Od czwartku eksperci ZUS, Urzędu Pracy miasta stołecznego Warszawy i Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu będą udzielać informacji o możliwych formach pomocy przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku pożaru hali przy ul. Marywilskiej w Warszawie – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.
12 maja spłonęło centrum handlowe przy Marywilskiej. Po ogromnej hali zostały zgliszcza. Poszkodowanych jest ponad 1400 kupców, którzy tam handlowali.
Z ekspertami będą mogli porozmawiać od czwartku od godz. 8 w II Oddziale ZUS przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie.
Ulgi i odroczenia
Poszkodowani mogą korzystać z pomocy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o wszelkiego rodzaju ulgi, m.in. odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia należności z tytułu nieopłaconych składek na raty.
- Dotychczas wnioski o ulgi złożyło ponad 60 przedsiębiorców – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.
Warunkiem udzielenia ulgi jest wystąpienie do ZUS z wnioskiem i dostarczenie dokumentów niezbędnych do oceny sytuacji finansowej. Formularze są w placówkach ZUS i na stronie www.zus.pl
- Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z powołanych w oddziałach ZUS doradców. W razie potrzeby mogą pomóc w skompletowaniu i w wypełnieniu niezbędnych dokumentów – powiedział Żebrowski.
Jednorazowe, bezzwrotne wsparcie
Zwrócił uwagę, że przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w związku z pożarem hali przy ul. Marywilskiej 44, mogą dodatkowo ubiegać się o jednorazowe, bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 2 tys. zł z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.
Pomoc zaoferował również Urząd Pracy m.st. Warszawy. - Przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników – do wysokości połowy wynagrodzenia minimalnego przez trzy miesiące – przekazał Żebrowski.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl