Najnowsze

Najnowsze

PiS kontra Krytyka: "Pokażemy nagrania"

- Podczas dzisiejszej sesji rady dzielnicy chcemy pokazać filmy i zdjęcia z tego, co działo się 11 listopada na Nowym Świecie - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Piotr Kazimierczak, śródmiejski radny PiS, wiceprzewodniczący rady. Prawo i Sprawiedliwość zgłosi stanowisko w sprawie rozwiązania umowy najmu środowisku Krytyki Politycznej. Na razie udało się przegłosować wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego informacji zarządu dzielnicy nt. wydarzeń pod klubem Nowy Wpaniały Świat.

"Kret" za kratkami

Poszukiwany czterema listami gończymi Paweł T. znany pod pseudonimem "Kret" wpadł podczas próby kradzieży mitsubishi lancera na Ursynowie. W trakcie interwencji zaatakował funkcjonariusza, a następnie zaproponował mu łapówę.

"Można było odmówić rejestracji manifestacji"

- Powinno się odmówić rejestracji jednej z dwóch demonstracji. Albo można było je rozdzielić i zezwolić na nie w różnych częściach miasta - przekonywał na antenie TVN24 karnista prof. Piotr Kruszyński.

Kolejne wyroki ws. zamieszek dopiero w grudniu

Kolejne wyroki w sprawie zamieszek na ulicach Warszawy, do których doszło 11 listopada, zapadną najprawdopodobniej dopiero w grudniu. W sprawach 95 osób, wobec których prokuratura wydała wniosek o ukaranie w trybie przyspieszonym, Sąd Okręgowy w Warszawie na razie nie może orzec - w większości przypadków z powodu braków w materiale dowodowym.

Awaria silników uziemiła samolot

"Samolot portugalskich linii lotniczych - TAP PORTUGAL (lot do Lizbony) miał poważne problemy z silnikiem na lotnisku Okęcie" – zaalarmował na Kontakt24 Jakub. Informację potwierdziły władze Lotniska Chopina.

Parking pod ul. Emilii Plater coraz bliżej

Budowa parkingu podziemnego pod Emilii Plater staje się coraz bardziej realna. Przygotowano już jego projekt, a Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wystąpił właśnie o pozwolenie na budowę, informuje Gazeta Stołeczna.

Kamery zajrzą pod plac Defilad

Choć do zabudowy otoczenia Pałacu Kultury i Nauki jeszcze długa droga, to urzędnicy już teraz przygotowują teren. W przyszłym roku, wyłoniona w przetargu firma zajrzy pod powierzchnię placu Defilad. Przejrzą dokumenty i przy pomocy kamer zbadają układankę kabli i rur, a potem zastanowią się, jak je poprzekładać.

Muranów wraca do korzeni z Zamenhofem i mistrzem Yodą

Muranów powraca do swojej przedwojennej historii, przynajmniej na muralu. W bramie budynku przy ul. Nowolipki 4 powstaje malowidło, które ma łączyć postać Ludwika Zamenhofa, mieszkańców żydowskiego Muranowa i bohaterów kultury popularnej. W tym mistrza Yodę.

Radni PiS chcą wyrzucić Krytykę Polityczną z Nowego Światu

Stołeczni radni PiS domagają się od władz dzielnicy Śródmieście natychmiastowego rozwiązania z Krytyką Polityczną umowy najmu lokalu Nowy Wspaniały Świat. Powód? Jak podkreślają w swoim oświadczeniu, najemca prowadzi "działania sprzeczne z warunkami użytkowania lokalu określonymi przez wynajmującego". Sprawa ma związek z wydarzeniami z 11 listopada.

Urzędnicy popełnili błąd. Płacą za niego mieszkańcy

Przez błąd urzędników, mają większą działkę, niż mieć powinni. Wcale ich to jednak nie cieszy. Bo większa działka oznacza większy czynsz. Już 10 lat walczą więc z urzędami o przywrócenie właściwej granicy. Dzielnica do błędu się przyznaje, ale nie kwapi się do tego, by ponosić koszty korekty.

Antyfaszysta opluł mundur

Podczas piątkowych zamieszek jeden z członków grupy rekonstrukcyjnej, biorącej udział w historycznej defiladzie, został zaatakowany przez antyfaszystę. Chuligan opluł też polski mundur, który mężczyzna miał na sobie. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia z incydentu, a portal tvn24.pl dotarł do świadków zajścia.

"Nie było nas na zadymach". Policja: zaatakowali Polaków

To nieprawda, że niemieccy antyfaszyści w Święto Niepodległości na ulicach Warszawy prowokowali zamieszki - przekonują członkowie Porozumienia 11 Listopada. - Jak to możliwe, że osoby, które od trzech godzin są uwięzione w celi, mogą zdewastować centrum miasta? - pytał Niemiec Martin Schmidt. Policja przyznaje, że Niemcy zatrzymani przez policję zostali już o godz. 12.00, ale wcześniej "zaatakowali Polaków świętujących odzyskanie niepodległości".

"Będą kolejne zatrzymania"

- Będziemy wyłuskiwać nagrania, będziemy analizować monitoringi. Osoby, które atakowały polską policję, dziennikarzy i obywateli nie mogą się czuć pewnie, że po nie przyjdziemy i ich nie zatrzymamy. To jednak wymaga czasu - mówił w TVN24 rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński.

