Najnowsze

Najnowsze

Koleje Mazowieckie zwrócą mandaty za brak PESEL-u

Dobre wiadomości dla podróżujących Kolejami Mazowieckimi. Uczniowie mogą odwołać się od mandatów wystawianych za brak numeru PESEL w legitymacjach szkolnych. Przewoźnik zapewnia, że Ci, którzy już zapłacili karę, mogą odzyskać pieniądze.

Kolejarze zamontują 135 stojaków rowerowych

135 stojaków rowerowych zamierzają w najbliższym czasie ustawić na stacjach kolejarze. Pierwsze pojawiły się w piątek na białołęckiej stacji Płudy. Następne mają stanąć wkrótce m.in. w Wawrze i na Pradze.

Poseł przeprasza: nie widziałem kontroli, spieszyłem się na obrady

- Do kontroli drogowej nie zatrzymałem się z tego względu, że nie widziałem, żeby mnie ktoś zatrzymywał. Na tym polega cały problem – przekonuje poseł PiS Krzysztof Lipiec, który ostatniej nocy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Polityk zapewnia, że zrzeknie się immunitetu i podda karze.

Policja na sygnale za posłem PiS. "Nie zatrzymał się do kontroli"

W czwartek w nocy pod Warszawą policja próbowała zatrzymać do kontroli auto, które o 45 km/h przekroczyło dozwoloną prędkość. Jak podaje policja, w pierwszej chwili auto nie zatrzymało się do kontroli. Przeprowadzono ją dwa kilometry dalej. Za kierownicą siedział poseł Krzysztof Lipiec z Prawa i Sprawiedliwości.

Relaks w koronach drzew. Budują wyjątkowy pawilon

Spotkania z varsavianistami, koncerty, warsztaty fotograficzne i kulinarne, kino plenerowe i przedwojenne karaoke oraz relaks i możliwość zjedzenia czegoś smacznego zaoferuje od 30 lipca pawilon rekreacyjno-kulturalny "Pokój na lato" Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zagrali w Tetrisa na Pałacu Kultury

W czwartek wieczorem warszawiacy zagrali w Tetrisa. Gra popularna, ale "monitor" niestandardowy - była nim bowiem fasada Pałacu Kultury i Nauki. - Chcieliśmy w nietypowy sposób uczcić jego jubileusz. To chyba największy Tetris na świecie - mówił Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent stolicy. Wielki finał turnieju odbędzie się w piątek wieczorem. W środę ten wyjatkowy budynek obchodził swoje 60. urodziny.

Zrobił kartonowy model PKiN. "Był pilotem, miał wyobraźnię"

W 1954 roku, tuż przed wzniesieniem Pałacu Kultury i Nauki, powstał kartonowy model "daru Stalina". Jego twórcą był pilot z wykształceniem technicznym, który nie miał do dyspozycji oficjalnych planów architektonicznych, a jedynie szkice i zdjęcia pierwowzoru budowli z Moskwy. Nad kartonowym modelem pracował cztery miesiące.

Autobus wjechał do rowu. 5 osób zginęło, 25 rannych

Pięć osób nie żyje, a 25 jest rannych - to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w czwartek rano na drodze krajowej numer 17 pod Garwolinem. Autobus zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Jak podały służby, kierowca mógł zasnąć za kierownicą. Po około 9 godzinach ruch został wznowiony.

Odchody na suficie, walące się stropy. Dramat mieszkańców Rembertowa

Smród, grzyb, robactwo, brak wentylacji, zgniłe stropy, popękane ściany, elektryka niewymieniana od 80 lat, przeciekające dachy, niedrożne kominy i odchody spływające po sufitach. W takich warunkach na 34 metrach kwadratowych mieszka matka z sześciorgiem dzieci, ludzie chorzy na astmę, choroby serca, chłoniaki, po przeszczepach. - To nieludzkie, by tak żyć w XXI wieku, potrzebujemy pomocy - apelują mieszkańcy. - Pomożemy - deklaruje burmistrz.

Autobusem nad Wisłę. Startuje linia bulwarowa

Zarząd Transportu Miejskiego w piątek wieczorem uruchomi nową linię autobusową 385. Jej głównym zadaniem będzie dowożenie warszawiaków nad Wisłę w weekendy i zabieranie ich stamtąd.

"Obudowali" garaż budynkiem mieszkalnym

Tam, gdzie dziś stoi budynek, kiedyś były garaże. Zostały zlikwidowane. Poza jednym. Jego właściciel nie dał za wygraną i deweloper musiał postawić budynek mieszkalny z... prywatnym garażem we wnęce.

Mundurowi chcą podwyżek. Protestowali i blokowali Ujazdowskie

Kilka tysięcy związkowców służb mundurowych pikietowało w czwartek przed kancelarię premiera. Domagali się m.in. podwyżek i waloryzacji płac oraz nowej ustawy modernizacyjnej. Aleje Ujazdowskie były zablokowane przez dwie godziny. Autobusy skierowano objazdami. na objazdy.

Kołysanki, przyśpiewki, rockabilly. Młodzi zaśpiewają powstańcze wiersze

W 1944 powstańcy-poeci pisali je pod świszczącymi nad głowami kulami, w 2013 młodzi artyści zaśpiewali je w wolnej Polsce. Wiersze z wyjątkowego konkursu poetyckiego stały się kanwą najnowszej płyty Voo Voo. Koncert promujący album będzie można obejrzeć na żywo na portalach tvn24.pl i tvnwarszawa.pl w piątek o 21.00.

Za najlepsze wiersze dostali broń i granaty

Za pierwsze miejsce pistolet Steyr, za drugie Mauser, a za trzecie – pięć granatów. To nie trofea w zawodach strzeleckich, ale nagrody dla zwycięzców konkursu poetyckiego zorganizowanego w sierpniu 1944 roku. Autorami wierszy byli młodzi powstańcy. Z okazji 71. rocznicy Powstania Warszawskiego zespół Voo Voo nagrał płytę z tamtymi tekstami. Zagra je w piątek w czasie koncertu "Pamiętamy ’44". Na żywo pokażą go portale tvn24.pl i tvnwarszawa.pl.

"Centrum, które tętniło życiem". Zanim powstał Pałac Kultury

Wiele osób nie wyobraża sobie centrum Warszawy bez Pałacu Kultury i Nauki, ale przed jego budową teren ten wyglądał zupełnie inaczej. Przecinające się ulice, kamienice czynszowe i prestiżowe instytucje – fragment tętniącego życiem miasta. W 1955 roku nie było po tym wszystkim śladu.