Najnowsze

Najnowsze

Od 22 do 3 kręcą kółka po mieście. Oto nocni kolarze

W każdą środę o godz. 22 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zbiera się grupa kolarzy uzbrojonych w kaski i w rowery na cienkich kołach. Po co? Aby wspólnie trenować. W końcu w grupie raźniej - łatwiej się motywować, wspierać, dopingować i trudniej się po prostu ot tak poddać.

Coraz więcej rowerzystów. Miasto zmierzy ruch na ścieżkach

Nawet o 40 procent rośnie co roku liczba przejazdów rowerowych w Warszawie. Na niektórych trasach, w słoneczne dni jest już naprawdę tłoczno. Na tyle, że miasto chce uruchomić aplikację, która pokaże, gdzie jest największe natężenie. Zostanie uruchomiona przy okazji corocznego badania ruchu rowerowego.

Altanki w ogniu

- Do pożaru doszło na ogródkach działkowych przy ul. Kulskiego ok. godz 20.30 - napisał na warszawa@tvn.pl nasz czytelnik Marcin Fabianowicz. Przysłał też zdjęcia. Film dostaliśmy na Kontakt24.

Przebiegał przez jezdnię, potrąciły go dwa auta

Po godzinie 20.00 młody mężczyzna został potrącony przez samochód w al. Zielenieckiej. Siła, z jaką uderzył w niego ford, spowodowała, że człowiek przeleciał na drugą stronę ulicy. Tam został potrącony drugi raz, tym razem przez peugeota.

"To jak granie w rosyjską ruletkę". Symulowali wypadek, by ostrzec

Kierowcy jadący we wtorek po południu odcinkiem trasy S7 między węzłami Salomea i Opacz mogli być zdziwieni. Jeden z pasów był całkowicie zablokowany, ponieważ samochód osobowy potrącił rowerzystę. To była tylko inscenizacja, mająca zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Można było się zatrzymać i nauczyć pierwszej pomocy.

"Przez tory, jak nie ma policji". Liczą, że zdążą przed pendolino

Sam pęd powietrza pendolino przewrócił w Gdańsku mężczyznę przechodzącego przez tory mimo opuszczonych szlabanów. Ranny trafił do szpitala. Tymczasem w podwarszawskim Legionowie część mieszkańców przechodzi przez tory na skróty, bagatelizując zagrożenie, jakim są dla nich szybkie pociągi. PKP ostrzega.

Bikiniarska prywatka z jazzowym menu

Warsztaty kulinarne, wykład o bikiniarzach, koncert jazzowego sekstetu i zwiedzanie pomieszczeń po ubeckim areszcie śledczym to najciekawsze punkty programu Nocy Muzeów, który przygotowało na 16 maja Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jana Pawła II ze szpalerem drzew i rowerami. Nowy pomysł

Drogi dla rowerów, szpalery drzew i mniej pasów dla samochodów – taki pomysł na fragment al. Jana Pawła II przedstawił właśnie pełnomocnik prezydent Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Łukasz Puchalski chce także wytyczenia przejść naziemnych i przejazdów rowerowych na rondzie Czterdziestolatka, o które walczą społecznicy.

Tędy pobiegnie Wschodnia Obwodnica Warszawy

Wiemy jak dokładnie przebiegnie Wschodnia Obwodnica Warszawy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ostateczny wariant budowy najdłuższego odcinka trasy. WOW prowadzić będzie przez Sulejówek. Inwestycja ma powstać do 2020 roku.

Campus Google powstanie na Pradze

Warszawski Google Campus powstanie w dawnej fabryce wódek Koneser. Centrum dla startupów wystartuje pod koniec tego roku i zajmie 1600 mkw. zabytkowego budynku. Będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie.

Najstarsze drzewo w Warszawie "w bardzo kiepskim stanie"

Najstarsze drzewo Warszawy, kilkusetletni dąb Mieszko I, potrzebuje pilnie dodatkowej podpory olbrzymich konarów. Stołeczni urzędnicy liczą, że uda się ją wykonać do końca tego roku. Na miejscu ma stanąć także czytelna tablica informacyjna.

O Holokauście i współczesnym Izraelu. 24 filmy Żydowskich Motywów

24 starannie wyselekcjonowane fabuły, dokumenty i krótkie metraże o tematyce żydowskiej z Izraela, Niemiec, Polski, Szwecji, Szwajcarii czy Stanów Zjednoczonych znalazły się w programie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Impreza odbędzie się w dniach 8-10 maja w kinie Muranów.

Drugi dzień matur. Dziś matematyka

Przed nami drugi dzień matur. We wtorek uczniowie zmierzą się między innymi z egzaminem z matematyki. Część podstawowa z tego przedmiotu rozpocznie się o godzinie 9.00.

Zmarł były dyrektor Muzeum Narodowego

W wieku 63 lat, po długiej chorobie, zmarł prof. Piotr Piotrowski, dyrektor Muzeum Narodowego w latach 2009-10. Był wybitnym historykiem sztuki, związanym z Instytutem Historii i Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Chazan nie będzie sądzony, bo nie jest funkcjonariuszem publicznym

- W związku z odmową przerwania ciąży nie było zagrożenia życia lub zdrowia matki, więc śledztwo ws. prof. Bogdana Chazana należało umorzyć - poinformowała w poniedziałek warszawska prokuratura okręgowa. O umorzeniu tego postępowania informowano już w piątek, teraz śledczy ujawniają motywy decyzji.