Najnowsze

Najnowsze

Autobus wjechał do rowu. 5 osób zginęło, 25 rannych

Pięć osób nie żyje, a 25 jest rannych - to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w czwartek rano na drodze krajowej numer 17 pod Garwolinem. Autobus zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Jak podały służby, kierowca mógł zasnąć za kierownicą. Po około 9 godzinach ruch został wznowiony.

Odchody na suficie, walące się stropy. Dramat mieszkańców Rembertowa

Smród, grzyb, robactwo, brak wentylacji, zgniłe stropy, popękane ściany, elektryka niewymieniana od 80 lat, przeciekające dachy, niedrożne kominy i odchody spływające po sufitach. W takich warunkach na 34 metrach kwadratowych mieszka matka z sześciorgiem dzieci, ludzie chorzy na astmę, choroby serca, chłoniaki, po przeszczepach. - To nieludzkie, by tak żyć w XXI wieku, potrzebujemy pomocy - apelują mieszkańcy. - Pomożemy - deklaruje burmistrz.

Autobusem nad Wisłę. Startuje linia bulwarowa

Zarząd Transportu Miejskiego w piątek wieczorem uruchomi nową linię autobusową 385. Jej głównym zadaniem będzie dowożenie warszawiaków nad Wisłę w weekendy i zabieranie ich stamtąd.

"Obudowali" garaż budynkiem mieszkalnym

Tam, gdzie dziś stoi budynek, kiedyś były garaże. Zostały zlikwidowane. Poza jednym. Jego właściciel nie dał za wygraną i deweloper musiał postawić budynek mieszkalny z... prywatnym garażem we wnęce.

Mundurowi chcą podwyżek. Protestowali i blokowali Ujazdowskie

Kilka tysięcy związkowców służb mundurowych pikietowało w czwartek przed kancelarię premiera. Domagali się m.in. podwyżek i waloryzacji płac oraz nowej ustawy modernizacyjnej. Aleje Ujazdowskie były zablokowane przez dwie godziny. Autobusy skierowano objazdami. na objazdy.

Kołysanki, przyśpiewki, rockabilly. Młodzi zaśpiewają powstańcze wiersze

W 1944 powstańcy-poeci pisali je pod świszczącymi nad głowami kulami, w 2013 młodzi artyści zaśpiewali je w wolnej Polsce. Wiersze z wyjątkowego konkursu poetyckiego stały się kanwą najnowszej płyty Voo Voo. Koncert promujący album będzie można obejrzeć na żywo na portalach tvn24.pl i tvnwarszawa.pl w piątek o 21.00.

Za najlepsze wiersze dostali broń i granaty

Za pierwsze miejsce pistolet Steyr, za drugie Mauser, a za trzecie – pięć granatów. To nie trofea w zawodach strzeleckich, ale nagrody dla zwycięzców konkursu poetyckiego zorganizowanego w sierpniu 1944 roku. Autorami wierszy byli młodzi powstańcy. Z okazji 71. rocznicy Powstania Warszawskiego zespół Voo Voo nagrał płytę z tamtymi tekstami. Zagra je w piątek w czasie koncertu "Pamiętamy ’44". Na żywo pokażą go portale tvn24.pl i tvnwarszawa.pl.

"Centrum, które tętniło życiem". Zanim powstał Pałac Kultury

Wiele osób nie wyobraża sobie centrum Warszawy bez Pałacu Kultury i Nauki, ale przed jego budową teren ten wyglądał zupełnie inaczej. Przecinające się ulice, kamienice czynszowe i prestiżowe instytucje – fragment tętniącego życiem miasta. W 1955 roku nie było po tym wszystkim śladu.

"Czułam się jak śmierdzące jajo". Kobiety, które straciły dzieci

Przeżywają traumę, ale nie zawsze znajdują zrozumienie w szpitalu. Kobiety po starcie dziecka słyszą płacz innych dzieci, bo często leżą na sali z kobietami, które urodziły. Wojewoda mazowiecki chce takim matkom pomóc, dlatego stworzył dokument dobrych praktyk dla szpitali. Rekomendacje postępowania z pacjentkami, które poroniły lub urodziły martwe dziecko, zostaną rozesłane do 52 szpitali na Mazowszu.

