Premier zapowiedział powrót wypożyczalni miejskich rowerów

Najnowsze

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W ciągu dwóch tygodni rząd chce przywrócić rowery miejskieTVN24
wideo 2/4
TVN24W ciągu dwóch tygodni rząd chce przywrócić rowery miejskie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w kolejnej fazie odmrażania gospodarki i życia społecznego, rząd będzie chciał przywrócić wypożyczalnie rowerów miejskich. Apelował o to wcześniej między innymi stołeczny ratusz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na konferencji zorganizowanej w środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po 4 maja rząd przystąpi do drugiego etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego w czasie trwającej pandemii. Razem z ministrem zdrowia nadal apelował jednak o zachowanie dyscypliny. Wciąć obowiązuje nakaz zakrywania twarzy i utrzymywanie dystansu społecznego.

Rowery wrócą w ciągu dwóch tygodni

Zapytany w czasie konferencji o przywrócenie wypożyczalni rowerów, premier Morawiecki odpowiedział, że rząd planuje dopuścić możliwość korzystania z wypożyczalni miejskich rowerów w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

- Myślimy o tym, by w krótkim czasie przywrócić rowery miejskie. Tylko bardzo gorąco zachęcam do tego, żeby nie tylko służby miejskie, ale też by każdy, kto może i chciałby korzystać z tego typu dodatkowych sprzętów, nosił przy sobie jakiś środek dezynfekcyjny. Po to, żeby nie było zakażeń - mówił premier. - W bliskim etapie, w ciągu dwóch tygodni albo wcześniej, chcemy dopuścić taką możliwość - zapowiedział.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Apelował o to stołeczny ratusz

O przywrócenie Veturilo w Warszawie apelował wcześniej do rządu prezydent Rafał Trzaskowski. Stołeczny ratusz wskazywał, że w związku ze zmianą rozporządzenia ograniczającego poruszanie się, coraz więcej osób jest na ulicach i coraz więcej może podróżować komunikacją. Ocenił też, że Veturilo to alternatywny środek komunikacji. Urzędnicy zapewniali też, że przed zakazem używania rowerów miejskich, wspólnie z operatorem - firmą Nextbike Polska – służby miejskie regularnie dezynfekowały kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji.

Zakaz używania rowerów miejskich obowiązuje od końca marca, w związku z obostrzeniami rządu dotyczącymi ograniczenia w przemieszczaniu się. Odtąd w Warszawie terminale Veturilo są wyłączone, a rowery zablokowane.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: