Najnowsze

Ponad 2200 zakażeń w Warszawie

Najnowsze

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Koronawirus w Polsce. MZ: 548 nowych zakażeń koronawirusem w niedzielę, zmarło dziesięć osób
Koronawirus w Polsce. MZ: 548 nowych zakażeń koronawirusem w niedzielę, zmarło dziesięć osóbTVN24
wideo 2/4
TVN24Koronawirus w Polsce. MZ: 548 nowych zakażeń koronawirusem w niedzielę, zmarło dziesięć osób

W sobotę i niedzielę w województwie mazowieckim potwierdzono łącznie 131 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W Warszawie w weekend służby każdego dnia odnotowywały ponad 30 zachorowań.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnych potwierdzonych laboratoryjnie zakażeniach koronawirusem u 548 osób. Najwięcej z nich dotyczy województw śląskiego (191) i małopolskiego (76). Mazowsze znalazło się na czwartym miejscu z 71 nowymi przypadkami.

W sumie w województwie odnotowano już 6 554 zakażeń. Resort poinformował też o śmierci 10 osób w wieku od 55 do 95 lat. Zmarły one między innymi w szpitalach w Poznaniu, Krakowie, Zgierzu i w Tychach. Łączna liczba potwierdzonych do niedzieli przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 46 894, z czego 1731 osób zmarło.

Sobota była trzecim dniem z kolei z najwyższą liczbą przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii. Według sobotnich danych ministerstwa, badania potwierdziły zakażenie u 658 osób. I tym razem najwięcej nowych przypadków odnotowano na Śląsku (214) i w Małopolsce (157). Mazowsze tego dnia znalazło się na trzecim miejscu (60).

W piątek resort podał też, że zmarło kolejnych pięć osób w szpitalach między innymi w Gliwicach, Chorzowie i Raciborzu w wieku od 55 do 94.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o zakażeniu jednego z pracowników pływalni Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. Burmistrz Józefowa Marek Banaszek poifnormował, że basen został zamknięty, a pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, zostali o tym poinformowani. 

Koronawirus w Warszawie

Jeżeli chodzi o Warszawę, w sobotę potwierdzono 33 nowe przypadki, a w niedzielę o kilka więcej - 39.

Do tej pory w Warszawie zakaziło się 2228 osób, z czego 130 zmarło, a 924 można uznać za ozdrowieńców.

Od kilku dni w stolicy odnotowuje się każdego dnia ponad 30 nowych zakażeń. Wcześniej takie liczby przypadały głównie na kwiecień. Rekord odnotowano jednak 26 maja (55 nowych przypadków).

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości