Nie miał prawa jazdy, wjechał w drzewo. Zginął jego 4-letni syn

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KMP w Ostrołęce Policja na miejscu zdarzenia

Do tragicznego wypadku doszło w Boże Ciało pod Ostrołęką. Nie żyje 4-letni chłopiec. Jego ojciec, kierujący autem, które wjechało w drzewo, trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie mógł prowadzić, tak orzekł sąd. Funkcjonariusze podejrzewają też, że był pod wpływem alkoholu.

W czwartek wieczorem do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gucin (gmina Czerwin).

- Według wstępnych ustaleń, kierujący audi 30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jadąc od Suchcic, na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo – informuje Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

- Wraz z nim podróżował jego 4-letni syn, który niestety w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca audi z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala – dodaje.

Nie miał prawa jazdy, obowiązywał go sądowy zakaz

Tomasz Żerański informuje również, że ostrołęccy policjanci ustalili, iż 30-latek nie posiada prawa jazdy oraz że został wobec niego orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2026 roku.

- Ponadto, jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna w chwili zdarzenia mógł znajdować się pod wpływem alkoholu – zaznacza policjant.

Na miejscu pracował prokurator oraz technik kryminalistyki. Przesłuchano świadków zdarzenia, wykonano zdjęcia, szkice oraz oględziny miejsca zdarzenia, jak i pojazdu biorącego w nim udział.

- Wszystko po to, aby jak najdokładniej wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku – zapewnia oficer prasowy.

O sytuacji na drogach piszemy w sekcji ulice:

Wypadki w Warszawie

W wypadku poszkodowanych zostało kilku kolarzy
W wypadku poszkodowanych zostało kilku kolarzyTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/15

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Ostrołęce

Pozostałe wiadomości