TVN Warszawa | Śródmieście

Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Trzaskowski apeluje o testy dla pracowników służby zdrowia

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP
Pracują przez kilka godzin w zamkniętych kombinezonach
Pracują przez kilka godzin w zamkniętych kombinezonachFilip Folczak / TVN24
wideo 2/3
Filip Folczak / TVN24Pracują przez kilka godzin w zamkniętych kombinezonach

O zakażeniu koronawirusem jednej z pracownic warszawskiej stacji dializ prezydent stolicy poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych. - Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia. Apeluję o natychmiastowe działania - napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Koronawirus w Polsce jest potwierdzony we wszystkich województwach, najwięcej przypadków zakażenia SARS-CoV-2 zanotowano w województwie mazowieckim.

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania – sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał na Twitterze i Facebooku Trzaskowski.

Kolejne zakażenia na Mazowszu

Jak poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik wojewody mazowieckiego, w województwie potwierdzono dotąd 461 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 40 w niedzielę. Liczba zgonów związanych z COVID-19 nie zmieniła się od soboty - zmarły dotąd cztery osoby.

Z kolei Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie przekazała, że w województwie mazowieckim hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 jest łącznie 725 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest 9 289 osób. W kwarantannie domowej przebywa natomiast 11 906 osób.

Autor:katke/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości