Uszkodzony kabel na stacji Warszawa Zachodnia i zepsuty pociąg Kolei Mazowieckich

Autor:
katke
Źródło:
PAP
Wiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei
Wiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei

W czwartek na Warszawskim Węźle Kolejowym doszło do usterki kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem na trasie Warszawa Zachodnia - Warszawa Włochy. Opóźnione lub odwołane były pociągi lokalnych przewoźników. Wieczorem na stacji Warszawa Powązki kolejarze naprawiali też zepsuty pociąg, co spowodowało niewielkie utrudnienia na trasie Warszawa - Skarżysko Kamienna.

- O godzinie 13.30 usunięto usterkę kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym na szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowym powoli stabilizuje się - poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Wykonawca robót uszkodził kabel

Przez kilka godzin występowały jeszcze opóźnienia w kursowaniu pociągów. Aktualne informacje o zmianach dostępne były w Portalu Pasażera i na stronach przewoźników. Podróżni byli informowani o zmianach także na stacjach i przystankach.

Janus wyjaśniła, że w czwartek ok. godz. 12 podczas prac na stacji Warszawa Zachodnia wykonawca robót uszkodził kabel zasilający urządzenia sterowania ruchem kolejowym na szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Zmiany w kursowaniu pociągów wynosiły ok. 15-20 minut.

- Zmiany w rozkładzie jazdy dotyczyły 15 pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Dodatkowo pociąg Kolei Mazowieckim nr 93476 relacji Warszawa Wschodnia – Błonie, został odwołany na części trasy - Warszawa Zachodnia – Błonie, a pociąg Kolei Mazowieckich nr 93812 relacji Skierniewice – Mińsk Mazowiecki został skierowany przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa: Ochota, Śródmieście, Powiśle, Stadion - sprecyzowała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Magdalena Janus.

Zepsuł się pociąg

Również w czwartek na Warszawskim Węźle Kolejowym były utrudnienia na trasie Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia. - Przez godzinę, od około 17 do około 18 trwała naprawa pociągu Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wschodnia - Skarżysko-Kamienna - na przystanku Warszawa Powązki, co spowodowało, że ruch pociągów odbywał się przez godzinę po jednym torze - przekazała nam wieczorem Janus. Dodała, że pociąg zjechał do stacji Warszawa Gdańska przed godziną 18 "celem dalszej naprawy, zajmując jedną krawędź peronową, co również, ale w niewielkim stopniu wpłynęło na kursowanie pociągów przez stację Warszawa Gdańska". - Przed 20 pociąg zjechał do stacji postojowej. Podróżni z tego zepsutego pociągu zostali zabrani przez inny skład jadący w stronę Radomia. Obecnie bez utrudnień na Warszawskim Węźle Kolejowym - podsumowała.

Kłopoty przez źle zaplanowany remont?

To kolejne utrudnienia na kolei w ostatnim czasie. Na Warszawskim Węźle Kolejowym doszło w ostatnich 10 dniach do czterech pomyłek związanych ze skierowaniem pociągu na niewłaściwy tor. Spółka PKP PLK wdrożyła dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Jak ocenia ekspert do spraw infrastruktury i transportu Piotr Malepszak, popełniane błędy to efekt stresu i przepracowania u dyżurnych ruchu, ale przede wszystkim źle zaplanowanego procesu inwestycyjnego na stacji Warszawa Zachodnia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości