Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Dostarczali narkotyki klientom z Warszawy. Grupa "Trapeza" rozbita przez CBŚP

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
Grupa "Trapeza" została rozbitaCBŚP
wideo 2/2
22 osoby z grupy "Trapeza" podejrzane o handel narkotykami

Policjanci warszawskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o produkcję, przemyt oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie przeprowadzono w czerwcu bieżącego roku. Wówczas funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 9 osób, w tym podejrzanego o kierowanie tą grupą 34-letniego Krzysztofa B. ps. "Trapez". Wtedy też zlikwidowano magazyn narkotykowy, gdzie członkowie grupy przechowywali środki odurzające. Zabezpieczono wtedy blisko 30 kg różnego rodzaju narkotyków, w tym ponad 23 kg marihuany, ponad 4 kg amfetaminy blisko 1 kg haszyszu i ok. 0,5 kg kokainy, a także sprzęt do ich produkcji.

Grupa "Trapeza" ostatecznie rozbita

Pomimo czerwcowych zatrzymań, gang wciąż działał, dostarczając narkotyki na warszawski rynek. Kolejnych zatrzymań dokonano w listopadzie. Ale ostatecznie grupę rozbito dopiero w grudniu - na terenie Warszawy zatrzymano kolejnych 10 podejrzanych.

- Zatrzymani po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodów - przekazał Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W sprawie są podejrzane 22 osoby. Dwunastu zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec pozostałych podejrzanych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Za zarzucane czyny grozi im do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: PAP

dg/r