Kapitan Legii: mistrzostwo jest najważniejsze

Przyszedł do Legii i niemal z miejsca został kapitanem zespołu. Identyfikuje się z klubem, zupełnie jak wychowanek. - Mistrzostwo jest najważniejsze - mówi Ivica Vrdoljak w rozmowie z serwisem legia.com. Chorwat wspomina też pamiętną sytuację z meczu z Lechem, gdy w samej końcówce zmarnował stuprocentową okazję.

Chuligani wychodzą na wolność

Po piątkowych zamieszkach w stolicy miały być szybkie procesy i wysokie kary. Do dziś z ponad 200 zatrzymanych osądzić udało się jednak zaledwie trzech. Resztę wypuszczono na wolność. 46 z nich dostało zarzuty.

Wracają z długiego weekendu

Niewielkie korki utworzyły się na drogach dojazdowych do Warszawy. Kierowcy muszą liczyć się z wolniejszym tempem jazdy, a także dodatkowymi patrolami drogówki.

Będzie jeszcze chłodniej

Do tej pory jesienna pogoda była - jak na tę porę roku - przyjazna. Teraz musimy się przygotować na stopniowe ochłodzenie. Za to w najbliższym czasie nie dokuczy nam raczej jesienna plucha.

Podsumowanie akcji: 3000 policjantów, 400 radiowozów

Prawie 3 tys. policjantów, 161 strażników miejskich i 55 funkcjonariuszy straży granicznej czuwało nad zabezpieczeniem manifestacji, które odbyły się 11 listopada w Warszawie. – Uniknięto eskalacji zamieszek – przekonuje Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, który w niedzielę podsumował działania służb porządkowych.

"Nie zapraszaliśmy żadnych bojówek"

- Nie organizowaliśmy żadnych przedsięwzięć niezgodnych z prawem - tak dwa dni po bójce na Nowym Świecie wydarzenia komentują przedstawiciele "Krytyki Politycznej". I dodają: - nie zapraszaliśmy też żadnych bojówek.

Dwie osoby ranne na Sikorskiego

Dwie osoby ranne, rozbite samochody i utrudnienia. To bilans wypadku, do którego doszło w niedzielę przed południem u zbiegu ul. Sikorskiego i Bonifacego.

Wypadek na moście Gdańskim

Wypadek na moście Gdańskim. Jedna osoba została ranna. Przez kilkadziesiąt minut kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Bójka na Nowym Świecie: cudzoziemcy już zwolnieni

Cudzoziemcy, którzy 11 listopada brali udział w bójce u zbiegu ul. Nowy Świat i Świętokrzyskiej zostali wypuszczeni na wolność. - Ich tożsamość jest znana. Sąd wyznaczył termin ich rozprawy na grudzień - wyjaśniał w "Poranku" TVN24 Wojciech Małek, rzecznik sądu okręgowego w Warszawie.

Trzy miesiące więzienia za napaść na policjanta

Jest kolejny wyrok w związku z piątkowymi zamieszkami w Warszawie. Już trzech Polaków zostało skazanych przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście na trzy miesiące więzienia bez zawieszenia i 300 złotych za napaść na policjanta.

Policja: musieliśmy znaleźć złoty środek

Policja wykazała się bardzo dużą kompetencją - ocenił premier Donald Tusk. Z kolei organizatorzy Marszu Niepodległości twierdzą, że służby porządkowe "działały nie do końca prawidłowo". - Działaliśmy tak, jak pozwalała na to sytuacja - komentuje Mariusz Sokołowski, rzecznik policji.

Kochankowie Wisły, czyli dżentelmeni z wiosłami

Łodzie, kajaki, żaglowki i pierwsze motorówki - w połowie lat 30. na warszawskim odcinku Wisły było tak ciasno, że władze musiały wprowadzić prawo wodne. Nad rzeką funkcjonowało aż 28 przystani. Barwny obraz tamtego świata pokazuje wydany właśnie album "Wodniacy. Pasjonaci Wioślarstwa 1878-1939".

Powstańczy Chrystus wrócił w Aleje Jerozolimskie

Na ścianę pamięci przy Al. Jerozolimskich 37 powróciła replika płaskorzeźby upamietniającej tragedię powstania warszwskiego z napisem "Jezu ratuj, bo giniemy". Zdjęcia przysłał na Kontakt 24 internauta micki26.

Pierwsi zatrzymani przed sądem

Do sądu rejonowego Warszawa-Śródmieści wpłynęło pierwszych 40 wniosków o ukaranie w trybie przyśpieszonym uczestników piątkowych zamieszek. Są obecnie analizowane przez sędziów. - Jeżeli materiał dowodowy jest wystarczający jeszcze dziś mogą zapaść pierwsze wyroki - zapowiada Wojciech Małek z sądu okręgowego w Warszawie.

"Lewicowi ekstremiści" i "prawicowe bojówki"

Organizatorzy Marszu Niepodległości odcinają się od "chuliganów", którzy brali udział w zamieszkach na pl. Konstytucji, narzekają na "nieudolność sił porządkowych" i prowokacje lewicowych ekstremistów. Zupełnie inaczej piątkowe wydarzenia ocenia Porozumienie 11 listopada. - To prawicowe bojówki rozpoczęły zamieszki - mówią organizatorzy kontrmanifestacji.