prognoza

prognoza

Góry dają dziś świetną okazję do jazdy na nartach czy desce, ale turyści, którzy chcą wybrać się na szlak powinni być ostrożni. Słońce daje złudną nadzieję na dobre warunki do pieszej wędrówki. TOPR ostrzega, że po chwilowym ociepleniu w góry powróciły mrozy, tworząc na ścieżkach grubą warstwę lodu.

Środa w Alpach będzie raczej pochmurna z opadami. W większości ośrodków spadnie śnieg, ale popada też deszcz ze śniegiem. rozpogodzenia pojawią się w nielicznych miejscach.

Pogodny dzień będzie sprzyjać podróżującym po drogach w całym kraju. Jedynie na południowym wschodzie może poprószyć śnieg. W tych miejscach kierowcy powinni zachować większą ostrożność.

Słonecznie będzie w całym kraju, jedynie na wschodzie pojawią się chmury przynoszące słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy i wschodu.

Na Alpejskich stokach w poniedziałek spadnie sporo świeżego śniegu. W niektórych miejscach może popadać śnieg z deszczem. Będzie trochę chłodniej niż w ostatnich dniach: temperatury nie przekroczą 5-6 stopni.

Narciarzy w polskich górach czeka udany dzień. Na stokach przeważać będą dobre i bardzo dobre warunki. Nie zabraknie słońca, a pogodne niebo w wielu miejscach pozwoli podziwiać piękne widoki.

Przez najbliższe dwa tygodnie pogoda będzie się robić coraz bardziej wiosenna. Według prognozy długoterminowej czeka nas spore ocieplenie. Już pod koniec tego tygodnia będziemy mogli liczyć na dodatnie temperatury w całym kraju. W połowie miesiąca natomiast w najcieplejszych miejscach termometry pokażą nawet 15 stopni C.

Mamy dobrą wiadomość dla zmęczonych mrozami. - W czwartek ostatni raz w tym sezonie, w Polsce temperatury spadną zdecydowanie poniżej 0 st. C. Pogoda w marcu będzie mieszana, ale ciężka zima już nie wróci - powiedziała Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

W niedzielę będziemy mogli liczyć na dużo słońca i korzystne warunki biometeo. Dzień zdominuje ładna, wyżowa pogoda. Najwięcej słońca będzie na Warmii i Mazurach, w centrum i na Śląsku. W pozostałych rejonach okresowo możliwe lekkie zachmurzenie.

W niedzielę pogoda nie będzie łaskawa dla narciarzy w Alpach. W większości ośrodków będzie dominować deszcz, w niektórych miejscach spadnie deszcz ze śniegiem. Będzie też dość ciepło, w szwajcarskich kurortach termometry pokażą nawet 15 stopni.

Niedzielę i pierwszą część tygodnia zdominuje wpływ wyżu "Falk" znad Skandynawii. Oznacza to słoneczne, ale dość chłodne dni. Temperatury będą się z dnia na dzień sukcesywnie obniżać, a we wschodniej części kraju wystąpi lekki mróz. W czwartek pogoda się zmieni - pojawią się opady i silniejszy wiatr.

Sobota, dzień na który większość z nas czeka z wytęsknieniem, nie zawiedzie nas pod względem pogody. Za sprawą nadciągającego nad Polskę wyżu aura znacznie się poprawi i miejsc, gdzie zdarzą się przelotne opady będzie jak na lekarstwo.

Przelotne opady deszczu, trochę słońca i wiatr - tak będzie wyglądała pogoda w weekend. Najładniej będzie w sobotę, najcieplej w piątek, do 11 st. C.