"Mamy nadzieję, że nie dojdzie do zburzenia Emilii"

Jako muzealnicy, a także warszawiacy, mamy nadzieję, że nie dojdzie do zburzenia pawilonu Emilia – podkreśla wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Marcel Andino Velez. Obecny gmach muzeum ma zostać zburzony, a w jego miejscu ma powstać wieżowiec.

"Gejzer fekaliów" w toalecie. MPWiK: takie sytuacje się zdarzają

Poranna toaleta zakończyła się dla mieszkańca Białołęki Roberta Kuleszy bardzo nieprzyjemnie. W jego łazience z muszli klozetowej wybiły fekalia. Do zdarzenia doszło w momencie, kiedy wodociągowcy czyścili magistralę. Ale na pomoc w czyszczeniu nie mógł liczyć. - Takie sytuacje się zdarzają - rozkładają ręce wodociągowcy.

Nasuwają nowy most Łazienkowski. "15 metrów w trzy godziny"

Rozpoczęło się nasuwanie nowej konstrukcji Mostu Łazienkowskiego. Pierwszy nowy fragment z lewej strony Wisły już został przesunięty w kierunku środka rzeki. Władze miasta zapewniają, że termin zakończenia remontu jest niezagrożony i most będzie przejezdny na koniec października.

Metro do Trasy Toruńskiej? Białołęka zbiera podpisy

Ponad 3,5 tys. mieszkańców Zielonej Białołęki i okolic podpisało internetową petycję dotyczącą zmiany lokalizacji ostatniej stacji II linii metra. - Udałoby się zapobiec paraliżowi Bródna i stworzyć dogodny węzeł przesiadkowy, służący nie tylko naszej dzielnicy, ale również mieszkańcom Ząbek, Zielonki i Marek - argumentują. Miasto na podjęcie decyzji ma coraz mniej czasu.

Mundurowi będą protestować w stolicy. Chcą podwyżek

Podwyżki, waloryzacja płac oraz nowa ustawa modernizacyjna - to postulaty związkowców służb mundurowych, którzy mają demonstrować w czwartek przed kancelarią premiera w Warszawie. Początek pikiety zapowiedziany jest na godz. 11. Do stolicy zjechać ma 3 tys. osób.W organizowanej przez NSZZ Policjantów pikiecie mają uczestniczyć organizacje związkowe podległe pod trzy resorty: spraw wewnętrznych (Policja, Państwowa Straż Pożarna i Straż Graniczna oraz pracownicy BOR), sprawiedliwości (Służba Więzienna) oraz finansów (Służba Celna).Jak powiedział PAP wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów Tomasz Krzemiński, protestujący domagają się m.in. zrekompensowania kosztów inflacji za lata 2009-2015, stałej corocznej waloryzacji płac od roku 2016, nowej ustawy modernizacyjnej dla służb mundurowych oraz włączenia Służby Celnej do systemu emerytalnego służb mundurowych.W proteście ma wziąć udział 3 tys. związkowców służb mundurowych. O godz. 11 planują zebrać się przed kancelarią premier. Pikieta ma trwać do godz. 13.

"Nic nie poradzę, że jest fotogeniczny"

- Pałac Kultury sfotografowano już pewnie z każdej strony i przy każdej pogodzie, ale i tak czasem nie mogę się powstrzymać. Bywa mroczny, bywa radosny, ale prawie zawsze jest świetnym obiektem do fotografowania - mówi Karol Kobos, dziennikarz portalu tvnwarszawa.pl. Oto dzisiejszy jubilat na jego zdjęciach.

Właściciel drona przesłuchany. Przyznał, że latał w okolicy lotniska

Mężczyzna podejrzewany o sterowanie dronem, który mógł zderzyć się z samolotem na warszawskim Okęciu, został zidentyfikowany i przesłuchany przez policję. Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka w jego mieszkaniu w okolicach Piaseczna. Zabrali też samego drona, który prawdopodobnie nagrywał obraz w czasie niebezpiecznego incydentu. Teraz sprawdzą go biegli. Jeśli okaże się, że zagrożenie dla samolotu Lufthansy było realne - mężczyźnie może grozić nawet 8 lat więzienia.