TVN Warszawa | Komunikacja

Od połowy marca zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
O postępach w pracach przy remoncie Dworca Zachodniego
TVN24O postępach w pracach przy remoncie Dworca Zachodniego

Od niedzieli 14 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Dotyczy to nie tylko godzin. Zmianom ulegną także niektóre trasy.

O nowym rozkładzie jazdy poinformowała SKM na swojej stronie internetowej. Zmiany związane są z przebudową stacji Warszawa Zachodnia.

Zmiany w rozkładzie od 14 marca

Jak zapowiedziała miejska spółka, w pierwszym okresie – od 14 do 25 marca, wcześnie rano i późnym wieczorem – pociągi linii S1 S2, jadące w kierunku Otwocka i Sulejówka Miłosny będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo dla części pociągów SKM S1 zostanie wprowadzona trasa skrócona z Otwocka przez Warszawę Śródmieście do Warszawy Zachodniej. Oznacza to, że nie będą kursowały w obu kierunkach pomiędzy Warszawą Zachodnią a Pruszkowem.

Kolejna zmiana dotyczy pociągów linii S3. Od 14 marca będą kursowały na skróconej trasie Radzymin / Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia, peron 8. Jak zapewniła SKM, obsługę odcinka pomiędzy Warszawą Zachodnią a Lotniskiem Chopina zapewnią pociągi SKM S2 i Kolei Mazowieckich. Od 26 marca wybrane pociągi SKM S3 będą zaczynać i kończyć bieg na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Dla pociągów SKM linii S9 zmiany zostaną wprowadzone 26 marca i – podobnie, jak w przypadku linii S3 – będą polegały na skróceniu części relacji. Większość pociągów będzie standardowo zaczynała i kończyła kursy na stacji peronie 8 Warszawy Zachodniej, a pozostałe na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Koleje Mazowieckie także inaczej

O tym, że w połowie marca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl. Na odcinku między stacjami Warszawa Centralna - Warszawa Zachodnia ruch będzie odbywał się wyłącznie po jednym torze. Dodatkowo wybrane składy będą rozpoczynały bądź kończyły podróż na stacjach Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: SKM

Pozostałe wiadomości