebny jest sprzęt do ratowania życia"TVN24
  wideo 2/4
  Zabezpieczenia miasta przed koronawirusem

  Testy potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch pacjentów, znajdujących się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej szpitala na Stępińskiej – podał ratusz. Dodatni wynik testu otrzymała także jedna z pielęgniarek. Jak twierdzą urzędnicy, miejscem zakażenia była prywatna stacja dializ przy ulicy Mangalia.

  O zakażeniu koronawirusem jednej z pracownic warszawskiej prywatnej stacji dializ prezydent stolicy poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych. Teraz okazało się, że kobieta pracowała również w takiej samej stacji Szpitala Czerniakowskiego, gdzie właśnie - jak podaje ratusz - potwierdzono obecność koronawirusa u dwóch pacjentów.

  Zakażeni pacjenci na Stępińską zostali przewiezieni z Mangalii. Zakażeni trafili do Szpitala Czerniakowskiego, w krótkim odstępie czasu. Pierwszy 20 marca, drugi 27 marca. Teraz obaj zostali przewiezieni do Szpitala MSWiA przy Wołoskiej. Pielęgniarka została objęta kwarantanną.

  45 osób w kwarantannie

  Urzędnicy zapewniają w komunikacie, że szpital dochował wszelkich procedur podwyższonego bezpieczeństwa wobec pacjentów. Kontakty personelu zostały ograniczone do minimum, pobrano wymazy, a stacja dializ została zdezynfekowana.

  Zgodnie z procedurami na kwarantannę wysłano 45 osób: 14 lekarzy, 19 pielęgniarek i siedem osób personelu pielęgniarsko-medycznego i pięć osób personelu pomocniczego.

  "Kontakty krzyżowe zakażonych pacjentów z pacjentami innych oddziałów są w trakcie badania. Personel szpitala, który mógł mieć kontakt z zakażonymi, zostanie poddany testom w najbliższych dniach. Pacjenci z Oddziału Intensywnej Terapii również będą poddani testom - według przewidzianych procedur" – podaje w komunikacie urząd miasta.

  Szpital w tej chwili nie może przyjmować ostrych, ciężkich stanów, wymagających respiratora. Zamknięta jest stacja dializ. Działają oddziały: laryngologia, okulistyka, chirurgia (bez możliwości operacji) i oddział internistyczny.

  Autor:kz/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

  Tagi:
  Raporty: