TVN Warszawa | Bemowo

Komplet dokumentów złożony. Pociągi metra już jeżdżą, ale na razie puste

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
Nocne testy nowego pociągu metra
Nocne testy nowego pociągu metraMetro Warszawskie
wideo 2/5
Metro WarszawskieNocne testy nowego pociągu metra

Komplet dokumentów został we wtorek złożony do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Czekamy na ich decyzję - tak odpowiedziała w czwartek rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk na pytanie o termin oddania bemowskiego odcinka metra.

Ostateczny termin oddania bemowskiego odcinka metra przypada na lipiec, ale jest szansa, że warszawiacy będą mogli korzystać z nowych stacji wcześniej. Jak przekazała rzeczniczka ratusza, kompletna dokumentacja została już przekazana do WINB. - Czekamy na ich decyzję - dodała.

Puste składy już jeżdżą

W pełnej gotowości jest też Metro Warszawskie. - Składy kursują już po nowych odcinkach. Zatrzymują się na nowych stacjach Ulrychów i Bemowo. Oczywiście bez pasażerów, którzy wysiadają na stacji Księcia Janusza - powiedziała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. - Pociągi kursują zgodnie z rozkładem - dodała.

Puste składy jadą na Bemowo, gdzie zawracają na torach odstawczych i wracają po pasażerów na stację Księcia Janusza. - Działamy już z pełna obsadą na stacjach, tak żeby dyżurni mogli zapoznać się z jej rozkładem. Natomiast maszyniści uczą się nowego odcinka - powiedziała Bartoń.

Najkrótszy odcinek

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo - zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra. 

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości